Knygų cenzūra arba M. Strandberg, S. Bergmark Elfgren "Ratas"

2013 m. lapkričio 13 d., trečiadienis

  Lietuvoje turime naują leidybinį ženklą - "Knygų burės". Leidyklos atstovai teigia: " Mūsų knygos laužys tabu, jos bus kitokios, tačiau visuomet – 100 procentu įdomios".
   Šiandien noriu Jums pristatyti pirmąją leidyklos knygą. Tai dviejų jaunų Švedijos autorių Mats Strandbergo ir Saros Bergmark Elfgren knyga "Ratas". Per pirmus tris mėnesius tapusi bestseleriu ir išversta į 25 užsienio kalbas. 
  Knyga yra nominuota Augusto premijai, apdovanota Didžiuoju skaitytojų apdovanojimu ir Knygų komisijos premija. 2014 m. pradedama filmuoti knygos ekranizacija. 
   Tad apie ką ši, tokio populiarumo sulaukusi, knyga? Knygos nugarėlėje rašoma taip: „Ratas“ yra pirmoji trilogijos dalis ir, nors neišvengiamai yra lyginama su „Saulėlydžio“ saga, šioje knygoje nerasite nė žodžio apie vampyrus. Tačiau magijos, įtampos, veiksmo, meilės ir pavojų čia su kaupu. Romanas pasakoja apie šešių merginų gyvenimą mažame centrinės Švedijos miestelyje, kuris netikėtai tampa pagrindine magiškų blogio ir gėrio jėgų kovos vieta. O nieko bendro tarpusavyje neturinčios merginos pasirodo esančios vienintelės, galinčios išgelbėti pasaulį. Tik šią, ir taip gana sudėtingą užduotį nepaprastai apsunkina faktas, kad merginų šešetukas vos gali viena kitą pakęsti. Todėl joms teks ne tik susipažinti su magijos pasauliu, bet ir tuo pačiu metu išmokti bendrauti tarpusavyje. O kur dar kasdieniai sunkumai mokykloje, problemos namuose, pirmieji susižavėjimai ir bendraamžių pripažinimo siekis... 
  Kodėl aš akcentuoju būtent šią knygą? Nes ne kartą esu Jums rašiusi apie uždraustas ar cenzūruojamas knygas. Dar visai neseniai minėjome "Uždraustų knygų savaitę", tie patys, dabar labai populiarūs, erotiniai romanai yra leidžiami ne visose šalyse. Cenzūruojami arba visiškai uždraudžiami. 
 Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai užkliuvo būtent ši knyga. Visame pasaulyje knyga priskiriama paauglių literatūrai, bet Lietuvoje ji išleista su įspėjamuoju užrašu (ženklu "S"), teigiančiu, kad informacija, esanti knygoje, gali daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams. Nors, kaip teigia leidyklos darbuotojai, joje nėra nieko, ko nežinotų 16 metų paauglys. 
  Kaip manote Jūs, ar knygos turi būti cenzūruojamos? O gal ženklas "S" Jus kaip tik paskatintų skaityti knygą iš smalsumo? Juk uždraustas vaisius dar skanesnis. Plačiau apie knygą galite paskaityti ČIA, o leidyklos FB puslapį rasite ČIA

3 komentarai:

 1. kazkaip siuzetas primine fantastini seriala the circle.. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. o kur yra tas S ženklas? knygos galiniame viršelyje? gal tai tik reklamos triukas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, knygos galiniame viršelyje rašo: Knygos nugarėlėje rašo: Informacija, esanti šioje knygoje, gali daryti neigiamą poveikį asmenims iki 18 metų.

   Panaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan