Kalėdų gerumas arba padovanok knygą

2017 m. gruodžio 16 d., šeštadienis

   

   Aš esu už tai, kad aukoti ir padėti kitiems reikėtų visus metus. Bet pripažinkim, kad gruodis - ne tik šventinis laikotarpis, bet ir mėnuo, kuomet padaugėja gerumo akcijų, žmonės pildo vaikų svajones, aukoja sergantiems, senoliams. 
  Iki Kalėdų liko kiek daugiau nei savaitė. Dar turime laiko. Tad sugalvojau surašyti visas organizacijas ar vykdomas akcijas, kurioms galime padovanoti knygų. 

"Senučiukai"

   FB yra grupė "Senučiukai", kuri prisideda prie pagalbos Leliūnų senelių namams. Šiemet jie kviečia siųsti sveikinimo atvirutes seneliams. Juk kaip smagu gauti tikrą laišką su sveikinimu ir smulkiomis dovanėlėmis. Tikrai pamenu, kad vienais metais buvo prašoma ir knygų. Vietinę biblioteką senučiukai jau perskaitė, o naujų knygų nusipirkti neišgali. Mes visi tikrai turime nebereikalingų knygų, kurias galime perleisti kitiems. Jeigu esate ne vilniečiai ar nenorite siųsti knygų paštu, nepamirškite, kad ir Jūsų mieste ir senelių namų. Juos taip pat galite pradžiuginti skaitytomis knygomis. 

"1000 knygų"

  1000 knygų yra nepelno siekianti organizacija. Veiklą vykdo visus metus, ne tik prieš Kalėdas. Tikslas - surinkti 1000 knygų ir padalinti vaikų dienos centrams. Surinktos knygos jau viršija planuotą skaičių, bet knygų juk niekada nebus per daug? Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. socialinės rizikos šeimose augančių vaikų. Prisidėti prie projekto gali kiekvienas, turintis nereikalingų vaikiškų knygų. Jų FB puslapyje rasite visus adresus, kur galima siųsti knygas. Beje, DPD dovanoja nemokamas siuntimo paslaugas šiam projektui.


"SkaitAU"

    Tai socialinis projektas skirtas prieglaudose gyvenantiems gyvūnams pamaitinti. Man tai vienas gražiausių ir prasmingiausių projektų. Perki knygą - prisidedi prie maistelio gyvūnams. Visą platesnę informaciją galite rasti jų FB puslapyje "Skait-au" arba e-parduotuvėje ČIA. Aš jau kartą pirkau knygą ir esu sutarusi bendradarbiauti toliau (apie tai papasakosiu kituose įrašuose). Beje, Jūs galite ne tik nusipirkti knygą, bet ir padovanoti jiems. O kai jas parduos, nupirks maisto. Ar gi ne šauni idėja?


"Prisimink ir pasirūpink"

   "Gintarinė vaistinė" sukūrė socialinį projektą, kurio metu renkamos knygos bus skirtos onkologine liga sergantiems ligoniams. Savo perskaitytas knygas galite atnešti į bet kurią vaistinę, taip papildydami Nacionalinio vėžio instituto biblioteką. Tai labai svarbu ir reikšminga. Kalbu iš savo patirties. Kai reikėjo laukti kol artimui baigsis chemoterapija, man knygų skaitymas buvo viena iš terapijų. Plačiau apie projektą galite paskaityti ČIA.


    

   Aš paminėjau tik kelis projektus, kuriems galite padovanoti savo skaitytas knygas. Bet jų tikrai yra daugiau. Vyksta ir projektas "Knygų Kalėdos", kurį remia prezidentė, o knygos dovanojamos bibliotekoms. Visada galite padovanoti savo mieste esančioms socialinėms įstaigoms, vaikų namams, kaimo bibliotekai. Dalinkimės gerumu ne tik per šventes, bet ir visus metus. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan