Nauji Pinokio nuotykiai

2014 m. sausio 15 d., trečiadienis

   Prieš keletą metų, kai visai netikėtai atradau Kęstučio Kasparavičiaus nuostabias knygų iliustracijas, labai norėjau Jums apie jį papasakoti ir pristatyti. Tačiau pasidomėjusi labiau, supratau, kad į traukinį jau pavėlavau. Šis talentingas žmogus jau seniai žinomas Lietuvoje, ypač vaikų ar tų, kurie skaito savo vaikams.
   Vaikiškomis knygomis susidomėjau visai neseniai, kuomet pradėjau kaupti biblioteką savo sūnėnui. Nors šiuo metu jo žodynas apsiriboja tik mama ir mimi,  bet roges reikia ruošti vasarą. Bibliotekoje jau yra "Danuko Dunduliuko nuotykiai", "Plastilino paslaptys", o netrukus pasipildys ir naujausiu Carlo Collodi knygos "Pinokio nuotykiai" leidimu.
  Praėjusiais metais šiai istorijai sukako 130 metų. 1993 metais pasirodė pirmasis sutrumpintas knygos variantas lietuvių kalba, kurį iliustravo K. Kasparavičius. Praėjus 20 metų, leidykla "Nieko rimto" išleidžia nesutrumpintą knygos variantą, papildytą originaliomis spalvotomis K. Kasparavičiaus  iliustracijomis. Plačiau apie knygą skaitykite ČIA.
  Kaip teigia knygos iliustratorius: „Pinokio nuotykiai“ – tai istorija apie nerūpestingo vaiko virtimą atsakingu už savo veiksmus žmogumi. O juk visi žinome, kaip sunku įveikti šį pasikeitimą. Kai kuriems žmonėms tai trunka visą gyvenimą.“. Įdomu tai, kad K. Kasparavičius, norėdamas kuo tiksliau nupiešti Pinokį, iš medžio išdrožė Pinokio lėlę. Interviu su dailininku galite paskaityti ČIA
   Ir dar aš labai laukiu kovo 25 dienos. Kodėl? Nes tą dieną bus paskelbtas A. Lindgren premijos laureatas, kuriai yra nominuotas K. Kasparavičius. Tai būtų pirmas toks didelis įvertinimas Lietuvai. 


2 komentarai:

  1. Taip, Kęstučio Kasparavičiaus darbai yra nuostabūs! Ir jis, beje, yra mano kaimynas. Tik niekada nesutinkamas kaimynystėj, visada tik knygų mugėj! Vis tiek labai smagu! :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Kęstutis Kasparavičius - superinis dailininkas ir vaikiškų knygų rašytojas. Jau keletą metų jo knygas dovanoju dukterėčioms ir sūnėnams. Tiesą pasakius, gaila ir dovanoti. Mielai namie turėčiau jo knygų.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan