Neringa Tik "Elenos istorija: labirintų paieškos"

2018 m. sausio 13 d., šeštadienis


   Ne kartą esu minėjusi, kad man labai patinka, kai knygos vaikams yra edukacinės. Mokinančios gyvenimo išminties, savęs pažinimo, lavinančios vaizduotę, saviraišką. O ar daug turime knygų, kurias skaitydami vaikai gali sužinoti apie Lietuvos istoriją? Ne vadovėlį, ne pratybas, bet vaikišką, nuotykių kupiną, knygą.
   Knygos "Elenos istorija: labirintų paieškos" atsiradimo istorija - išties įdomi. Nes tai visas projektas, kuris prasidėjo nuo noro supažindinti vaikus su šalies istorija. Taip Samantai, idėjos autorei, kilo mintis sukurti ne tik knygą, bet ir pirmą lietuvišką lėlę Eleną. Šviesiaplaukė, mėlynakė Elenytė, kuri taps pagrindine knygos heroje. Visos lėlės aprangos detalės yra sukurtos konsultuojantis su specialistais, pagal autentišką XVI a. dizainą. Labai gera idėja siekiant edukacijos ne tik skaitant, bet ir žaidžiant. Lėlę Eleną galima įsigyti ČIA. Pačią knygos istoriją sukūrė ir užrašė rašytoja, slapyvardžiu Neringa Tik.
   Tai knyga apie XVI a. Lietuvą, Barborą Radvilaitę, dvarus ir požemius. Elena - tipiška baltaplaukė lietuvaitė, kilusi iš vargingos šeimos, bet pilna gerumo, atjautos ir drąsos. Kartu su draugais nusprendusi surasti paslaptingus dvaro labirintus. Būtų neįdomu skaityti, jeigu jų kelionės nelydėtų pokštai, išdaigos, išdavystė ir išbandymai. Knygoje atskleidžiama ne tik to meto Lietuvos istorija, kultūra, bet ir draugystės svarba, pasitikėjimas. 
  Pabaigai norisi paminėti, kad man labai patiko knygos iliustracijos. Visiška nostalgija savo vaikystei. Priminė mano skaitytus vaikiškus žurnalus bei knygeles. Rekomenduoju, paskaitykit kartu su vaikais. Beje, "Tsatsa" tikslas - sukurti tokių knygų ciklą, tad tikėkimės sulaukti ir kitus laikmečius atspindinčių knygų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan