"Trečiadienio konkursas: kokia tai knyga?" rezultatai

2012 m. gruodžio 17 d., pirmadienis

   Sveiki. Štai ir baigėsi dar vienas savaitės  konkursas, kurio tema buvo - "Kokia tai knyga?".
  Buvo labai smagu skaityti Jūsų laiškus su atsakymai, spėliojimais. Kai kurie paminėdavo ir kelias knygas. Man labai patiko, kad buvo tokių dalyvių, kurie gal ir nežinojo tikslaus atsakymo, bet jį išmąstė logiškai. Nes tokiose užduotyse visada parenkamos knygos, kurios yra žinomos plačiai auditorijai, dažnai iš klasikos ar iš tų sąrašų "geriausios to ir to amžiaus knygos", "ką turi perskaityti kiekvienas". Kai kurie paminėjo tokias knygas, kad man reikėjo tikrinti, ar tos knygos apskritai yra. 
  Iš viso gavau 24 laiškus. Teisingai visus atsakymus ir visas 16 knygų parašė 14 dalyvių. Teisingus atsakymus surašiau žemiau. Burtų keliu buvo išrinkti du nugalėtojai, kuriems atiteko knygyno "Vaga" dovanų kuponai. Šį kartą pasisekė Kristei M. ir Gretai M. Sveikinimai. Didelis dėkui visiems dalyviams ir iki kito konkurso.

A. Burgess "Prisukamas apelsinas". Man šis paveiksliukas buvo vienas lengviausių. Bet kas neskaitė knygos, gal ir buvo sunku atpažinti pagrindinį šios knygos veikėją Aleksą, kuris mėgo gerti pieną ir dėvėjo skrybėlę. Kiti paminėti variantai: "Stiklinė pieno", "Vienos skrybėlės principas", "Putojantis cianidas",  Šerlokas Holmsas arba bet kuri knyga apie E. Puaro.


N. Hawthorne "The Scarlet letter".  Daugelis manėt, kad mano užuomina apie neišleistą, bet ekranizuotą knygą buvo apie šį paveiksliuką. Tačiau aš turėjau minty ne ją. Teisūs buvo ir tie, kurie parašė pavadinimą "Raudonoji raidė". Kiti minėti variantai: abėcėlė, "Ana Karenina".
E. B. White "Šarlotės voratinklis". Ši knyga buvo pati lengviausia ir teisingai įvardijo visi dalyviai.
J. R. R. Tolkien "Žiedų valdovas". Taip pat vienas lengvesnių simbolių. Daugelis atsakėte teisingai. Buvo keli kiti Jūsų variantai: "Karalienė Margo", "Princesė ant žirnio", "Mažasis princas". 
 F. L. Baum "Nuostabusis Ozo šalies burtininkas". Šis simbolis buvo vienas iš sunkesnių ir daugelis klydot jį spėliodami. Kiti paminėti variantai: "Vėtrų kalnas", "Aukštyn", "Vėjo nublokšti", "Trobelė", "Labai keistas namas". 
 J. Heller "22-oji išlyga". Labai džiaugiausi tais, kurie žinojo šią knygą. Nes tikrai ji mažiau žinoma. Nors kai kas rašė, kad būtų gėda jos neatpažinti. Kiti Jūsų paminėti variantai: "Pearl Harbor", "Karo lakūnas", "Desantininkai", "Vakarų fronte nieko naujo", "Skerdykla Nr. 5", "Antrojo pasaulinio karo mįslės ir paslaptys" O. Wilde "Doriano Grėjaus portretas". Šis paveiksliukas taip pat buvo vienas iš lengvesnių, beveik visi parašėt teisingai. Kiti variantai: "Veidrodžiai", "Dingęs paveikslas"
 L. Carroll "Alisa stebuklų šalyje". Ši knyga be konkurencijos buvo lengviausia. Visi atsakėte teisingai. Na kaip čia neatpažinsi baltojo triušio su laikrodžiu?

W. Golding "Musių valdovas". Kadangi aš šią knygą skaičiau, tai man buvo labai lengva atspėti. Jūs vis abejojot ir rinkotės iš kelių knygų. Tie, kurie suklydo, dažniausiai minėjo, kad tai G. Orwell "Gyvulių ūkis". Buvo tokių, kurie manė, jog tai knyga "Kiaulė, kuri norėjo būti suvalgyta".R. L. Stevenson "Lobių sala". Būtent šią knygą aš turėjau omeny, manydama, kad ji bus sunkiausiai nuspėjama. Aš ir pati būčiau neatspėjusi. Bet pasirodo per daug Jus nuvertinau, nes kone visi ją atspėjot. Tie, kurie klydo, paminėjo šias knygas: "Kelio pabaiga", "Rugiuose prie bedugnės", "Galutinis tikslas". B. Stoker "Drakula". Nors kas galėtų paneigti, kad šiam paveiksliukui tinka bet kuri knyga apie vampyrus? Bet aš manau, kad čia specialiai buvo parinkta tiesiog šio žanro klasika. Kiti paminėti variantai: "Saulėlydis", Sukės serija, "Vampyro dienoraštis", "Prakeiktųjų karalienė".C. S. Lewis "Liūtas, ragana ir drabužių spinta". Taip pat vienas lengvesnių paveiksliukų. Juk ir simboliai labai aiškūs, tad visi atsakėte teisingai. Tik kai kurie vietoj raganos rašėt burtininkė. 
G. Orwell "1984". Oi, šita knyga sukėlė daug diskusijų. Ir tikiu, kad nebuvo labai lengva, ypač tiems, kurie neskaitė knygos. Labai daug kas rašėt, kad tai knyga "101 dalmantinas". Iš tikro šis skaičius, tai knygoje aprašomo kambario numeris. 
L. Tolstoj "Karas ir taikas". Kai aš pamačiau šį paveiksliuką, pagalvojau, kad man jis kažkur labai matytas. Atsakymą buvo galima išmąstyti ir logiškai. Jūs manėt, kad tai gali būti ir E. Hemingvėjaus kuri nors knyga. Paminėti variantai: "Atsisveikinimas su ginklais", "Adrianas Moulas ir masinio naikinimo ginklai". Dantė "Dieviškoji komedija"Labai džiaugiausi dėl tų, kurie atsakė teisingai. Ir man pačiai jis pasirodė sunkokas. Paminėjot ir kitus variantus: "Angelai ir demonai", "Puolęs angelas".
H. Melville "Mobis Dikas". Man pasirodė vienas lengvesnių simbolių, todėl buvo šiek tiek keista, kad ne visi atspėjot. Na kokia mintis kyla pagalvojus apie žymiausią banginį? Man tai tik apie Mobį. Kiti Jūsų minėti variantai: "Senis ir jūra"

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan