Trečiadienio konkursas: vienas romanas

2013 m. gegužės 8 d., trečiadienis

  Sveiki. Ir vėl atėjo spėliojimų ir ieškojimų metas. Šiai savaitei parinkau naują temą, kuri vadinasi "Vienas romanas"
  Yra nemažai labai garsių rašytojų, kurie per visą savo kūrybinį gyvenimą parašė tik vieną romaną. Ir to vieno romano užteko, kad būtų įtraukti į klasikų bei įvairius must read sąrašus. Kai kurie iš jų dar kūrė poemas ar poeziją, tačiau žinomi liko tik kaip vieno romano autoriai.
   Jums bus pateikti 3 aprašymai, pagal juos turėsite atspėti, kokie tai rašytojai ir kaip vadinasi jų vieninteliai romanai. 
  Atsakymus siųskite adresu asskaitau@gmail.com iki pirmadienio, gegužės 13 dienos.  Linkiu visiems sėkmės ir lauksiu laiškų (tik su teisingais atsakymais). 

Aprašymai

    1. Ši rašytoja yra prestižinės literatūrinės premijos laureatė, kurį gavo už vienintelį savo romaną. Iš pradžių studijavo teisę, tačiau mokslus greit metė, nes suprato, jog tikrasis jos pašaukimas - rašymas. Romane nagrinėjama rasinės diskriminacijos problema. Nors autorė ir rašė dar vieną romaną, bet jis niekada nebuvo išleistas. Vėliau ji visiškai pasitraukė iš visuomeninio gyvenimo, vengė interviu apie savo populiariąją knygą. Kas ši rašytoja ir kokia tai knyga?
   2. Ši britų rašytoja į pasaulį paleido vieną ryškiausių ir stipriausių charakterių literatūroje. Iš pradžių romanas sulaukė kritikų pastabų, tačiau jis vis tiek tapo klasika. Galbūt ji būtų parašiusi ir daugiau romanų, bet to neleido silpna sveikata ir ankstyva mirtis. Kas ši rašytoja ir kokia tai knyga?
   3. Šios rašytojos romane galima rasti daug detalių iš asmeninio gyvenimo. Romano autorė kovojo su depresija, kurią aštrino vyro neištikimybė bei patirtas persileidimas. Praėjus mėnesiui po knygos išleidimo, autorė nusižudė. Nors romanas ir tapo žinomu visame pasaulyje, Pulitzerio premiją ji gavo už poeziją ir tapo pirmąja rašytoja, kuri premiją gavo po mirties. Kas ši rašytoja ir kokia tai knyga?

 Burtų keliu vienam, teisingai atsakiusiam, dalyviui atiteks 20lt vertės dovanų kuponas, e-knygyne "Knygos.lt".

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan