Perskaityti negalima atidėlioti! Knygų iššūkis 2013m.

2012 m. gruodžio 6 d., ketvirtadienis

   "Kiekviena knyga yra iššūkis"

  Taip teigia rašytoja Nora Roberts. Galbūt ne kiekviena ir ne kiekvienam, bet mes visi tikrai turime tokių knygų, kurias perskaityti - tikras iššūkis sau!
  Ar kada esate gavę dovanų knygą, tik už tai, kad perskaitėt kitą? Ar kada gėrėte nemokamai kavą, tik dėl to, kad parašėte apie ją atsiliepimą? Ne? Tada šis projektas kaip tik TAU!
    Po sėkmingo šių metų starto, tęsiame Knygų iššūkį ir kitąmet. Tiems, kurie apie šį projektą išgirdo pirmą kartą, pranešu, jog šis projektas skirtas mažinti savo neskaitomų ir vis atidėliojamų knygų sąrašą. Apie 2012 metų iššūkį galite paskaityti ČIA ir ČIA.
  Įgiję patirties, sulaukę gausybės komentarų, pastabų, nuomonių, pagyrų bei padėkų, mes grįžtame patobulėję, atsinaujinę ir praplėtę savo galimybių ribas. Šių metų iššūkis sulaukė kitų projektų, žiniasklaidos bei rėmėjų dėmesio. Knygų iššūkio naujienas galėsite sužinoti ir puslapyje "15min.lt". Kavinių tinklas "Coffee Inn" nugalėtojams dovanos skaniausias savo kavas. Leidyklos "Vaga" bei "Alma littera" taip pat prisidės prie nugalėtojų apdovanojimų.  Bet apie viską nuo pradžių.


Kas tai?
  
   Kiekvienas turime knygų, kurias labai norime, tačiau dėl tam tikrų priežasčių niekaip neprisiruošiame perskaityti. Knygos skirtos skaitymui, o ne dulkėjimui lentynose. Svarbiausias šio projekto tikslas – skatinti žmones skaityti bei sumažinti neperskaitytų knygų kiekį. Projekto šūkis - "Perskaityti negalima atidėlioti" Po kuriuo žodžiu šiemet kablelį dėsi tu?

Taisyklės

 1. Projekte gali dalyvauti visi norintys. Jokio lyties, amžiaus ar išsilavinimo cenzo.
 2. Norint dalyvauti projekte, nebūtina turėti ar kurtis naują tinklaraštį. Šiemet mes sukūrėme Jums erdvę, kurioje visi, vienoje vietoje, galėsite kelti savo knygų sąrašus, matyti kitų dalyvių knygas, rašyti atsiliepimus, žymėtis perskaitytas knygas. Jums reikia tik prisiregistruoti čia - "100knygu.lt".
 3. Kiekvienas dalyvis susikuria 12 norimų perskaityti knygų sąrašą + 2 alternatyvios knygos. Skaitymas negali būti prievolė. Tuo atveju, jeigu labai nepatinka knyga iš sąrašo, ją galima pakeisti iš alternatyvių knygų.
 4. Prasidėjus projektui, knygų sąrašo keisti nebegalima! Prieš kuriant savo knygų sąrašą, labai gerai pagalvokite, nes užsiregistravę, jo redaguoti nebegalėsite. 
 5. Į sąrašą galima įtraukti įvairaus pobūdžio knygas. Tiek lietuvių, tiek užsienio kalba. Tiek popierines, tiek elektronines. Ne tik grožinę literatūrą, bet ir psichologinę, mokslinę ar vaikiškas knygas.
 6. Perskaitę knygą, parašykite atsiliepimą savo profilyje. Tik tuomet galėsite pretenduoti į mėnesio prizus.
 7. Projektas vyks nuo 2013 01 01 iki 2013 12 31.
 8. Dalyvių registracija vyks iki šių metų gruodžio 31 dienos imtinai.
 9. Tie, kurie užsiregistruos vėliau, galės pretenduoti tik į mėnesio prizus, tačiau nedalyvaus galutiniame metų burtų traukime už iššūkio įvykdymą.
 10. Visi Knygų Iššūkio dalyviai sutinka, kad 100knygu.lt ir 15min.lt publikuotų jų atsiliepimus apie knygas.

   Tie, kurie turi savo tinklaraščius, ypatingai knygų, gali (ne tik gali, bet aš ir labai norėčiau) savo susidarytus knygų sąrašus paskelbti ir pas save. Taip, kaip darėm šių metų iššūkyje. Juk smagu stebėti kitų dalyvių sąrašus ir kaip jiems sekasi jį įveikti. Iššūkio logotipą matote viršuje, įsikelkite jį pas save, pateikite savo knygų sąrašą ir skleiskite žinią apie savo dalyvavimą visiems savo draugams. Nuorodas su savo knygų sąrašu, galite dėti ir po šiuo įrašu, komentaruose.
 
Prizai
 1. Kiekvieną mėnesį, iš visų skaitytojų, parašiusių atsiliepimą apie perskaitytą knygą,  5 dalyviai laimės po knygą, kurias dovanos leidyklos „Vaga“ bei „Alma littera“.
 2. Mėnesio nugalėtojai bus renkami komisijos, sudarytos iš „Aš skaitau“, „100knygu.lt“ ir „15min.lt“ atstovų. Pagrindiniai kriterijai – įrašo originalumas ir įdomumas.
 3. Kiekvieną mėnesį pirmiesiems 10 dalyvių, parašiusiems atsiliepimus apie perskaitytas knygas, „Coffe inn“ dovanos skaniausios kavos puodelį.
 4. Metų gale, pasibaigus projektui, visi dalyviai, perskaitę 12 knygų iš sąrašo, galės pretenduoti dėl pagrindinių prizų. Burtų keliu, 6 dalyviai laimės po 10 knygų bei „Aš skaitau“ firminę atributiką.
 5. Mėnesio ir metų prizų nugalėtojai bus skelbiami "100knygu.lt" bei tinklaraštyje "Aš skaitau".
 6. Dėl prizų atsiėmimo su nugalėtojais bus susisiekta asmeniškai.
 7. Prizai į pinigus ar kitus daiktus nekeičiami.
 Projekto partneriai

 

 Tad nedvejok, junkis prie mūsų ir skaityk kartu su visa Lietuva!

75 komentarai:

 1. O kaip faina, kiek daug rėmėjų! Puiki skaitymo skatinimo priemonė.
  Dėl kai kurių sąlygų punktų nesudalyvausiu ir šiemet, bet manau bus anšlagas, kuris duos labai daug naudos pildant įvairiausius savo geidaraščius.
  Sėkmės!!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rašydama taisykles, galvojau apie tave :) Ir žinau, dėl kurių sąlygų, tu nedalyvausi :)

   Panaikinti
 2. Labai šaunu!
  Sandra, tavo dėka daugėja skaitančių ir knygas mylinčių!! Tau reikia medalio garbingo už tokią veiklą, nuopelnus kultūrai!

  AtsakytiPanaikinti
 3. pernai nedalyvavau, nes nespejau.
  siemet nedalyvauju nedalyvauju todel, kad viskas virto komercija + nematau prasmes lietuviskajam 100knygu.lt kopijuoti pasaulini goodreads.com :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vienas klausimas, pasitikslinimui: jei turiu savo tinklaraštį - tai atsiliepimą skelbti ir jame, ir "100knygu.lt"? Ar užtenka tik savajame?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sąrašus ir atsiliepimus reikės skelbti 100knygu.lt Nes laimėtojai bus renkami iš ten esančių dalyvių.
   Tiesiog tie, kurie turi knygų blogus, gali skelbti ir pas save, nes juk vis tiek aprašome perskaitytas knygas. O ir man (ir visiems) bus smagu stebėti kaip sekasi skaitytojams.

   Panaikinti
 5. Smagu būtų sudalyvauti, bet neturiu tiek daug atidėliojamų knygų :) Yra vos 3-4, kurių nesiryžtu perskaityti...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Saaandra, kaip smagu!! :) Dar nebaigiau šio knygų iššūkio, o jau pulsiu darytis naują sąrašą. :)))))))
  Be to, man labai patinka, kad mėnesio nugalėtojus rinks komisija, labai! Nes tikiu, kad kai kurie tikrai nuoširdžiai stengiasi, kad kitiems tą atsiliepimą būtų įdomu skaityti, kad jis būtų informatyvus ir pan., kai tuo tarpu pasitaiko kas parašo tris sakinius, kurie nepadeda susidaryti jokio įspūdžio. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Nuostabu! Pernai nesudalyvavau, nes nespėjau, o šiais metais - būtinai! Tik turiu klausimą: o nuo kada pradėti skaityti ir kelti aprašymus? ;)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Būtinai prisijungsiu prie šių metų knygų iššūkio. Beje, kaip matau nebeliko sąlygos, kad knyga negali būti šių metų ir naujesnė. O gal visgi ta sąlyga liko? Turiu daugybę neperskaitytų knygų, tai šis iššūkis bus tikrai naudingas. Ir tikiu, kad ne tik man vienai :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, šios sąlygos neliko. Galite kelti ir naujesnio leidimo.

   Panaikinti
 9. O kas bus jei perskaityta knyga nepatiks?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nieko nebus :) Juk atsiliepimas apie knygą nebūtinai turi būti tik teigiamas.

   Panaikinti
 10. Galbūt ir pasikartosiu, bet labai laukiu, nes 2012 metais pražiopsojau. 100knygų jau užsiregistravavau savo sąrašą, į savo blogą taipogi įdėjau. Nekantriai laukiu 2013 metų:)

  http://gingervintagefreak.blogspot.com/2012/12/perskaityti-negalima-atidelioti-knygu.html

  AtsakytiPanaikinti
 11. O galima dalyvauti tiems, kurie siuo metu gyvena ne Lietuvoje?

  AtsakytiPanaikinti
 12. Valio! Pabandysiu ir as ;) Dekui uz iniciatyva!

  AtsakytiPanaikinti
 13. O kaip galima redaguoti savo sąrašą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, redaguoti jo nebegalite, todėl ir rašiau, kad labai pagalvokite prieš rašant, kurias knygas tikrai norite įtraukti į sąrašą.

   Panaikinti
  2. Na aš perskaičiau "Prasidėjus projektui, knygų sąrašo keisti nebegalima! " tai maniau iki gruodžio 31 galima redaguoti...

   Panaikinti
 14. iš taisyklių: "..užsiregistravę, jo redaguoti nebegalėsite."

  AtsakytiPanaikinti
 15. O kaip ten su tais atsiliepimais apie knyga?.. Nebutina, kad jie butu... tokie, kaip, pvz., tavo, Sandra, ar ne? :)) Noriu pasakyti, kad as dalyvauti tai laaaabai noriu, bet kazkoki bent kiek padoru atsiliepima isspausti tai man beda is tikruju.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pasakysiu taip, kas kaip moka, tas taip šoka. Tikrai niekas nereikalaus recenzijų :) Aš nenoriu, kad dalyviai nesijungtų prie šio projekto tik dėl to, kad nemoka aprašinėti knygų. Kiekvieno nuomonė yra vertinga ir gerbtina, kad ir kokia ji būtų.

   Panaikinti
  2. Ne visi mėgsta skaityti "romanus" apie romanus. Man daug labiau patinka trumpos ir konkrečios apžvalgos, o ne ilgi aprašymai pradedant tuo, kad kažkur kažką dariau, tada sumąsčiau, kad reikia perskaityt tą ar aną, tada atpasakojimas knygos turinio, kurį aš galiu pati pasiskaityt knygos anotacijoj, jei jis mane domina, o tada galiausiai vienu sakiniu pasakoma: "(ne)patiko, (ne)rekomenduoju". tokie atsiliepimai, realiai, yra niekiniai...
   taip, kad geriau trumpiau, bet apie konkrečią knygą, o ne šiaip apie gyvenimą ir orą ;)

   Panaikinti
 16. Supratau, dziaugiuosi :) Dar pora klausimeliu: jei kurinys isleistas per dvi knygas(pvz. Vejo nubloksti) , ar man skaiciuoti jas dvi, ar kaip viena? Jei i sarasa itrauksiu jau skaitytas, bet dar karta norimas perskaityti knygas, taisykliu nepazeisiu? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šių metų dalyviai skaičiavo įvairiai, vieni kaip vieną kūrinį, kiti atskirai. Šiaip skirtumo nėra, jeigu knyga iš trijų dalių, tai jas galima vertinti kaip tris atskiras. Bet tie, kurie kelia sau didesnį iššūkį, tai skaičiuoja kaip vieną. Pavyzdžiui, viena dalyvė V. Hugo "Vargdieniai", kuri sudaryta iš trijų tomų, skaičiavo kaip vieną knygą.
   Dėl skaitytų knygų net nežinau :) O ar neturi daugiau atidėliojamų knygų? Taisyklės žinoma tai nedraudžia, o ir aš juk netikrinsiu, ar skaitėt tą knygą, ar ne. Bet jei labai norisi, tai trauk.

   Panaikinti
 17. Daugiau atideliojamu turiu, bet preliminaru sarasa rinkau dar ir pagal tai, ka labiausiai noreciau paskaityti kitamet. Na, bent viena tai labai labai noriu itraukti. Tiesa, skaityta ji lietuviskai, o i sarasa patektu knyga originalo kalba.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Bežiūrint naujo iššūkio pirmuosius užregistavusius savo sąrašus pagalvojau, jog arba nebuvo, arba pražioplinau statistiką knygų, kurios buvo populiariausios 2012m. sąrašuose. Kadangi šį kartą dalyvių bus tikrai ženkliai daugiau, būtų smagu pažiūrėti, kokios knygos yra geidžiamiausios arba reikalaujančios valios kad jas pasiryžti atversti ir perskaityti (čia žiūrint iš kurios pusės į iššūkį pažiūrėsi) :)

  O šiaip, tai... siūlom iššūkį ir savo draugams! Juk šis iššūkis nėra pavojingas gyvybei :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiokia tokia šių metų statistika yra čia:

   http://asskaitau.blogspot.com/2011/12/2012m-knygu-issukis-prasideda.html

   O kitų metų irgi planuoju paskaičiuoti, nes jau pastebiu besikartojančias knygas.

   Panaikinti
 19. Gal reikia bandyt, ale su dviem mažom padaužom kaži ar rasiu laiko paskaityt???

  AtsakytiPanaikinti
 20. http://kvieciukavos.blogas.lt/perskaityti-negalima-atidelioti-knygu-issukis-2013-45.html

  Va mano sąrašas. :)

  AtsakytiPanaikinti
 21. http://graca-skaityklele.blogspot.com/2012/12/perskaityti-negalima-atidelioti-knygu.html

  štai maniškis sąrašiukas :)

  AtsakytiPanaikinti
 22. Jau prisijungiau ir aš :)
  http://www.suknyga.lt/lentyna/egle-knygu-issukis-2013/20060

  AtsakytiPanaikinti
 23. Štai ir mano sąrašas:
  http://uta-ir-tiek.blogspot.com/p/knygu-issukis-2013.html

  AtsakytiPanaikinti
 24. Įdomus projektas. Vis svarstau: prisijungti, ar ne? Bėda yra ta, kad aš mėgstu nukrypti nuo plano. Štai ir šiemet bent penkios numatytos knygos liks neperskaitytos, nes eilėje prieš jas užlindo kitos...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oi, Giedre, aš pastoviai susidarinėju planus ir jų nesilaikau :)

   Panaikinti
 25. na, o jei ketinu skaityti knygą originalo kalba tai į sarašą įtraukti originalo kalba pavadinimą ar nesvarbu ar ir lietuviškas?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Į sąrašą traukti tokį pavadinimą, kuria kalba skaitote knygą. Taip kaip parašyta ant viršelio :)

   Panaikinti
 26. Aš manyčiau, kad reikėtų įrašyti knygos pavadinimą tokį, koks jis ant knygos užrašytas :) Jei lietuviškai, tai lietuviškai ir į sąrašą įrašyti, jei angliškai, tai angliškai...

  AtsakytiPanaikinti
 27. Prisijungiu ir aš :)
  http://manohobiai.webs.com/

  AtsakytiPanaikinti
 28. Jungiuos! :)

  http://kleckesknygos.blogspot.com/2012/12/2013-m-knygu-issukis.html

  AtsakytiPanaikinti
 29. Atsiprašau, jei toks klausimas jau buvo, bet jeigu aš pavyzdžiui noriu perskaityti vienos įžymios moters biografiją, bet dar neišsirinkau kurios ir nenoriu išsirinkti per visą iššūkį, t.y. ar man galima rašyti abstrakčiai „moters biografija“ ar privaloma jau tiksliai žinoti kurią knygą norėsi skaityt ir nurodyt jos autorių ir pavadinimą?

  AtsakytiPanaikinti
 30. Norėjau paklaust dėl atsiliepimų rašymo. Būna kartais tokių mėnesių, kad negali paimti knygos į rankas, o būna, kad per mėnesį ir 3-4 perskaitai. Tai kaip tada su konkursu ir atsiliepimo rašymu? Jeigu per mėnesį aprašai sakykim 3 knygas, tai su visom trim ir dalyvauji konkurse? Ar tos knygos eina "bonusu" į ateinančius mėnesius?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Su visom trim ir dalyvauji. Gali per mėnesį ir visas 12 perskaityti bei aprašyti. Jokių bonusų į priekį, nugalėtojai renkami bus iš to mėnesio visų dalyvių.

   Panaikinti
 31. http://libro.blogas.lt/perskaityti-negalima-atidelioti-knygu-issukis-2013m-137.html
  Prisijungiu :)

  AtsakytiPanaikinti
 32. Tikiuosi iššūkis bus įveiktas!
  http://netaktiska.blogspot.com/2012/12/knygu-issukis-2013-perskaityti-negalima_9.html

  AtsakytiPanaikinti
 33. O jeigu knyga neturi autorystės? Na tarkim noriu perskaityti Lietuvos istoriją, o nurodyta, kad tai tik „Švieitmo ministerijos knygų leidimo komisijos leidinys“. Dar yra redaktorius, aišku.

  AtsakytiPanaikinti
 34. Šį iššūkį aš įveiksiu! :) Taip pat užsiregistravau ir 100knygu.lt

  http://dabarirvisados.blogspot.com/2012/12/perskaityti-negalima-atidelioti-knygu.html

  AtsakytiPanaikinti
 35. O štai ir mano sąrašas:
  http://keliaujusuknyga.blogspot.com/p/2013-m-knygu-issukis.html

  AtsakytiPanaikinti
 36. va, ir mano
  http://neskaitykitpirstusnukaposiu.blogspot.com/2012/12/2013m-knygu-issukis.html

  AtsakytiPanaikinti
 37. Na, ta proga gaivinu savo mirusį blogą. Let's do it!

  http://pawka.linija.net/2012/12/14/knygu-issukis-2013/

  AtsakytiPanaikinti
 38. Ir aš nusprendžiau dalyvauti šiais metais :)
  http://cinderella-sweets.blogspot.com/2012/12/knygu-issukis-2013.html

  AtsakytiPanaikinti
 39. Mano iššūkis :))
  http://primaveraluna.blogspot.com/p/knygu-issukis-2013.html

  AtsakytiPanaikinti
 40. Turiu klausimą: ar būtina knygas skaityti sudaryto sąrašo eilės tvarka? Ar eilė nesvarbi, svarbu tik perskaityti visas dvylika?

  AtsakytiPanaikinti
 41. Prisijungiu šiemet ir aš. :) Pernai neprisiruošiau, bet šiemet būtinai dalyvauju :)

  AtsakytiPanaikinti
 42. Mano knygų iššūkis! :)
  http://hermizzz456.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 43. Super iniciatyva! Būtinai jungiuosi ir aš su audio knygomis ir labai tikiousi, kad prisijungs ir daugybė knygas visai primiršusių.

  AtsakytiPanaikinti
 44. Dar vienas klausimėlis, kadangi šiuo metu esu ne Lietuvoje. Ar taisyklės bus pažeistos, jei tą pačią knygą skaitysiu kita kalba negu ją užregistravau iššūkyje?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, jei jau tokia situacija, tai gali skaityti ir anglų kalba :)

   Panaikinti
 45. Jungiuosi ir šiais metais
  http://melancholijos-kambarys.blogspot.com/2012/12/knygu-issukis-2013metai.html

  AtsakytiPanaikinti
 46. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, skaityti galima bet kokia tvarka.
   Gali ir per mėnesį perskaityti visas dvylika knygų ir parašyti visus atsiliepimus, bet tik tą mėnesį dalyvausi konkurse su visais atsiliepimais. Gali ir po knygą per mėnesį, kas kaip nori.

   Panaikinti
 47. http://imbierasircitrina.blogspot.com/2012/12/2013-m-knygu-issukis.html?m=0

  jungiuosi ir aš :) gal šiemet sėkmingiau...

  AtsakytiPanaikinti
 48. Su Naujaisiais metais! Ir malonaus skaitymo :)

  AtsakytiPanaikinti
 49. O jei neturiu tinklaraščio, kur reikia publikuoti atsiliepimą apie knygą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visi atsiliepimai publikuojami čia: http://100knygu.lt/issukis/

   Panaikinti
 50. Pernai iššūkio neįveikiau, bet nosies nenuleidžiu ir bandau toliau. Naujasis sąrašas yra ir oficialiam puslapy, ir tinklarašty čia: http://raidinuosi.wordpress.com/issukiai/2013-metu-knygu-issukis/

  Šiaip keista, kad neleidote iki sausio (juk projektas prasideda sausį kaip ir, ar ne?) redaguoti sąrašų (mielai vieną knygą būčiau pakeitusi) ir kad dabar negalima redaguoti atsiliepimų, nes manasis pirmai knygai tai kažkaip išsidarkė (labai daug teksto pasviruoju šriftu gavosi). Mėgstu estetizmą, tai dabar bjauroka žiūrėti. :D Diskutuotina ir tai, kad buvo leidžiama įtraukti tuo metu dar neišleistas knygas. O ką jei jų taip ir neišleistų? Žinau, kad "Fifty shades of grey", kurią daug kas įtraukinėjo, tai jau išleido, nebegalioja tai, bet tas "jei" vis tiek gali likti.

  Bet šiaip ar taip džiugu ir drąsiai sakau ačiū už skaitymo skatinimą.

  AtsakytiPanaikinti
 51. Labai šaunūs skaitymo projektai, kuriame norisi sudalyvauti. Tik per vėlai radau informacijos apie juos. 2014 metų skaitymo iššūkio nebus?

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan