Ilzė Butkutė "Atleisk savo šefą"

2013 m. balandžio 17 d., trečiadienis


Žanras:  patarimai, praktinis vadovas
Puslapių skaičius: 74
Metai: 2013
Knyga nuosava
Perskaityta 2013 04 16
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5

 


"Mane atleidinėjo žiemą, iškirptės ginklo naudoti negalėjau" 

   Aš tikrai norėčiau, kad tokių knygų nebūtų. Kad Lietuvoje nereikėtų dalinti praktinių patarimų, kaip išeiti iš darbo, abiems pusėms laikantis orumo ir nustatytų įstatymų. Tačiau realybė yra kitokia. Ir knygoje aprašomos situacijos  kasdienės kaip mūsų šventa duona. Tad tokių knygų reikia, reikia net dar daugiau.
  Manau kiekvienas, darbo patirtį turintis žmogus, yra susidūręs su nesąžiningais darbdaviais. Kurių tikrasis (kiaulės) veidas dažnai atsiskleidžia prakalbus apie atleidimą iš darbo. Knygoje autorė pasakoja ne tik realią, laimingai pasibaigusią,  savo istoriją, bet ir suteikia žinių, ką kiekvienas galėtų/turėtų daryti, atsidūrus tokioje situacijoje. Nes labai dažnai mus paveda tiesiog paprastas nežinojimas ar baimė. Nežinojimas, kokios išeitinės mums priklauso, kokie įstatymai gina darbuotoją, kur galime kreiptis pagalbos, įsivaizdavimas, jog advokatų paslaugos brangiai kainuoja; baimė suklysti, ką pagalvos kiti ar nepasitikėjimas savo jėgomis.
  Man būtent tuo ir patiko ši knyga, kad ji tikrai suteikia tos stiprybės ir noro kovoti. Už save, už savo teises, įsitikinimus. Juk realiai, tu nieko antgamtiško neprašai, tik to, ką uždirbai ir priklauso pagal įstatymus. 
   Aš ir pati esu buvusi tokioje situacijoje. Žinau, ką reiškia psichologinis smurtas, grasinimai susidoroti, jeigu neišeisi savo noru.  Esu girdėjusi ir tas stebuklingas darbdavių frazes: "Mes Jus atleidžiame dėl etatų mažinimo, pasirašykite, kad išeinate iš darbo pati", "Kai mes Jus priėmėme, galvojome, kad būsite supratinga, ir mums panorėjus išeisite savo noru", "Aš kitoje įmonėje dirbau 8m. ir išėjau be nieko, o tu dabar kažko nori" ar "Tavo atleidimas bus pavyzdys kitiems darbuotojams, kaip mes galime susidoroti". 
  Ir jei tuo metu būčiau perskaičiusi šią knygą, gal mano veiksmai būtų kiti. Dabar aš galėčiau tapti tik dar vienos situacijos aprašymas knygoje, kaip nereikia elgtis.
  Prie visų informatyvių patarimų knygoje, aš, nuo savęs, galėčiau pridėti dar vieną. Niekada nepamirškite, jog Jūs ir darbdavys niekada nebūsite draugais. Net jei ir sutariate gerai, be visų oficialumų ar valgote pietų sriubą iš vienos lėkštės. Tai sakau iš savo patirties, nes atleidžiant iš darbo, kai vokelyje gausite pusę, Jums priklausančių, atostoginių, nurėžtą algą, visos draugystės tiesiog išgaruos. Darbas yra sutartis tarp Jūsų ir darbdavio. Jokių asmeniškumų į tai velti nereikėtų.
  Galbūt vienintelis šios knygos minusas - storis. Nes 74 puslapių skaitinį, man net sunku pavadinti knyga. Kai pirkau ją, tikėjausi bent 200psl. Nes šia tema tikrai galima parašyti daugiau. Ne tik galima, bet ir reikia.
  Tačiau vis tiek rekomenduoju ją perskaityti ir turėti namų lentynoje, šalia "Darbo kodekso". Nes niekada nežinai, kada tau, tavo šeimos nariui ar draugui jos prireiks. Ne tik dėl gerų patarimų, bet ir emocinio palaikymo. 
   

2 komentarai:

  1. Gerai, kad yra tokių įkvėpimo šaltinių, kaip sakai. Blogai, kad jų reikia. Ta prasme, ne kad darbdaviai blogo, o kad žmonės silpni. Man neteko pas tokius darbdavius, kaip mini patekti, gal dėl to, kad aš visada galvoju, kad aš renkuosi darbą?
    Nustebinai su tuo storiu, aš irgi maniau, kad tai knyga :).

    AtsakytiPanaikinti
  2. Šią knygutę mačiau ir pas save knygyne. Man labai patiko viršelis :) Toks linksmas atrodo. Būtinai reikės perskaityti :)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan