Numatoma išleisti arba leidyklų naujienos. I dalis

2017 m. lapkričio 5 d., sekmadienis


   Kadangi turiu galimybę anksčiau laiko sužinoti leidyklų naujienas, tai noriu jomis pasidalinti ir su Jumis. Iki šių metų pabaigos pasirodys nemažai gerų knygų. O dar daugiau naujienų laukia ir kitąmet. Knygų mugė vis artėja, o iki jos leidyklos stengiasi nudžiuginti savo skaitytojus. Tad pradedam.   Donna Tartt - amerikiečių rašytoja, išgarsėjusi savo knyga "Slapta istorija", kurią rašė net 9 metus. Apie ją jau rašiau ČIA. Ir iki šiol ši knyga yra mano TOP10 geriausių skaitytų knygų, kurią nuolat rekomenduoju. Ilgą laiką autorė nieko nerašė, o jos asmeninis gyvenimas - dar viena slapta istorija
   2013 m. pasirodė trečioji autorės knyga - "The Goldfinch". Kuri 2014m. laimėjo Pulitzerio premiją už grožinį kūrinį. Leidykla "Alma littera" nusprendė išleisti šią knygą pavadinimu "Dagilis". Knyga pasirodys kitąmet. Labai jos laukiu ir tikrai planuoju skaityti. 

   Pristatinėti jums Herbjorg Wassmo, manau nereikia. Jos Dinos trilogiją jau skaitė daugelis. Aš lygiai taip pat. Man labai patinka stiprios moterys knygose. Tokios kaip Dina. Neseniai leidykla "Alma littera" perleido visą trilogiją minkštais viršeliais. Įdomu kodėl? Nes kitąmet pasirodys ketvirta knyga ir jau bus tetralogija. Originalus knygos pavadinimas - "Den som ser", lietuviškas dar nežinomas. Pagrindinė knygos veikėja jau bus Dinos anūkė. Tokia pat stipri, valdinga ir tuo pačiu trapi moteris. Beje, autorė lapkričio 11 dieną atvyksta į Lietuvą. Tiksliau į skaitymo festivalį "Vilniaus lapai". Nepraleiskite progos pamatyti H. Wassmo.


   Kuomet Kazuo Ishiguro tapo šių metų Nobelio premijos laureatu, laukiau, kuri leidykla bus pirmoji, pakartojusi jo knygų leidimą. Pirmą kartą jas išleido "Alma littera", dabar perleis "Baltos lankos". Ir kas nustebino, kad jos buvo suplanuotos leidybai, dar net netapus jam laureatu. "Dienos likučiai" pasirodys jau šiemet. "Neleisk man išeiti" - tikriausiai kitąmet. 
  Aš pamenu, kada buvo šio autoriaus bumas ir visi skaitė jo knygas. Aš likau prie tų, kurios planavo, bet taip ir neperskaitė. Tad dabar tikrai, kurią nors vieną, skaitysiu. 


   Dinah Jefferies skaitytojams jau žinoma iš knygų "Šilko pirklio dukra" bei "Arbatos plantatoriaus žmona". Jeigu dar neskaitėt, tai būtinai tą padarykit. Kiek teko diskutuoti apie šią knygą, dar negirdėjau nei vieno blogo atsiliepimo ir drąsiai visiems rekomenduoju. Aš jau juokauju, kad leidykla man turėtų mokėti procentą už kiekvieną parduotą autorės knygą. 
   Tikėkimės dar šiemet pasirodys ir trečioji knyga "Prieš liūtis" ("Before the Rains"). Kaip ir pirmąsias, ją išleis leidykla "Baltos lankos". Tikiuosi bus tokia pat gera knyga. 


   Paula Hawkins literatūros pasaulyje išgarsėjo savo knyga - "Mergina traukiny". Manau pritarsit man, Lietuvoje ji taip pat buvo tarp populiariausių ir skaitomiausių knygų. Ypač pasirodžius filmui, tuo pačiu pavadinimu. Todėl daugelis jos gerbėjų laukė antrosios knygos. Ir sulaukė. Leidykla "Baltos lankos" greitu metu išleis "Into the water". Užsienio skaitytojų atsiliepimai labai įvairūs. Nuo liaupsų iki kritikos, jog antroji knyga silpnesnė. Kaip ją priims lietuvių skaitytojai - pamatysim. Aš skaičiau "Mergina traukiny", patiko, bet negaliu sakyti, kad žiauriai, imkit visi ir skaitykit. Yra ir stipresnių tokio žanro knygų. 


   Autorė labiausiai išgarsėjo po knygos "Bel Canto" išleidimo. Už šią knygą ji buvo apdovanota PEN/Faulkner bei Orange prize premijomis. Naujausia jos knyga "Commonwealth" tapo New York times bestseleriu. Lietuviškas viršelis atrodys kaip originalus, išleidžia "Baltos lankos", o pavadinimas - "Vieningieji".  
   Knygoje aprašoma jautri, galinga dviejų šeimų saga, apimanti penkis jų gyvenimo dešimtmečius. Šeimų istorija, kurią lydi kaltė, meilė, atsakomybė bei vienovė. Aš labai mėgstu šeimos bei kelių kartų sagas. Tad tikrai skaitysiu ir šią knygą. 


   Jodi Picoult gerbėjams - džiugi žinia. Po ilgos pertraukos, leidykla "Alma littera" išleidžia naujausią autorės knygą - "Maži svarbūs dalykai". Knyga tikrai pasirodys dar iki Kalėdų. Šį kartą autorė nagrinėja rasizmo, tolerancijos problematiką. Knygoje bus daug rašoma apie nėštumą, gimdymą bei komplikacijas, tad tikrai nerekomenduoju jos skaityti besilaukiančioms. Plačiau apie knygą galite paskaityti autorės puslapyje ČIA.

4 komentarai:

 1. Kokias knygas iš šių naujienų jau esate nusprendusi pirkti, perskaityti?
  p.s. smagu, kad dalinatės savo slaptomis žiniomis! Taip visi skaitantieji turi ko laukti... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveika, dėkui už komentarą. Visas knygas tikrai perversiu, nes gaunu visas naujienas. Tikrai skaitysiu "Dagilis" bei kažkurią K. Ishiguro knygą. Gundausi ir dėl J. Picoult, nes esu skaičiusi nemažai jos knygų. O gal skaitysiu ir kitas, jeigu liks laiko.

   Panaikinti
 2. Sveiki, gal žinote, ar jau pasirodė knyga Before the rains? Labai jos laukiau, bet paskutiniu metu labai mažai laiko turėjau išlįsti į knygynus dairytis.. Gal netyčia Pegase yra? Jei šitame - https://www.panorama.lt/parduotuves/pegasas - tai išvis gerai būtų, nes man 2 min. nueit :D Tik taupydama laiką klausiu - gal Pegasuose išvis nėra?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveika, Paulė,
   Knyga jau yra visuose knygynuose kuris laikas. Tikrai rasite bet kuriame knygyne :)

   Panaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan