Camilla Läckberg "Ledo princesė"

2013 m. kovo 24 d., sekmadienis

Žanras:  romanas
Originalus pavadinimas: Isprinsessan
Puslapių skaičius: 364
Leidykla: Tyto alba, 2011
Vertė: Giedrė Žirgulytė
Knyga nuosava
Perskaityta 2013 01 16
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 5/5


"Ji buvo pradėjusi mėlynuoti. Jam atrodė, kad ji ten guli kaip princesė. Ledo princesė"

   Tikriausiai visi detektyvų karaliai ir karalienės gyvena Skandinavijoje. Knygos autorė taip pat pristatoma, kaip staigiai išgarsėjusi Švedijos metų autorė ir perkamiausia rašytoja. O ji ne tik rašo, bet ir augina tris vaikus, baigė ekonomiką, dalyvauja švediškame "Šok su manimi" projekte ir lanko detektyvų rašymo kursus. Beje, būtent kursų metu ir buvo pradėta rašyti knyga "Ledo princesė".
   Knygos veiksmas vyksta mažame Švedijos miestelyje, Fjelbakoje. Miestelis išgarsėjo taip, kad pagal autorės knygas jame organizuojamos ekskursijos. Ir kiekvienas jos gerbėjas gali minti žudiko keliais. Gaila, kad ji švedų, o ne norvegų rašytoja. Nes to miestelio kelius būčiau mynusi ir aš. Ir ne vieną kartą.
  Tikriausiai būtų galima pasirašyti skandinaviškų detektyvų šabloną ir taikyti visiems atsiliepimams. Nes ir šioje knygoje rasite taip mėgstamą (arba ne) šiaurietišką ramybę, lėtą siužeto vystymą, intriguojančią žmogžudystę bei psichologinę analizę. 
 Mažo miestelio erdvė, kur visi vieni kitus pažįsta, sukuria dar didesnę terpę detektyvinei intrigai. Kuomet kiekvienam rūpi, ką apie ji pagalvos kaimynai, kaip nesuteršti savo vardo ir kaip išsaugoti senas paslaptis. Jokių kruvinų ar žiaurių scenų, jokių išniekinimų ar masinių skerdynių. Tik ledu alsuojanti ramybė.
  Romano veikėjai - ryškūs ir charakteringi. Uždari, nekalbūs, gyvenantys savo pasaulyje su savomis paslaptimis. Tačiau autorė knygoje neišvengė iš šiek tiek stereotipinių situacijų. Kuomet pagrindinė veikėja įsimyli bylą tiriantį detektyvą. Nors jų meilė man nepasirodė per daug saldi. Į siužetą įtrauktos ir smurto šeimoje problemos. Tipinė situacija, kaip iš kasdienio laikraščio 5 puslapio straipsnio. 
  Norisi pagirti ir vertimą. Labai sklandūs sakiniai, jų struktūra. Rodos kiekvienas žodis parinktas apgalvotai, nuo kiekvieno, kaip nuo statulėlių, nuvalytos dulkės ir sudėtos gražiai į lentynas. Sklandus pasakojimas, neatspėjamas žudikas, netikėti įvykių posūkiai bus tikras vakaro malonumas, kiekvienam šiaurietiškų detektyvų mėgėjui. 
  Neseniai pagal autorės knygas buvo pradėtas rodyti ir serialas „Fjelbako žmogžudystės“. Aš džiaugiuosi, kad manęs laukia dar viena jos knyga "Pamokslininkas". O šios knygos ištrauką galite paskaityti  ČIA.

4 komentarai:

  1. Tikrai nebloga knyga :) Tai buvo pirmas mano perskaitytas detektyvas per labai ilgą laiką :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai patiko, idomus detektyvas

    AtsakytiPanaikinti
  3. gal zinot ar bus isleista daugiau sios autores knygu?

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan