Colleen Hoover "Mes dedame tašką"

2019 m. liepos 18 d., ketvirtadienis

"Užsimerkiau. Ji ir vėl pradeda. Dangsto tai, ko nenori matyti. Prisiima kaltę, kuri yra visai ne jos"

   Kai paklausdavau kitų, kurių knygų skoniu pasitikiu, ar verta skaityti C. Hoover "Mes dedame tašką", visi vienareikšmiškai atsakydavo: neverta, skysta knyga, nepatiks,  negaišk laiko. Bet aš esu perskaičiusi visas knygos E. L. James "Penkiasdešimt pilkų atspalvių" dalis. Knygų pasaulyje aš nebebijau nieko. 
  Skaitytojai taip pat manęs prašo rekomendacijų ir  klausia, ar verta ši knyga skaitymo. Tad supratau, jog turiu įsitikinti tai pati. Tuo labiau, kad knyga skelbiama kaip geriausias 2016 metų Goodreads meilės romanas. 
   Knygos tema pasirinkta tikrai jautri ir aktuali visais laikais: smurtas šeimoje, jo poveikis ir padariniai vaikams, (ne)pasitikėjimas savimi. Tačiau ne veltui pradžioje užsiminiau apie E. L. James knygą. Nes pirma pusė man tikrai priminė atspalvių tęsinį. Infantilūs dialogai, klišinės situacijos, silpnas rašymo stilius. Intymios scenos kėlė tik juoką. Kas gali susijaudinti, kai tave apmėto karvės mėšlu??? 
   Jau tikrai maniau, jog teks pritarti draugams dėl laiko gaišimo knygai. Bet! Antra knygos pusės man žiauriai patiko! Man taip patiko pagrindinės veikėjos elgesys ir jos priimti sprendimai. Aš skaičiau ir žavėjausi. Tai yra nereali žinutė, kurią autorė siunčia visoms moterims. Jeigu galėčiau, šitą knygą nemokamai išdalinčiau visuose moterų krizų centruose, visur, kur moterys ieško pagalbos dėl patirto smurto. Jeigu pažįstamų rate turėčiau tai patyrusių moterų, mano pirma dovana būtų ši knyga. 
   Visa ši istorija nėra fikcija. Autorė, būdama vaikas, matė smurtą šeimoje ir knygoje aprašyta jos mamos patirtis. Ir aš supratau, kodėl antra knygos dalis stipresnė. Nes tai, ką tu esi patyręs ir išgyvenęs aprašyti lengviau. Istorijoje jauti daugiau įtaigumo ir emocionalumo. Atrodė, kad net rašymo stilius pasikeitė. O pirma knygos pusė lyg pritempta. 
   Tad jeigu dabar manęs paklaustumėte, ar verta skaityti šią knygą, atsakyčiau: tikrai verta. Ir nepamirškite padovanoti ją moterims, kurios tą patyrė ar patiria. 

1 komentaras:

  1. Aš per savo santuoką išgyvenau pragarą, kai sutikau ponios, vardu Maria, liudijimą. Ji papasakojo, kaip ji sugebėjo išsaugoti savo santykius padedant rašytojui dr. Ajayi, nes jos vyras ją paliko kitai moteriai be jų. turėdamas reikšmingų nesusipratimų, bet rašybos žinovas dr. Ajayi, palaimintas savo protėvių, padėjo rašybos liepto galią ir jos vyras grįžo sakydamas, kad nežino, kas nutiko per jį, aš turėjau beveik panašų atvejį, nes mano vyras nori užpildyti skyrybų, bet aš nenoriu sugadintų namų, nes mes buvome kartu jau 15 metų, perskaitę Marijos parodymus. Susisiekiau su rašytoju dr. Ajayi ir paaiškinau jam savo situaciją, jis man papasakojo keletą tam tikrų dalykų, kuriuos reikėjo padaryti ir Aš vykdžiau jo nurodymus po savaitės burtų, mano vyras man pasakė, kad jam gaila visų skausmų, kuriuos jis man ir vaikams pateikė, pažadėdamas, kad visi jis bus mūsų pusėje ir nuo tada mes gyvename persiku. e. Jei turite panašių problemų, tokių kaip mano, ar bet kokių problemų, susijusių su darbu, mokykla ar sveikatos problemomis, susisiekite su Dr. Ajayi, kad jos darbas būtų 101% garantuotas. El. Paštas: drajayi1990@gmail.com „Viber“ arba „Whatsapp“: +2347084887094

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan