Stilingieji "Vilniaus padavimai"

2014 m. balandžio 16 d., trečiadienis

    Prieš porą savaičių buvo paskelbtos geriausios praėjusių metų vaikų bei paauglių knygos. Leidyklos "Nieko rimto" išleista knyga "Vilniaus padavimai" laimėjo kategorijoje - "Stilingiausiai iliustruota metų knyga paaugliams".  
   Ši knyga - tarpukariu surinktų padavimų rinkinys, kurį parengė Pranas Žukauskas. Daugelis padavimų papildyti aprašomų vietų fotografijomis ir nuorodomis, kaip jas rasti. Padavimų interpretacijas dar labiau atskleidžia originalios bei stilingos  dailininko Andriaus Seselsko iliustracijos. Aš jau skaičiau šią knygą ir tikrai galiu patvirtinti, kad iliustracijos tiesiog fantastiškos. Nuostabus A. Seselsko darbas. 
   Vilnius - itin gausiai padavimais apipintas miestas. Įvykiai, pateikti knygoje, atrodo kaip realūs atsitikimai. Minimi įvairūs didikai, žymūs istoriniai asmenys, miesto architektūra ir simboliai. Knyga padės moksleiviams praplėsti savo istorijos, lietuvių kalbos žinias bei atras Vilniuje tai, ko nesitikėjo. 
   Leidykla "Nieko rimto" dvi knygas nori padovanoti Jums. Jums reikės komentaruose parašyti, kokia Vilniaus vieta yra Jūsų mėgstamiausia ir labiausiai lankoma, kodėl? Atsakymų lauksiu iki pirmadienio, balandžio 21 dienos. Burtų keliu dviems dalyviams atiteks knyga "Vilniaus padavimai". 

21 komentaras:

 1. Kad ir kaip galbūt banalu, bet Gedimino pilies bokštas. Nes vien užkopiant turi laiko įkvėpt Vilniaus ir pagalvot. Nes užkopus akimis aprėpi visą mylimą miestą. Alma mater, bažnyčias ir kaip vorantiklis nusidriekusias gatves su skruzdėlėmis-žmonėmis. Aprėpi tiek senamiesčio stogus, tiek kitoje pusėje naujos statybos daugiaaukščius. Ir apkabinant vėjui tikrai supranti, „Taip, aš myliu Vilnių“.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Vienos mėgstamiausios vietos Vilniuje išskirti neįmanoma. Jų tiek daug... Bet viena iš mėgstamiausių vietų Vilniuje - tai Bernardinų sodas.

  AtsakytiPanaikinti
 3. lankomiausia vieta - vilniaus oro uostas... :) ar mėgstamiausia?... nelabai... tiesiog keliaujant jo nepavyksta išvengti ir, deja, laiko pasišlaistyti po vilnių nelieka. o šiaip iš paskutiniųjų apsilankymų po patį vilnių patiko ir savitą aurą skleidžia gedimino kalno funikulierius ir žavingieji "old market" svečių namai.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vingio parkas - universali vieta visokiausių pobūdžio veikloms :) Smagu, kad mūsų mieste yra savas Centras Parkas :))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Kurį laiką gyvenau Šnipiškėse. Tai keista vieta. Vilnius ten labai apšepęs, bet kažkodėl ten buvo gera. Vaikščioti tarp lūšnelių ir sklypelių su sukrypusiomis tvoromis, apeiti milžiniškas balas, slėptis po medžiais. Patiko ten. Labiau, nei senamiesčio gatvėse.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Vos pagalvojus apie Vilnių, prisimenu kvapą gniaužiančią panoramą nuo Trijų Kryžių kalno! Galiu drąsiai teigti, jog tai mano mėgstamiausia vieta Vilniuje. Deja, retai tenka ten apsilankyti, tačiau vos nuvykus į Vilnių, taip ir norisi vėl į miestą pažvelgti iš viršaus.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Mano mėgstamiausia Vilniaus vieta- Pavilnys, nes ten gyvena geriausia draugė. O šiaip labai mielas Užupis.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Man labai patinka Gedimino pilis ir Jonų bažnyčios bokštas, nes iš jų matosi Vilnius nuo aukštai ir aš esu Jonas. Ir labai noriu laimėti, nes šiandien mano gimimo diena.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Katedros aikštė - nes tai nuostabi vieta, kur galima pamatyti daug įvairiausių žmonių, susitikti su draugais, pradėti pasivaikščiojimus po Senamiestį, galiausiai įkvėpti dvasingumo ir religinio jausmo.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Lankomiausia ir mėgiamiausia vieta Vilniuje - mano brolio namai. Kai tik atvažiuoju į Vilnių, pirmiausia aplankau jį, o paskui stengiuosiu aplankyti vis kitas nelankytas Vilniaus vietas. Vaida

  AtsakytiPanaikinti
 11. Vilniaus senamiestis - tai nuostabiausia vieta visame Vilniuje. Senamiestyje galima ramiai pasivaikščioti ir smagiai praleisti laiką. Visi muziejai,katedra,Gedimino bokštas labai arti. Pabodus vaikščioti galima atsisėsti senamiesčio knygyne,išgerti kavos ir paskaityti (arba nusipirkti) knygą.Senamiestis - tai gražiausia ir lankomiausia vieta visame Vilniuje.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Ech, Vilnius! Pati nesu vilnietė, bet stengiuosi bent kelis kartus metuose Vilniaus centrą aplankyti, pasikrauti vilnietiškos energijos, savitos dvasios. Maršrutas, kurį būtinai kartoju kiekvieną kartą nuvykus į Vilnių - Gedimino prospektas, Katedros aikštė, Pilies gatvė ir...senų knygų knygynėlis Senamiestyje (Mintvinetu:) Myliu šias vietas, nes jos man kelia pačias geriausias emocijas, įprasmina atostogų ar savaitgalių laiką, alsuoja laisve, sostinės dvasiia, o knygynėlyje išvis tvyro ypatinga aura, galėčiau ten būti ir būti :)

  AtsakytiPanaikinti
 13. Prie Saulėtekio studentų bendrabučio esantis stadionas. Labai mėgstu bėgioti ir kai pirmą kartą ten nuėjau, iškarto susižavėjau. Visi ten tik sportavo, arba ilsėjosi po sporto. Jokių stadione geriančių paauglių, jokių šunų vedžiojimų, jokių romantiškų pasivaikščiojimų - žodžiu, nebuvo nė vieno, kitiems stadionams, įprasto elemento, kuris trukdytų sportuoti. Tobula :)

  AtsakytiPanaikinti
 14. Užupio respublika - jaukus Vilniaus rajonas :)

  AtsakytiPanaikinti
 15. Vilniuje viešėjau vos kelis kartus, tačiau širdyje spėjo įsitaisyti panorama, matoma iš Gedimino pilies bokšto. Ten ypatingai gražu žiemą :)

  AtsakytiPanaikinti
 16. Vilniuje dažniausiai žvilgsnis krypsta aukštyn... Gražu! Tačiau ypatingą aurą pajutau Katedros požemiuose. Paslaptingos erdvės, skliautai, žmonių likimai... Apėmė nuojauta, kad pasirodys kilmingas vyras ir pasiūlys seno, sodraus vyno taurę... Reti mano pasimatymai su Vilniumi – 4 valandos kelio iš Vilkyškių.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Vilniaus universiteto Sarbievijaus kiemelis. Labai jauki vieta, kur galima pamatyti įdomių žmonių įnikusių į savo minčių gelmes, o knygynas suteikia neįprasto žavesio bendram vaizdui. Bet mėgstamiausia vieta (asmeniškai man) yra nedidelis fontanas,kuris teikia kiemui kiek melancholiškos nuotaikos ir primena neaiškų jaunystės nerimą.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Vilniuje lankausi labai retai :( Visuomet aplankau Gedimino pilį bei Katedros aikštę. Į pilį būtinai lipu, kad pajusčiau visą didybę :)

  AtsakytiPanaikinti
 19. Konkurso nugalėtojomis tapo julyo ir Princesė. Sveikinimai. Susisiekite su manimi adresu asskaitau@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan