Simon Beckett "Mirusiųjų šnabždesiai"

2013 m. rugsėjo 26 d., ketvirtadienis

Žanras: detektyvinis romanas
Originalus pavadinimas: Whispers of the death
Puslapių skaičius: 368
Leidykla: Tyto alba, 2013
Vertė: Vytautas Petrukaitis
Knyga nuosava
Perskaityta 2013
Pažintis: trečioji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5"Bet net negyva ir numesta oda išsaugo pėdsakus, bylojančius apie tai, kokia ji buvo. Net dabar ji gali daug ką papasakoti ir slėpti ne vieną paslaptį. Aišku, jei moki ieškoti"

    Knygų serijų mylėtojai mane supras. Nėra nieko geriau, kai leidykla tvarkingai, be ilgų pertraukų, leidžia tavo mėgstamo autoriaus knygas. S. Beckett'ą į mėgstamiausius įrašiau jau po pirmos knygos "Mirties chemija". Jo knygos labai tinkamos neskaitadieniams nutraukti, nes gali būti garantuotas, kad negalėsi atsiplėšti nuo narpliojamos istorijos. 
   Šį kartą tyrėjas D. Hanteris keliauja į JAV, garsųjį "Lavonų ūkį". Tačiau jo norą atitrūkti nuo kasdienybės, keičia labai neaiškios bylos tyrimas. O tuomet jau visu gražumu pasirodo senasis gerasis Deividas, su savo šaltakraujiškumu, detektyvine nuojauta ir įžvalgumu. Kaip visada puikiai sukurti veikėjų psichologiniai portretai, teismo medicinos subtilybės, niūrūs nusikaltimų vietų aprašymai.
   Tie, kas skaitė pirmąsias dalis, viską ras šioje knygoje ir tikrai nenusivils. Sakysit, kodėl taip giriu, o skyriau tik 4 balus? Tik todėl, kad knygos pradžia ir siužeto vystymas man pasirodė per daug ištęstas. Man norėjosi greitesnės įvykių sekos. 
  Kaip visada, neturiu priekaištų nei vertimui, nei viršeliui. Apskritai, jeigu reikėtų rinkti gražiausius serijų viršelius, aš neabejotinai ši titulą atiduočiau autoriaus knygoms. Aš sutikčiau, kad visos knygos būtų leidžiamos tokiu formatu ir dizainu. Autorius, knygos pavadinimas ir viena konkreti, bet labai taikli detalė, atspindinti visą knygos esmę. Ko daugiau reikia? 
  Jei yra dar neskaičiusių S. Beckett'o knygų, drąsiai rekomenduoju tą padaryti, o pati jau nekantrauju, kada galėsiu paimti į rankas naujausią jo knygą "Kapo šauksmas"

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan