Su Skrybėliaus diena!

2013 m. spalio 6 d., sekmadienis

   Šiandien yra išprotėjusio Skrybėliaus diena! Atidesni skaitytojai turėjo pastebėti iš knygos iliustracijų, kiti galbūt žiūrėdami knygos ekranizacijas, jog ant Skrybėliaus kepurės yra užrašas "In this style 10/6". Anksčiau buvo manoma, kad tai reiškia, jog tokio stiliaus skrybėlė kainuoja dešimt šilingų ir šešis pensus, bet tai ne tiesa. 
  To meto žymus iliustratorius John Tenniel iš viso nupiešė 92 iliustracijas L. Carroll'o knygoms. Pirmasis knygos "Alisa stebuklų šalyje" tiražas (2000 kopijų) buvo atšauktas, būtent dėl J. Tenniel nepasitenkinimo spaudos kokybe.  Naujas leidimas pasirodė 1865 metais ir akimirksniu tapo bestseleriu. Kur dingo pirmasis tiražas? Ne, jis nebuvo sunaikintas, o parduotas Amerikos skaitytojams, kurie nebuvo tokie išrankūs knygos kokybei. 
   Viena kompiuterių technologų grupė iš Amerikos pareiškė, jog ši J. Tenniel karikatūra yra nurodymas, kaip reikia švęsti šią dieną. Nuo 1986 metų spalio 6 diena tapo oficialia maišaties ir kvailybės diena. Tad nepamirškite ir Jūs šiandien pakviesti draugus, pasidaryti arbatos vakarėlį, išsikepti teminių sausainių ar keksiukų ir elgtis kiek kvailokai. Juk šiandien Skrybėliaus diena! 
   


1 komentaras:

  1. aj, man tai kasdien visai sekasi elgtis kiek kvailokai! Man kasdien Skrybėliaus diena! :)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan