Women's prize for Fiction 2013m.

2013 m. balandžio 17 d., trečiadienis

   Vakar buvo paskelbtas "Women's prize for Fiction" trumpasis sąrašas. Tai nėra nauja literatūrinė premija. Anksčiau aš Jums jau pasakojau apie "Orange prize" premiją ir ją ištikusią bėda dėl finansavimo. Atsiradus naujiems rėmėjams buvo pakeistas tik pavadinimas, bet ne pati koncepcija. 
  Ir toliau premija skiriama tik moterims, knyga būtinai turi būti išleista UK, anglų kalba. Autorės pilietybė, amžius ar gyvenamoji vieta - nesvarbi.
  Šiemet į trumpąjį sąrašą, kurį sudaro 6 knygos, pateko ir dvi buvusios premijos laimėtojos: Zadie Smith (2006m.) ir Barbara Kingsolver (2010m.). O nugalėtoja bus renkama iš šių knygų: K. Atkinson "Life after life", Z. Smith "NW", H. Mantel "Bring up the bodies", B. Kingsolver "Flight Behaviour", A. M. Homes "May be we forgiven" ir M. Semple "Where'd you go, Bernadette".
   Aš jau nebesistebiu, pamačiusi H. Mantel pavardę bet kurios premijos sąraše. Bet manau, kad laimėjimų ir pripažinimo jai jau gana ir tikiuosi, kad šią premiją laimės Z. Smith arba K. Atkinson. Nugalėtoja bus paskelbta šių metų birželio 5 dieną.
  Jeigu norite susipažinti su šios premijos nugalėtojų kūryba, nepamirškite, kad lietuvių kalba mes turime Z. Smith "Paklydimai" ir T. Obreht "Tigro žmona".


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan