Knygų mugė 2013

2013 m. kovo 1 d., penktadienis

  Ar buvote knygų mugėje? Ar daug knygų prisipirkote? Aš tai kasmet, prieš KM, susiduriu su problemomis. Tai pinigų nėra, tai dirbu, tai dar kas nors. Bet vis tiek važiuoju, nes žinau, jog jeigu praleisiu, graušiu save visus likusius metus. 
  Šiemet turėjau kitą problemą - talpa. Kadangi į Vilnių atvykau su pilnais lagaminais ir po mugės turėjau skristi į Norvegiją. Tad kiekvienos knygos pirkimas turėjo būti apgalvotas, nes lagaminas ne guminis. Nors gal ir gerai, vėl būčiau prisipirkus didžiausią krūvą. 
   Dar draugas paklausė: "Jeigu bus viršsvoris, ką mesi lauk? Knygas ar maistą". Ir ką tu, žmogau, gali atsakyti į tokį klausimą? Taip, man tikrai kotletai svarbesni už knygas!
  Kaip aš sakau, ši mugė man buvo protinga. Išleidau apie 150lt. Į mano pirkinių krepšelį pateko tik 7 knygos. Spėjau aplankyti kelis knygų pristatymus bei sumedžioti 4 autografus.  
  Taip, žmonių buvo daug, prie prekystalių prieiti sunku, bet juk tai Knygų mugė, jai daug kas atleistina. Visa ta atmosfera, knygos, rašytojai mane tiesiog žavi. Ir dar kelias dienas negali atsigauti. Nepasakyčiau, kad nuolaidos knygoms buvo didelės. Praėjusiais metais tikrai buvo didesnės. Kai kurių leidyklų stendus net aplenkiau, nes knygyne pigiau galima nusipirkti. 
  Buvo labai juokinga, kai sužinojau jog H. Mantell knyga "Vilko dvaras" mugės metu kainavo tik 99lt! Pradinė jos kaina buvo 149lt ir leidyklos atstovai  į komentarus, jog per brangu, atsakė, kad šią knygą pirks tik tie, kurie turi gerą skonį! Pasirodo skaitytojo skonis priklauso nuo piniginės tūrio. Bet kaip matot, nuleisti 50lt vis gi galima. Tik kažin nuolaida pakenkė skaitytojo skoniui ar ne? Iš šios leidyklos nusipirkau tik "Katino Murklio pažiūros į gyvenimą" už 10lt ir pasakiau, kad kai bus protingos kainos, tada bus galima pirkti ir kitas knygas.
   Svarbiausias šios mugės tikslas, žinoma, buvo susitikimas su Tess Gerritsen. Specialiai mugėje nusipirkau naujausią jos knygą "Tylioji" (jau spėjau ir perskaityti). Nepamenu, kada paskutinį kartą taip jaudinausi. Laukiu eilės autografui ir juntu, kad kojos dreba, širdis daužosi. Mintyse jau sukūrusi visą tekstą, ką jai pasakysiu. O kai atėjo mano eilė, tai, lyg tyčia, sutrūko apyrankė, karoliukai pabiro. Iš viso teksto liko tik "It's so nice to see you". Bet vis tiek beprotiškai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti ją realiai. Pasirodė labai malonus žmogus. Nemažai bendravo su skaitytojais, ne tik pasirašau ir next
  Beje, T. Gerritsen taip pat rašo blog'ą ir jau spėjo aprašyti savo įspūdžius Lietuvoje. Plačiau skaitykite ČIA.


     Labai džiaugiuosi, kad pavyko apsilankyti ir Justino Žilinsko naujos knygos "KGB vaikai" pristatyme. Ir prisijuokėme, ir muzikos pasiklausėme, ir Ernestą Parulskį pagaliau pamačiau. O kai priėjau prie autoriaus, pasakiau: "Noriu autografo su palinkėjimais!". Tai tą ir gavau: " Autografas su pačiais geriausiais palinkėjimais".


   K. Abdolah knyga "Mečetės namai" buvo neplanuotas pirkinys. Bet, kad jau autorius buvo mugėje, jo knygų nesu skaičiusi, nusprendžiau surizikuoti. O L. Lavaste knyga "Mes. Lietuviai" buvo mano pirkinių sąraše. Nors ir skaičiau ne pačius geriausius atsiliepimus, bet kažkodėl norėjau nusipirkti, perskaityti ir pati įvertinti šią knygą. Buvau ir knygos pristatyme, ypač patiko R. Valatkos pasisakymai. Supratau, kodėl ši knyga vienus taip piktina, o kitus - linksmina.


O kokie Jūsų Knygų mugės įspūdžiai?

5 komentarai:

 1. Bent mano įspūdžiai tikrai puikūs :) 14 naujų knygų (Juk tokia ir mugė buvo) itin praskaidrino rutina virtusias dienas ;) Sandra, noriu paklausti - o kokią dieną tu buvai? :]

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gal "Vilko dvaras" paauksuotu viršeliu išleista? Kas čia per ... 99lt? :O

  O šiaip baltai pavydžiu, ypač dėl T. Gerritsen! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ale ko gero pirmą kartą žiūriu į krūvą ir nepavydžiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Lavaste "Mes lietuviai" nusipirkau neplanuotai, mugės metu keletą pastraipų perskaičiusi lengvai pasijuokiau, o dabar juokina mane vakarais. Atsiliepimai tikrai tokie kaip rašei, vienus girdžiu giriančius, o kitus grūmojančius - aš prie pirmųjų :)aišku nevisiems patinka autoironija

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan