Janina Radvilė "Niekada nevėlu gyventi"

2017 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis


 

“Gyventi niekada nėra per vėlu, kaip ir per anksti”

    Mes visą laiką mokomės, dirbam, auginam vaikus, dar daugiau dirbam. Jaučiamės reikalingi, skubam, lekiam. Juk pailsėsim ir visas norimas knygas perskaitysim senatvėje.
    Kuomet esi jaunas, tikrai negalvoji, ką veiksi po 30 metų. Apskritai atrodo, kad tai tokia tolima ateitis, kuri niekada neateis. Bet ateina. Ir kas tada? Keturios sienos, vaistų dėžutė ir sofa? Ar po profesinio gyvenimo pabaigos ateina ir gyvenimo pabaiga?
    Tikrai ne. Apie tai ir yra informatikos mokslų daktarės Janinos Radvilės knyga. Senatvė nėra skaičiai pase, ji mūsų galvose. Tikslų siekimas, mėgavimąsis kiekviena diena, bendravimas, kelionės, meilė - niekam nėra per vėlu.
    Žmonės, gulintys mirties patale, gailisi kelių dalykų: kad gyveno kitų, o ne savo, gyvenimą, per mažai linksminosi ir per daug dirbo. Ir seneliai neturi uždirbti po butą kiekvienam anūkui.
Meilė sau negali turėti pabaigos. Ir tai nėra egoistiška. Knygoje autorė duoda labai daug patarimų, kaip mėgautis tuo laikotarpiu. Produktyviai praleiskite laiką su anūkais, nusipirkite pigią kelionę savaitgaliui Paryžiuje, planuokite savo dieną, pakelkite savo savivertę, užsiimkite mėgstamu hobiu. Tik susimildami, nebekelkite savo žemaičių blynų foto į FB. Tai niekam neįdomu. Patikėkit, knygoje tikrai netrūksta autorės ironijos ir humoro.
    Kuomet perskaičiau knygą, pagalvojau: va, tokio mąstymo senatvėje noriu ir aš, to vakarietiško požiūrio, o ne bambėjimo. Yra labai daug moteriškumo knygų jaunoms. Ir tikrai trūksta tokių knygų vyresnio amžiaus moterims. Tad savo kategorijoje, ši knyga tikrai verta dėmesio. Kalėdos artėja ir tai gali būti puiki dovana mamai, močiutei, uošvienei ar tetai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan