Tarptautinė vaikų knygos diena!

2014 m. balandžio 2 d., trečiadienis

   IBBY - tai tarptautinė vaikų ir jaunimo knygos taryba, įkurta 1953m. Šveicarijoje. Organizacijos tikslas - puoselėti ir skleisti jaunimo literatūrą, megzti tarptautinius vaikų knygos ir skaitymo ryšius, skatinti gerų knygų leidybą bei teikti paramą tiems, kurie dirba vaikų literatūros srityje. 
  1992m. IBBY skyrius buvo įkurtas ir Lietuvoje. Viena iš skyriaus veiklų yra organizuoti vaikų knygos dienos minėjimą ir apdovanoti geriausius metų vaikų knygų kūrėjus.
  Balandžio 2-oji yra ne tik H. Ch. Anderseno gimimo metinės, bet ir Tarptautinė vaikų knygos diena. Su kuo visus ir sveikinu!
  Vakar jau buvo paskelbtos knygos nugalėtojos, kurias išrinko IBBY Lietuvos skyriaus sudaryta ekspertų komisija. 
  Vaikų knygos dienos minėjimas vyks Panevėžyje, Juozo Miltinio teatre - apdovanojimai. Laureatams bus įteikti IBBY Lietuvos skyriaus diplomai ir piniginės premijos.

  

Geriausios ir reikšmingiausios vaikų bei paauglių knygos 2013 metais


1. Prano Mašioto premija – už Geriausią metų vaikų bei paauglių knygą – Danguolei Kandrotienei už „Spintos istorijos“ („Terra publica“).
2. Geriausia metų pažintinė knyga vaikams – Gražinos Sviderskytės „Darius ir Girėnas. Istorija ir legenda“ („Baltos lankos“).
3. Geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams – Mariaus Zavadskio „Pirštinė“ („Versus aureus“).
4. Reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimas vaikams – Rūtos Jonynaitės išversta Andreaso H. Schmachtlo “Tilda Kruopelytė. Draugai iš Erškėtrožių tako” (“Gimtasis žodis”)
5. Reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimas paaugliams – Eglės Kumžaitės išversta Melvino Burgesso „Vilko kauksmas“ (”Gimtasis žodis“).
6. Domicelės Tarabildienės premija – už Gražiausią metų knygą – Marijai Smirnovaitei, iliustravusiai lietuvių liaudies pasakų rinkinį “Aukso kirvukas” (“Nieko rimto”).
7. Stilingiausiai iliustruota metų knyga paaugliams – Andriaus Seselsko „Vilniaus padavimai“ („Nieko rimto“).
8. Reikšmingiausias metų debiutas – Neringos Vaitkutės „Vaivorykščių arkos“ („Nieko rimto“).
9. Vinco Aurylos premija už Prano Mašioto gyvenimo ir kūrybos aktualizavimą – Redai Tamulienei.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan