Henning Mankell "Žudikas be veido"

2013 m. kovo 21 d., ketvirtadienis

Žanras:  detektyvas
Originalus pavadinimas: Faceless killers
Puslapių skaičius: 352
Leidykla: Baltos lankos, 2009
Vertė: Virginija Jurgaitytė
Knyga nuosava
Perskaityta 2013 01 10
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5    Pagaliau ir aš susipažinau su geriausiu Švedijoje pripažintu detektyvų kūrėju. Pagaliau mano detektyvų inspektorių sąraše atsidūrė ir Kurtas Valanderis.  Knyga - tipiškas skandinaviškas detektyvas. Iki pabaigos išlaikyta intriga, švediškas emocionalumas, psichologizmas, lėtas siužeto vystymas, policininkų gyvenimo kasdienybės atskleidimas.
  K. Valanderis tikrai netapo mano mėgstamiausiu inspektoriumi. Taip rašytojų mėgstamas šablonas pritaikytas ir čia: mažai miegantis, valgantis bet ką, kartais padauginantis alkoholio (na kaip gi detektyvas be taurelės), nesutariantis su šeima. Viskas savo vietoje, kaip ir priklauso. Tačiau nepaisant jo verkšlenimų, man patiko jo užsispyrimas darbo atžvilgiu. Lekia, seka, gaudo, krenta, nepagauna, kyla, bėga ir vėl nuo pradžių. Ne taip, kaip K. Fossum knygose, aiškinasi vieną faktą tris mėnesius.
  Jeigu kam nors iki šiol skandinavų šalys atrodė kaip gero gyvenimo oazė, tai knygoje sužinosite, jog socialinės problemos neaplenkia ir jų.  Tiek imigracijos problemos, prostitucija, tiek žiaurūs nusikaltimai. Skaitant jau maniau, kad bus įtraukti lietuviai. Ir su tokia lietuviška piktdžiuga džiaugiausi, kad tarp blogiečių buvo ne mūsų tautos atstovai. 
  "Žudikas be veido" - taip skamba pavadinimas. Bet ką tuo norėta pasakyti, nelabai aišku. Kad žudikas nežinomas? Tačiau tokį pavadinimą galima pritaikyti kiekvienam detektyvui. Iki paskutinių puslapių, kuomet žudikas jau turi veidą.
  Jeigu trumpai ir aiškiai, tai lengvo turinio skaitalas, laisvalaikio ar atostogų knyga. Bet manęs tikrai neatbaidė ir nuo kitų pažinčių su šio autoriaus kūryba. Lentynoje laukia kelios jo knygos.
 

1 komentaras:

  1. iš tiesų nuostabus detektyvas. vėliau skaičiau to paties autoriaus "Klystkeliais" ir "Prieš šalną", abu taip pat patiko. o dar vėliau pažiūrėjau BBC sukurtą mini serialą apie Kurtą Valanderį. rekomenduoju pažiūrėt, labai gerai perteikta romanų atmosfera.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan