Numatoma išleisti arba leidyklų naujienos. II dalis

2018 m. sausio 20 d., šeštadienis


   Pirmoje dalyje ČIA rašiau Jums apie numatomas išleisti knygas. Beveik visos jau pasirodė, kai kurias spėjote ir perskaityti. Šiandien rašau antrą dalį. Dar septynios knygos, kurios šiemet pasirodys knygynuose. Kai kurias rasite jau knygų mugėje, kitų reikės palaukti ir iki rudens. 


   E. Ferrante's knygos sulaukė milžiniško populiarumo visame pasaulyje. Kritikai jau vadina ją viena iškiliausių mūsų laikų autorių. O kiek dar paslaptingumo sukelia tai, kad niekas nežino, kas slepiasi po E. Ferrante slapyvardžiu! Garsiąją Neapolio sagą sudaro keturios knygos. Vasario pabaigoje pasirodys jau trečioji  knyga "Apie tuos, kurie pabėga ir tuos, kurie lieka". Tie, kurie skaitė pirmas dvi knygas, tikiu, griebs ir šią. Rekomendacijų jau nebereikia. Bet jeigu nesate skaitę, tai būtinai tą padarykit. Paskutiniu metu aš labai retai perku knygas. Kai tokie kiekiai namie, jau norisi pirkti apgalvotai. Bet visos šios serijos knygos tikrai bus mano namų bibliotekoje. Pirmoji knyga "Nuostabioji draugė" yra įtraukta į vertingiausių 2016 m. verstinių knygų sąrašą.   Kai darbe lankosi leidyklos "Baltos lankos" atstovai, aš visada jiems užduodu tą patį klausimą: ar leisite Bookerį? Man tai vienas svarbiausių literatūrinių apdovanojimų, visada seku knygų sąrašus ir visad tikiuosi, kad knyga nugalėtoja bus išversta į lietuvių kalbą. Šiemet pasirodys net dvi knygos, laimėjusios Booker'io premiją.
  Pirmoji - E. Catton "The Luminaries" (lietuviškai "Šviesuliai"), premiją laimėjo 2013m. Knyga turėtų pasirodyti iki knygų mugės (jeigu leidykla spės). Autorė yra jauniausia premijos laimėtoja, o jos knyga pati storiausia - 832 puslapiai.
  Antroji - G. Saunders "Lincoln in the Bardo", 2017 metų nugalėtoja. Tai pirmasis autoriaus romanas, kuris iškart tapo New York Times bestseleriu. Labai laukiu šios knygos ir tikrai skaitysiu. Tiesa, knygos reikės palaukti, nes bus išleista tik rudenį.


  Po šešių metų pertraukos pasirodė naujoji John Green knyga "Turtles all the way down". Amerikoje  parduotas visas pirmas knygos tiražas - 1,5 mln kopijų. Lietuvoje ją išleis leidykla "Alma littera" pavadinimu "Vėžliai iki begalybės".
  Autoriaus tikrai nereikia pristatinėti. Tokios knygos kaip "Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos" ar "Beieškant Aliaskos" ne tik pamėgtos skaitytojų, bet ir ekranizuotos. Tikrai tikiu, kad ir ši knyga Lietuvoje taps viena perkamiausių. Knyga turėtų pasirodyti vasario mėnesį.


   Kiekvienas tavo veiksmas, kiekvienas svarbus gyvenimo momentas yra pažymėtas ant tavo odos. Po mirties oda su tattoo yra pašalinama ir pagaminama knyga. Kaip viso tavo gyvenimo įrašas. Skamba šiurpiai? Alice Broadway knyga "Ink" buvo karščiausia Londono knygų mugės naujiena YA grupėje. Knyga skirta jaunimui ir lyginama su "Divergentės" serijos knygomis. "Ink" taip pat yra pirmoji serijos "Skin books" knyga. Leidykla "Alma littera" išleidžia ją pavadinimu "Juodvarnio žymė". Knyga pasirodys vasario mėnesį.

   Leidykla "Alma littera" vasario mėnesį išleidžia C. J. Tudor detektyvą "Kreidelių žmogus" ("The Chalk Man"). Vos tik pasirodžiusi knyga sulaukė didžiulio leidėjų dėmesio pasaulyje. Knyga lyginama su S. Kingo romanais ir prognozuojama didžiulė sėkmė 2018m. Jau žinau, kad tikrai ją skaitysiu.

   Pradžiuginsiu ir I. Allende gerbėjus. Vasario pabaigoje pasirodys naujausia autorės knyga "Vidury žiemos" ("In the Mids of Winter"). Trys žmonės, trys likimai, meilė ir nusikaltimas. Viskas, ko reikia gerai knygai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan