Eglė Digrytė "Laiškai iš Kabulo"

2014 m. spalio 7 d., antradienis


Žanras: kelionių literatūra
Puslapių skaičius: 247
Leidykla: Tyto alba, 2014
Knyga nuosava
Perskaityta 2014 04 03 
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 5/5





"Ten galima rasti VISKO: nuo lenkiškų saldainių, balinančios dantų pastos ir prezervatyvų iki kiniškų "iPhone" padirbinių už šimtą dolerių ir aukščiausios kokybės šafrano"



   Koks žmogus sutiktų dirbti šalyje, kurioje vyksta karas? Kas norėtų kiekvieną dieną bijoti dėl savo gyvybės? Jeigu ir ne nuo teroristo kulkos, tai skorpiono apsigyvenusio kambaryje. Juk tai ne viskas įskaičiuota atostogos Turkijos ar Egipto penkių žvaigždučių viešbutyje. Tai nauja kultūra, religija, įstatymai, požiūris į moteris. Kad ir koks įdomus darbas būtų, aš neturėčiau tiek drąsos. O knygos autorė turėjo. 
  Eglė Digrytė - žurnalistė, mėgstanti skraidyti oro balionu, metus laiko dirbusi Afganistane. Visus patirtus nuotykius bei įspūdžius suguldžiusi knygoje "Laiškai iš Kabulo". Knygoje atskleidžiamas tikrasis Afganistano paveikslas ir tenykščių žmonių gyvenimas. 
   Kaip reikia jaustis, kai žinai, kad šiandien gali būti paskutinė tavo diena? Kai kiekviename žingsnyje tave tikrina apsauga, su savimi turi nešiotis būtiniausias priemones pavojaus atveju, kad dar vakar lankytos kavinės nebėra. Kai kelias dienas negali išeiti iš namų, nes miestą drebina sprogimai. O tarptautiniame vakarėlyje sužinai apie žuvusius kolegas. 
   Man labai įstrigo autorės aprašyta situacija apie mėgstamiausią kavinę, kurios savininkas kepdavo patį skaniausią šokoladinį pyragą. Po kiek laiko ji sužino, kad kavinė buvo susprogdinta. Šokoladinių pyragų niekas nebekeps. Bet ir kaip baisiai viskas skambėtų, aš negaliu nepritarti Eglės minčiai, jog jeigu kasdien galvosi, kad tuoj mirsi, jeigu visur matysi tik pavojų, tada gali išprotėti vien tik nuo savo minčių. 
    Kai susiduria dvi skirtingos kultūros - išvengti juokingų situacijų tiesiog neįmanoma. Tad ir skaitant knygą Jums teks ne kartą krizenti. Sužinosite ir apie rožinės sriubos vakarėlį, derėjimosi ypatumus, skalbimo mašinos pirkimą (tai sudėtingiau nei gali Jums pasirodyti), skorpionų žudymą, nuolatinį karšto vandens dingimą, ir apie visur karaliaujantį smėlį.
  Autorė knygoje mini ir vienintelį Kabulo knygyną.  Apie jį norvegų rašytoja Asne Seierstad yra parašiusi knygą "Kabulo knygyninkas". Aš jau skaičiau šią knygą ir labai rekomenduoti Jums.  
   Perskaičiusi knygą aš negaliu nustoti žavėtis Egle bei drąsiais jos poelgiais. Nežinau, ar turėčiau tiek drąsos tokiems išbandymams, net jei tai būtų medžiaga knygai. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan