Šarūnė Baltrušaitienė "Kaip zuikis jausmus pažino"

2017 m. lapkričio 22 d., trečiadienisLiūdesys. Pavydas. Baimė. Pyktis. Džiaugsmas. 

    Visų pirma, aš labai mėgstu edukacines knygas vaikams. Knyga nėra tik užrašyti žodžiai ar juokingos istorijos. Ir jeigu tik yra galimybė, aš visada tėvams rekomenduoju rinktis tą knygą, kuri kažko mus išmokys, privers susimąstyti, kartu padiskutuoti.
    Antra, aš ilgai ir nuobodžiai galėčiau kalbėti (rašyti?) apie jausmų ir emocijų pažinimo svarbą. Ypač vaikų amžiuje. Blogų jausmų nėra, visi mes ir pykstam, ir verkiam, ir juokiamės. Svarbu mokėti juos įvardinti ir neslopinti.
    Todėl aš labai džiaugiuosi, kad atsirado lietuvės Šarūnės Baltrušaitienės knyga “Kaip zuikis jausmus pažino”. Tai istorija apie zuikį, kurį pagrobia varna ir tam, kad grįžtų namo, turi pereiti mišką. O jame sutikti gyventojai supažindina su skirtingu jausmu.
    Man labai patiko, jog po kiekviena istorija yra surašyti klausimai: “O kada tau būna liūdna?”, “Ar tu pavydi kam nors?”, “Kokie dalykai tau teikia džiaugsmo?”. Tad skaitant knygą kartu su vaiku, galima užvesti ilgiausią diskusiją.
    Tokios knygos vaikus moko ne tik emocijų pažinimo, bet ir empatijos. Kas irgi yra labai svarbu. Tad labai rekomenduoju šią knygą 4-6m vaikams. Beje, negaliu atsidžiaugti knygos iliustracijomis. Nuostabus Edgaro Straukos darbas,

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan