"Knygų iššūkis 2013" - sausio mėnesio nugalėtojai

2013 m. vasario 5 d., antradienis

  Štai ir praėjo pirmasis "Knygų iššūkio" mėnuo. Pirmas ir stebinantis savo aktyvumu bei atsiliepimų gausa. Man prireikė kone trijų dienų, kol perskaičiau visus atsiliepimus. Jeigu gerai suskaičiavau, jų buvo net 366.  Vienas dalyvis jau įveikė ir visas 14 iššūkio knygų.  
   Metas skelbti šio mėnesio nugalėtojus. Buvo beprotiškai sunku išrinkti tik 5 laimėtojus. Kai perskaičiau šitiek gerų ir įdomių atsiliepimų. Kitais metais reikės pagalvoti apie didesnius prizus, nes taip gaila kai kurių, kurie pateko už penketuko ribų. Beje, su visais laimėtojais bus susisiekta asmeniškai. O Jūs jau galite matyti, kokias knygas galite laimėti vasario mėnesį - ČIA. Šį kartą jas dovanos leidykla "Alma littera". Gerų knygų, gero skaitymo ir tebūnie šis iššūkis Jums būna lengvas.


10 dalyvių, laimėjusių "Coffee inn" kavas

Inga J. - D. Kinderis "Atgal į Afriką"
Odeta - J. Picoult "Iš antro žvilgsnio" 
Inga - G. Orwell "1984-ieji" 
Deimantė - I. Meras "Lygiosios trunka akimirką" 
Arūna - P. McLain "Paryžiaus žmona" 
Eucharis - A. Golden "Geišos išpažintis" 
Austy - J. Horniman "Slapti dienoraščiai" 
GilėAra - R. Gavelis "Jauno žmogaus memuarai" 
Irena - K. Morton"Rivertono dvaro paslaptis" 
Orinta - E. L. James "Fifty shades freed"

5 dalyviai, laimėję leidyklos "Vaga" knygas

Lina - U. Sinclair "Džiunglės"
Mindaugas Katinas Drigotas - I. Welsh "Purvas"
Sutema - B. Gribanovas "Hemingvėjus"
Aura - Chesterfield "Laiškai sūnui"
Beatričė J. - J. M. Coetzee "Maiklo K gyvenimas ir laikai"

18 komentarų:

 1. O ar dar galima būtų prisijungti prie projekto, nepaisant, kad vienas mėnuo jau praleistas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, galima. Tik tuomet jau galėsit pretenduoti tik į metų prizus, ne mėnesio.

   Panaikinti
 2. Tai, kad atvirkščiai: vėliau užsiregistravę gali pretenduoti į mėnesio, o ne metų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Labai jau "vienodi" prizininkai: grafomanijos, citatų perrašinėjimo skatinimas, bet mažai kūrybinės minties raidos. Buvo žymiai subtilesnių ir originalesnių tekstų.

  "Kai perskaičiau šitiek gerų ir įdomių atsiliepimų."
  Negi viską vienas žmogus skaitė ir "vertino"? Subjektyvoka. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. maniau, kad mėnesio nugalėtojai bus renkami burtų keliu.
  ir perskaityt visas 14 knygų jau.. kažkaip nesitiki :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. As galvojau, kad tik senos knygos dalyvauja, nu, kelintu ten leidimo. O cia Fifty shades...
  Lygiosios trunka akimirka mna labai patiko

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nuliūdino daugelis dalykas. Galvoju netgi apie šio iššūkio nutraukimą ir nebedalyvavimą. Jeigu verrtina tik vienas žmogus - atsiprašau... O kad vertino tik vienas jaučiasi. Atrodo, kad buvo vertinamas komentaro ilgis ir didžiausias citatų skaičius. Košmaras. Tragedija.

  AtsakytiPanaikinti
 7. manyčiau, jog laimėtojai atrinkti teisingai. tik vat kas garantuos, kad šie puikiai recenzijas rašantys žmonės netaps ir kitų mėnesio prizų laimėtojais, jie MOKA IR SUGEBA parašyti visus reikalavimus atitinkančias recenzijas. o paprastas, kiek mažiau išprusęs skaitytojas su savo atsiliepimu vargu ar patrauks vertintojų dėmesį.
  kita vertus, suprantama, kad labai sunku iš 366 atsiliepimų išrinkti pačius pačiausius. tik va kažkuriam anonimui NEPRITARČIAU, kad reiktų burtų keliu skirti prizus, nes tuomet kam ir besistengti rašant atsiliepimus - pakeverzojai ką perskaitęs ir gana.

  nusivylusiesiems - galit nutraukt savo dalyvavimą iššūkyje. liks daugiau šansų kitiems dalyviams ;)

  p.s. čia tik mano nuomonė, prašau nepykti, jei ką įžeidžiau

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kuo čia dėtas "recenzavimas", kai reikėjo tiesiog aprašyti knygas? Mano suvokimu, tai kur kas subjektyvesnis ir asmeniškesnis savo įspūdžių apie knygą perteikimas, tuo pat metu ir atsakingas, nes turi būti pajutęs knygos toną, jeigu nori ją tinkamai aprašyti. Recenzavimas man yra bukas darbas, kažkur netoli aprašymo ir vis dėlto mylios iki literatūrinės analizės. Tad kažkam reikėtų atsipainioti sąvokose, tik nežinau, ar dalyviams, ar projekto kuratoriams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. žinoma suvokiu kuo skiriais recenzija nuo atsiliepimo. tačiau skaitant laimėjusiųjų atsiliepimus, labiau norisi juos vadinti recenzijomis. svaime suprantame skaitau tik dėl malonumo, dėl savęs. o šiaip papildoma dovanų gauta knyga niekad nepamaišo, ypač mėgstančiam skaityti ;)

   Panaikinti
 9. Pala, o jūs čia visi dalyvaujat tik dėl prizų? (kurie, bent jau kiek iki šiol mačiau, net nebuvo ypatingai intriguojantys?
  :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Šiaip jau aš manau, kad čia yra ne geriausių rašytojų konkursas. Tai konkursas, skirtas knygų mėgėjams, kuriems dar ir patinka pasidalinti savo perskaitytos knygos įspūdžiais su kitais žmonėmis. O kas geriau tais įspūdžiais pasidalina - jau kita kalba. Tad nereikia čia burnoti. O dėl dalyvavimo dėl prizų, na o kam nepatinka būti skatinamam ir už pastangas kažką gauti? Nematau tame nieko blogo. Tiesa, dėl skaitytojo, perskaičiusio 14 knygų, t.y. JAU perskaičiusio - atleiskite, bet prajuokino. Tas skaitytojas.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Atsakau visiems:

  Dėl atsiliepimų skaitymo. Taip, aš viena juos skaičiau. Negi Jūs manot, kad keli žmonės darys tą patį darbą? Skaitys kone 400 atsiliepimų? Iš šito kiekio yra atrenkamas tam tikras skaičius ir tuomet iš jų jau komanda renka nugalėtojus.

  Aš žinojau, jog bus nepatenkintų nugalėtojais. Bet lygiai taip pat žinojau, jog, kad ir ką išrinktume, vis tiek bus nepatenkintų. Patikėkit manim, buvo tikrai daug gerų atsiliepimų, tikrai labai sunku išskirti vos penkis iš tokios gausybės. Būtų mano valia, tikrai nugalėtojais skirčiau ne 20 ir ne 30 žmonių, nes skaičiau ir džiaugiausi, jog žmonės taip sugeba.

  Dėl noro pasišalinti iš iššūkio. Labai prašom. Per metus taip atsisijos "netikri" skaitytojai. Man taip ir norisi paklausti, ar iššūkyje dalyvaujat dėl manęs? Dėl prizų? Dėl skaičiaus? Iš neturėjimo ką veikti? Kažkam kažką įrodyti? Labai norėčiau, kad dauguma atsakytų - dėl savęs. Praeitais metais buvo tik vienas prizas, metų gale. Ir nebuvo nei vieno bambančio, nei vieno zyziančio, nepatenkinto. O dalyvavo, skaitė, aprašinėjo ir džiaugėsi, dėkojo, kad turėjo galimybę perskaityti seniai atidėliojamas knygas.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Tada nereikėjo taisyklėse rašyti, kad nugalėtojai bus renkami komisijos iš kelių atstovų. O dabar pagal vieno žmogaus nuomonę.
  Čia šiaip... aš skaičiau, skaitau ir skaitysiu, ar gausiu už tai dovanų, ar ne, man jokio skirtumo :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nu atsiprašau, įsiterpsiu. O kuo blogai vienas žmogus ir vieno žmogaus nuomonė, jei tas vienas žmogus čia viską sugalvojo? Jei iššūkis yra vieno žmogaus idėja ir jis sugebėjo dar jums pritraukti rėmėjų, prizų, tuos, kurie jums sukurs sistemą, kurioje galėsite reikštis? Tą vieną žmogų reikia sveikinti, o ne bambėti, kad jis dar ir skaito, domisi, giriasi ir prizų duoda.

   Panaikinti
 13. Kalba cia eina ne apie kokios Booker premijos teikima, o mėgėjiskus knygu aprasymus-recenzijas, tai nėra reikalo užsipulti Sandros.
  Dalyvauti iššūkyje nėra žmogaus teisė, jei kas nepatinka, nesmagu ir pan, niekas neverčia dalyvauti.

  G.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Sveiki, nekomentuosiu aukščiau esančių komentarų, tačiau norėčiau paklausti: gal kas patartumėte, kaip į "Iššūkį" įkelti komentuojamos knygos viršelio nuotrauką? Susiradau knygą internete, išsisaugojau jos viršelį kaip .jpg failą savo kompiuteryje, bet kažkodėl nepavyko įkelti. Kadangi "Iššūkyje" neradau jokių kontaktų, kuriais galėčiau užklausti, klausiu čia - gal kas atsakys ir patars...

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan