B. A. Paris "Anapus uždarų durų"

2018 m. sausio 11 d., ketvirtadienis


"Baimė. Niekas negali jai prilygti. Man neapsakomai patinka, kaip ji atrodo, kaip jaučiama, kaip ji kvepia. O ypač man patinka baimės garsai" 

    Jis - dailus advokatas, ginantis moteris, patyrusias smurtą šeimoje, nepralaimėjęs nei vienos bylos, be jokios juodos dėmės biografijoje. Ji - graži namų šeimininkė, besąlygiškai mylinti neįgalią seserį. Tiesiog tobula pora. Tobula santuoka. 
 Taip Džekas ir Greisė atrodo visuomenėje. Taip gali pasirodyti ir Jums. Bet kodėl tuomet Greisė negali niekur išeiti viena, neturi telefono, nutraukė visus ryšius su draugais ir, rodos, kiekvienas jos pasakytas žodis yra apgalvotas? 
   Visa istorija yra pasakojama dviem laiko perspektyvomis: anksčiau ir dabar. Nuo pagrindinių veikėjų pažinties iki to, kas vyko už uždarų namo durų. Iškart galiu atskleisti, kad tai nėra tipinė situacija apie fizinį smurtą šeimoje. Tai ne ta istorija, apie gerą vyrą, kuris išgėręs namie muša žmoną. To realaus, fizinio smurto knygoje praktiškai net nėra. Nes esmė ne tame. Baimė! Štai kas svarbiausia. Psichologinis smurtas, kito žmogaus laisvės suvaržymas, kontrolė. Mėgavimasis baimės kvapu ir garsais. Įtampa tvyranti ore, tavyje, name, rūbuose. 
   Autorė tiesiog meistriškai žaidžia skaitytojo jausmais. Tu pradedi nekęsti veikėjų, galvoti, ką darytum jos vietoje, analizuoji tokio elgesio priežastis. Pradedi atrasti simbolius knygoje, kuriuos autorė pasirinko neslėpdama ironijos. Tikrai sunku atsitraukti nuo knygos. Tokias istorijas man norisi perskaityti kuo greičiau, nes tiesiog nekantrauju sužinoti, kaip viskas baigsis. Paskutiniuose skyriuose aš perpratau autorės idėją apgauti skaitytoją. Mano spėjimas pasitvirtino, bet tai tikrai nesugadino pabaigos. 
   Kalbant apie pabaigą. Ji tiesiog tobula! Paskutinį puslapį skaičiau kelis kartus, nes negalėjau nesižavėti autorės genialumu. Vienas sakinys, vienas paprastas klausimas ir viskas susidėlioja į vietas. Kai nereikia dirbtinai šokiruoti skaitytojo, užtenka elementariausio skaitymo tarp eilučių.
   Labai rekomenduoju. Skaitykit, jeigu mėgstat psichologinius trilerius arba patiko tokios knygos kaip  "Dingusi" bei "Mergina traukiny". Beje, ką tik pasirodė ir antroji autorės knyga - "Palūžusi".

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan