Naujos knygos arba jų verta laukti!

2013 m. rugsėjo 5 d., ketvirtadienis

   Jau pasirodė arba netrukus pasirodys nemažai knygų, kurias knygų skaitytojams praleisti nevalia. Dažnai tenka girdėti diskusijas, kodėl geros, vertingos knygos nesulaukia skaitytojų dėmesio arba pranyksta tarp populiarių erotinių bei banalių meilės romanų. Tad, kad taip neatsitiktų, šiandien pristatysiu 5 knygas, kurių tikrai buvo verta laukti lietuvių kalba ir, žinoma, perskaityti. 

   Pirma, mane labai nudžiuginusi, naujiena yra Ken Folett romanas "Žemės stulpai" ("The Pillars of the Earth"), kurią išleido LRS leidykla. Kaina - 59lt.
  K. Folett yra trilerių rašytojas, bet labiausiai išgarsėjo šiuo romanu. Knyga išversta į daugiau nei 30 kalbų, patenka į sąrašą "101 knyga, kurią turi perskaityti per savo gyvenimą". Autorius mums jau žinomas iš kitų knygų "Nulio zona", "Baltoji baimė". Pagal šią knyga buvo sukurtas 4 dalių istorinis serialas, gavęs nemažai apdovanojimų. Beje, prieš du metus, šį serialą rodė ir LRT televizija.
  Romano veiksmas trunka apie 40 metų ir pasakoja apie viduramžių katedros statybą. Knygos siužetas kai kur remiasi Vinčesterio katedros statybos faktais. Romanas dažnai lyginamas su U. Eco knyga "Rožės vardas".


   Mano girdėti gandai pasitvirtino. Leidykla "Tyto alba" išleidžia 2012 m. premijos "Orange prize" laimėtojos Madeline Miller knygą "Achilo giesmė" ("The Song of Achilles"). Apie premiją rašiau ČIA. Tiesa, nuo šių metų ši premija vadinasi "Women's prize for Fiction".
   Tai pirmasis autorės romanas, iš karto sulaukęs didelio pripažinimo, įkvėptas Homero "Iliados" motyvų. Knygos kaina dar nežinoma, bet žinau, kad vos jai pasirodžius, atsidurs mano knygų lentynoje.


   Aš visada labai džiaugiuosi, kai mūsų leidėjai nusprendžia išleisti Booker'io premijos nugalėtojų knygas.  Leidykla "Baltos lankos" taip ir padarė. Netrukus pasirodys 2011 m. Booker'io laimėtojo Julian Barnes knyga "Pabaigos jausmas" ("The Sense of the Ending"). Aš vis audžiu mintį, kada nors perskaityti visas šios premijos laimėtojų knygas.
  Man teko skaityti kitą šio autoriaus knygą - "Flobero papūga". Nors ir nebuvo lengvai skaitoma knyga, bet ir neatbaidė, todėl ši knyga taip pat mano skaitymo planuose.
  Kaip rašoma anotacijoje: ""Pabaigos jausmas" – istorija apie tai, kaip žmonės veikia vieni kitų likimus, prisiminimai sužadina pamirštus jausmus, o nuomonė apie senus pažįstamus po daugelio metų ūmai pasikeičia."


    J. M. Coetzee - puikiai skaitytojams žinomas rašytojas. Du kartus laimėjęs Booker'io premiją (už knygas "Nešlovė" bei "Maiklo K gyvenimas ir laikai") ir 2003 m. Nobelio premijos laureatas. Leidykla "Baltos lankos" išleidžia vieną geriausių autoriaus romanų - "Barbarų belaukiant" ("Waiting for the Barbarians"). Ši knyga - tikras desertas knygų graužikams.


     Leidykla "Vaga" išleidžia dar vieno 1949 m. Nobelio premijos nugalėtojo William Faulkner romaną "Kai aš gulėjau mirties patale" ("As I Lay Dying"). Neseniai Jums rašiau, kad pagal šią knygą buvo sukurtas ir filmas - ČIA. Paskutinį kartą ši knyga buvo išleista 1971m.
   W. Faulkner'io romanai yra lyginami su V. Woolf ir J. Joyce kūryba. Aš turiu seną knygos leidimą, kurią neseniai pradėjau skaityti, todėl jau galiu rekomenduoti ir Jums.

3 komentarai:

  1. Išties puikios knygos, O Faulkner'io knyga tai man paliko gilų įspūdį...

    AtsakytiPanaikinti
  2. oho, cia tai bent super sarasiukas - nuo pradzios iki pabaigos.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Dabar kaip tik skaitau "Žemės stulpai". Perskaičiau dar tik 200 puslapių, bet galiu drąsiai pasakyti, kad knyga tikrai gera :) bendras vaizdas bus kai perskaitysiu ją visą. Laukia dar 800 puslapių... :)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan