Stephen King "Kerė"

2012 m. gruodžio 11 d., antradienis

Žanras: siaubo literatūra
Originalus pavadinimas: Carrie
Puslapių skaičius: 255
Leidykla: Eridanas, 1994
Vertė: Živilė Samėnaitė, Birutė Lenktytė
Audio knyga
Perklausyta 2012 11 21
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 4/5   Kuomet skaitydavau kitų atsiliepimus apie šią knygą, beveik visi prasidėdavo sakiniu: jau seniai norėjau perskaityti kokią nors S. King knygą. Lygiai taip pat galėčiau pradėti ir aš. Pagaliau sulaužiau savo kvailą nusistatymą, kad jo knygos man nepatiks ir pagaliau prisiruošiau perskaityti (tiksliau perklausyti) vieną populiariausių S. King knygų, skirtą jo žmonai Tabitai.
  Istorija, nepaliekanti abejingų, paliečianti skaudžias, patyčių, įžeidinėjimų mokykloje, socialinio atstūmimo, problemas. Ir prie viso to, lyg dar būtų negana, prisideda ir fanatiškas mamos religingumas. Labiausiai prisidėjęs prie destrukcinio Kerė, kaip asmenybės, formavimosi. 
   Man patiko autoriaus sukurti tikroviški, įtaigūs veikėjai, jų charakteriai, iki smulkmeniškumo apgalvotos detalės. Net pati nejunti, kaip įsitrauki į šią istoriją ir lauki, kas bus toliau. Ir nors siužetas gana nuspėjamas, bet lauki tų psichologinių momentų, emocijų, išgyvenimų. Va toks, psichologinis siaubas, man labai patinka.
   Visiškai netrukdė į istoriją įpintos ištraukos iš kitų leidinių, parašytų po Kerės poelgių. Priešingai, man pasirodė, jog keli šaltiniai tiesiog papildė vienas kitą.
  Gaila, kad šios knygos aš neperskaičiau paauglystėje. Manau, kad tuo metu ji būtų man dar labiau patikusi ir kėlusi dar didesnį siaubą. Bet svarbiausia, kad neatbaidė skaityti ir kitų autoriaus knygų. O jų mano lentynoje jau ne viena. 
  Perklausiusi knygą, iš karto pažiūrėjau ir filmą. Seną, 1976m., kuris man pasirodė ne prastesnis nei knyga. Tikrai rekomenduoju pažiūrėti. 

2 komentarai:

  1. Skaičiau tik S.Kingo "Švytėjimą". Patiko. S.Kingas meistriškai kraupina savo skaitytojus. :) O šiaip turėjau draugą, kuris buvo tikras S.Kingo gerbėjas, skaitydavęs visas be išimties jo knygas. Manau, nesunku nuspėti, kokių knygų jo namuose būta daugiausiai. Kalbant apie siaubo romanus, žinoma, dėmesio vertas E.A.Po. Ir rašytojas įdomus, kaip asmenybė, ir jo knygos išskirtinės. Na ir, žinoma, reikėtų neužmiršti ukrainiečių kilmės rusų rašytojo N.Gogolio. Juk pagal jo knygą sukurtas pirmasis siaubiakas. O ir pats jo gyvenimas vertas siaubo filmo scenarijaus. Vien ko vertos kalbos apie rašytoją kamavusią baimę būti palaidotam gyvam ir pasakojimai, kad neva ta baimė išsipildė. Kai apie tai rašiau prieš Vėlines, užsimaniau paskaitinėti N.Gogolį. Ir dabar galvoju, ar neįtraukti jo į ateinančių metų skaitytinų knygų sąrašą?

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan