Susipažinkime: Broliaigrimai.lt

2013 m. balandžio 10 d., trečiadienis


     Šiandien rubrikoje "Susipažinkime" noriu Jums pristatyti naują e -knygyną - "Broliaigrimai.lt". Mano svajonė visada buvo turėti savo knygyną, todėl aš visuomet žaviuosi tais, kurie nepabūgsta imtis šios idėjos, knygynų konkurencijos ir lietuviško verslo ypatumų. Kviečiu susipažinti su Tomu, vienu iš knygyno įkūrėju, kuris sutiko atsakyti į mano klausimus. Malonaus skaitymo ir pažinties!


Kaip kilo idėja atidaryti e-knygyną "Broliaigrimai.lt". Ar nebijojote kitų knygynų konkurencijos?

  Šio knygyno istorija siekia 2007 metus, kuomet aš, dar su pagarbia baime, žiūrėdavau į neįveikiamus F. Dostojevskio romanus. O mano brolis atvyko studijuoti į Vilnių. Buvome pirmasis skaitytų knygų e-knygynas Lietuvoje - inknygynas.lt. Tačiau 2010 metais Andrius (mano brolis) pradėjo naują veiklą, palikdamas knygyną laukti kito etapo.
    Istorija pasikartojo, kai į Vilnių studijuoti atvažiavau ir aš, po truputį pradėjome gaivinti "Brolius grimus", vakarais su Andriumi ilgai kalbėdavo, bet idėjos neskubinome. Žinojome, kad knygynų užtenka ir kainomis, vargu, ar galėsime konkuruoti. Skaitytojai jau įprato lankytis savo mėgstamuose knygynuose. Vis gi nusprendėme "Brolius grimus" vesti ne į konkurencinę kovą, kur ir taip netrūksta žaidėjų, o būti kitokiems. Bet čia jau kita tema. 

Ar knygyno pavadinimui turėjo įtakos tai, kad jam vadovauja du broliai? Kuo Jūs išsiskiriate iš kitų e-knygynų?

   Taip. Kartą su Andriumi sėdėjome "PianoMan", Vilniuje, ir viena draugė mus pašaukė: "broliai grimai". Tą vakarą ir nusprendėme dėl pavadinimo, nors tikrai buvo daug dvejonių ir kitų pasiūlymų.
  Kuo išsiskiriame? galėtume daug šnekėti, ypač žiūrėdami į savo aprašymus, misijas bei vizijas. Bet jeigu tikrai (ne žodžiais, o darbais) - mes atėjome bendrauti ir džiuginti skaitytojus. Kartais net pagalvojame, jog knygynas trukdo - lyg visur visi bijotų reklamos ir komercijos. Mes labai daug laiko skiriame kokybiško turinio atrinkimui, savo socialiniams tikslams. Galiu išduoti mažą paslaptį, jog kaip tik dabar dirbame prie erdvės, kuri tikrai surinks daug skaitytojų. Mes nežaidžiame nuolatinėmis nuolaidomis ir tuščiais pažadais. Stengiamės kiekvieną skaitytoją priversti kuo daugiau nusišypsoti: sergančiam pirkėjui pridedame imbierinės arbatos, vietoj skaitytos išsiunčiame visiškai naują knygą, vilniečiams užsakymus stengiamės pristatyti tą pačią ar kitą darbo dieną, visiškai nemokamai, tiesiai į namus, kiekvienas gali prašyti akcijos kokiai tik norite knygai ir daug kitų mažų smulkmenų. Ir nebijau pasakyti, kad dauguma "Brolių grimų" knygyno klientų lieka tikrai nustebinti.

Ką naujo galite pasiūlyti savo pirkėjams bei skaitytojams?

   "Broliaigrimai.lt" tikriausiai turi vieną didžiausią skaitytų ir naujų knygų asortimentą internete. Visas knygas pristatome visiškai nemokamai visoje Lietuvoje. Labiausiai stengiamės ne siūlyti naujoves, bet pagerinti jau ir taip kitų knygynų praktikuojamus veiksmus, kurie neretai būna nuviliantys. 

Knygų kainos didėja, per paskutinius metus savo veiklą sustabdė ne vienas knygynas. Ką atsakytumėt tiems, kurie skundžiasi, jog pradėti verslą, o tuo labiau knygų, yra neįmanoma misija?

   Jeigu tikėtis iš verslo greitos grąžos, tai greičiausiai sutikčiau, bet ar tai protinga - nemanau. Visų pirma veiklą reikia pradėti ne dėl pinigų troškimo, o dėl noro save tobulinti, padaryti ir sužinoti kažką daugiau. Žavinga mažam verslui pirmą pusmetį džiaugtis pirmuoju pelnu, bet ar ne klišinė taisyklė, jog verslo tikslas pirmuosius du metus - išgyventi? Iš kitos pusės čia tinka maišas citatų, skaitytų nepamenu kur: "Įkvėpimas yra visada, tik jis nori matyti tave dirbant", "Get going, get better", "Don't cry over the spilled milk" ir mano mėgstamiausia -  "Niekada nesustok mokęsis".

Ar veiklos pradžia pateisino Jūsų lūkesčius? Gal jau turite susidarę savo pirkėjo portretą ir galite atsakyti į taip visiems rūpimą klausimą, tai ką mes, lietuviai, daugiausiai perkame ir skaitome?

  Gal tikėjomės šiek tiek ramesnio starto, bet lūkesčiai patenkinti ir stengiamės sau kelti vis didesnius reikalavimus. Statistinė imtis mūsų duomenų bazėje dar mažoka, tad pateikti objektyvių atsakymų negalime. Bet manome, kad TOP šimtukas tinklalapyje "100knygu.lt" puikiai atspindi lietuvių skaitymo ypatumus.

Ačiū už atsakymus
2 komentarai:

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan