Michelle McNamara "Išnyksiu tamsoje"

2020 m. kovo 22 d., sekmadienis
   "Mėgstu skaityti apie tikrus nusikaltimus, bet visada suvokiu, kad aš, kaip skaitytoja, esu kito žmogaus tragedijos vartotoja" - knygos įvade rašo G. Flynn. Iš tikrųjų, keista ta žmogaus psichologija. Aš manau, kad smalsumas domėtis žiauriais nusikaltimais irgi yra tam tikra sublimacijos forma. 
   Apie Auksinės Valstijos Žudiko bylą nebuvau girdėjusi nieko, o pasirodžius knygai, nesidomėjau specialiai. Tam, kad išlaikyčiau intrigą. Ir galiu pasakyti, jog autorė atliko nuostabų darbą. Knyga nėra tik sausas faktų bei dokumentų pateikimas. M. McNamara gyveno tuo, turėjo talentą analizuoti informaciją ir perprasti žmonių veiksmus. Juk nusikaltimai vyko seniai, kai kurie liudininkai, aukos, teisėsaugos darbuotojai jau mirę. Dar nebuvo DNR ir laboratorinių analizių. 
   Buvo įdomu skaityti ir suvokti, kaip šie nusikaltimai paveikė ne tik aukas, jų šeimas, bet ir visą miestelį, jo architektūrą ir gamtą. Pvz., vienam mieste buvo iškirsta daug medžių, jog nusikaltėlis turėtų mažiau galimybių slėptis. 
  Autorė sugebėjo ne tik pateikti susistemintą informaciją skaitytojui, bet ir sukurti įtampą skaitant. Dievas matė, nors nebuvau viena namie, bet skaitant krūpčiojau nuo kiekvieno garso, buvo nejauku ir užsidegiau visas šviesas. 
   Knyga turi kelis mažus minusus. Pirma, buvo galima knygos pradžioje parašyti, jog saugant aukų saugumą, jų vardai pakeisti. Nes jau erzino, kai puslapyje 7 kartus, prie kiekvieno vardo, paminėta, kad jis pakeistas. Antra, arba sulietuvinti visas pavardes bei vietovardžius, arba palikti originalius, nes tai irgi rodo prastą redagavimą.
   Iš pradžių pabaiga buvau šiek tiek nusivylusi, nes tikėjausi daugiau informacijos apie žudiką, jo pagavimą, teismą ir argumentus, kodėl jis taip elgėsi. Bet tada supratau, kad ši knyga nėra apie jį. Ji apie tuos žmones, kurių gyvenimas pasikeitė pamačius tas žiaurias akis tamsoje. 
   Tad jeigu mėgstat dokumentiką, peržiūrėjot visus Netflix "true crime" serialus, tai rekomenduoju perskaityti ir šią knygą. Man ji viena geresnių savo kategorijoje. Ir nepamirškit nueit į WC prieš skaitant, paskui bus baisu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan