Tove Marika Jansson - 100 metų

2014 m. sausio 31 d., penktadienis


     Visai neseniai rašiau Jums apie Trolių Mumių maniją, kuri apėmė ne tik Suomiją, Norvegiją, bet ir kitas šalis. Pasirodo visam tam yra rimta priežastis - vakar oficialiai buvo pradėtos minėti 100-osios Tuvės Janson gimimo metinės (autorė gimė 1914 rugpjūčio 9d. ).
 Ta proga visus metus įvairiuose pasaulio kampeliuose vyks renginiai, susiję su Troliais Mumiais: organizuojamos parodos, perleidžiamos knygos, autorės biografija, kuriami indai bei rūbai su knygų personažais, pamatysime ir naują filmą. Organizacija UNICEF taip pat prisidėjo prie renginių organizavimo šia proga. Plačiau apie programą skaitykite ČIA. Renginių programą PDF formatų galite parsisiųsti ir ČIA

Suomijoje išleisti specialūs šventiniai pašto ženklai, skirti Tuvei Janson   Helsinkyje kursuoja ir Trolių Mumių biblioteka ant ratų. Autobusas važiuoja į tas sritis, kuriose vaikai šiuo metu neturi galimybių apsilankyti viešose bibliotekose. 


Mažieji skaitytojai galės mėgautis ne tik knygomis, bet ir apsirengti savo mėgstamais personažais. Drabužių tinklas "LINDEX" sukūrė Trolių Mumių liniją, skirtą vaikams.


Jeigu mėgstate knygų fetišą arba viską, kas susiję su knygomis (kaip aš), ČIA galit įsigyti nuo puodelių, dubenėlių, raktų pakabuko iki priemonių voniai, virtuvei ir t.t.Aš labai gerai prisimenu save vaikystėje, žiūrinčia animacinį filmuką apie Mumius. Jeigu Jūs dar nesate matę arba norite prisiminti šį gėrį, būtinai pažiūrėkite čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan