A. J. Finn "Moteris lange"

2018 m. spalio 23 d., antradienis
"Tą naktį viskas baigėsi - keturi mėnesiai melo"

   Jau šita močiutė tikrai kažką slepia. Nuomininkas irgi kažkoks įtartinas, o policininkas per daug geras, jau bus kažkas ne taip. Nesąmonė, čia tikrai ne alkoholio haliucinacijos. Ji mirė??!!
  Būtent taip aš kalbėjau su savimi, kai skaičiau šią knygą. Visi atrodė įtartini, visi kažką slepia ir niekuo negali pasitikėti. 
   Man labai patinka psichologiniai trileriai, todėl po daug gerų kitų atsiliepimų, nusprendžiau šią knygą perskaityti ir aš. Nežinau, ar norėtumėte turėti kaimynę, kuri neišeina iš namų, stebi visus kaimynus ir dar juos fotografuoja. O kur dar kasdieninis alkoholio vartojimas, haliucinacijos, persekiojimai? Bet ne viskas taip paprasta ir riba tarp realybės bei  haliucinacijų labai plona.
   Daug kas šią knygą lygina su P. Hawkins "Mergina traukiny". Viena stebi per namo, kita traukinio langą. Abi vartoja daug alkoholio, neprisimena, ką veikė, abi įsivelia į žmogžudystę. 
   Taip, šios knygos tikrai panašios, bet "Moteris lange" mane įtraukė žymiai labiau. Ana, pagrindinė knygos veikėja, man pasirodė artimesnė, man patiko jos saviironija bei požiūris, kad ir į skaudžius gyvenimo įvykius. Beveik 500 puslapių per dvi dienas, nes negali atsitraukti nuo knygos. Autorius tikrai sugebėjo mane apgauti ir buvo vietų, kur išplėčiau akis iš nuostabos.
    Beje, ši knyga man pasirodė tokia kinematografinė, skaitydama aš mačiau būsimą filmą. Skaičiau ir sakiau sau: šią sceną režisierius tikrai įtrauks, kaimyną galėtų suvaidinti tas aktorius, namas atrodys taip, vyno buteliai stovės virtuvėje kampe. Jau žinoma, kad ši knyga kitąmet bus ekranizuota ir pagrindinį vaidmenį atliks Amy Adams.
    Įdomiausia trilerių dalis - pabaiga. Aš labai daug tikėjausi iš šios knygos pabaigos. Po tokios intriguojančios pradžios, norėjau, jog pabaiga būtų "kaip šlapiu skuduru per veidą". Norėjau pasakyti WTF?, kaip po knygos "Ydingas ratas". Bet to nebuvo. Nesakau, kad ji bloga, bet pakankamai nuspėjama ir holivudinė.  Pabaiga tikrai Jūsų nesukrės, bet visą knygos gerumą atperka viskas, kas parašyta iki pabaigos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan