Trečiadienio konkursas: prototipai

2012 m. lapkričio 14 d., trečiadienis

  Sveiki. Kaip gi trečiadienis be naujo konkurso? Šį kartą vėl teks pasukti galveles ieškant atsakymų. O konkurso tema - "Prototipai".
   Daugelis rašytojų teigia, kad visi jų knygų personažai išgalvoti ir bet koks sutapimas su realiais asmenimis atsitiktinumas. Bet ne visada tai būna tiesa. Yra nemažai knygų veikėjų, kurie turi aliuzijas į konkrečius žmones.
  Jums bus pateikti 3 realių žmonių aprašymai, pagal juos turėsite atspėti, kokie tai knygų veikėjai. Jeigu jau niekaip nepavyks rasti veikėjų vardų, tai galite parašyti ir knygos pavadinimą. Atsakymus siųskite adresu asskaitau@gmail.com iki pirmadienio, lapkričio 19 dienos. Burtų keliu dviems dalyviams atiteks jų pasirinktos knygos. Kaip visada, nepamirškite jų paminėti. Linkiu visiems sėkmės ir lauksiu laiškų!

Aprašymai

1. Jis buvo ekscentriškas Britų išradėjas ir baldų pardavėjas. Labiausiai žinomas jo išradimas- laikrodis su žadintuvu. Šios knygos iliustratorius atkeipė dėmesį, kad vienas personažas panašus į išradėją ir nuo šiol šio veikėjo neatskiriama detalė - laikrodis. Knyga skirta vaikams, bet tinka ir suaugusiems. Beje, jis nėra žmogus. Koks tai personažas?
2.  Šios knygos autorė ir personažo prototipas buvo geri vaikystės draugai. Ir abu rašytojai. Neseniai į lietuvių kalbą buvo išleista dar viena jo knyga. Ji padėjo jam rinkti medžiagą savo knygai. Žymiausioje savo knygoje vieną veikėją skyrė taip pat jam. Tai nėra pagrindinis veikėjas, vaikas, kaimynas, atvažiuojantis vasarą pas draugus. Knygoje autorė aprašo ir daugiau įvykių iš savo realaus gyvenimo. Rašytojos tėvas buvo advokatas, vienas pagrindinių veikėjų knygoje - advokatas. Kaip teigia abu draugai, vaikystėje, vietoj filmų, jie eidavo į teismo procesus. Koks tai personažas?
3. Šis žmogus buvo rašytojos chemijos mokytojas. Kai jis perskaitė knygą ir suprato, kad vienas iš veikėjų yra jis pats, buvo pasibaisėjęs. Jis pasakė: aš žinau, kad buvau griežtas mokytojas, bet nemaniau, kad toks blogas. Tačiau vėliau jis pripažino, kad buvo niūrus, irzlus mokytojas su ilgais plaukais. Jau supratote, kad ir knygoje jis buvo mokytojas, bet ne eilinis, ne tipiškas ir mokė to, ko įprastose mokyklose nemoko. Veikėjo pavardę rašytoja sugalvojo pagal vieno mažo kaimelio Anglijoje pavadinimą. Koks tai personažas?


Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju

4 komentarai:

  1. Trečią atpažinau iškart :) , dėl kitų reikės pasukti galvą.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Gerai pamąsčius visos knygos pasidarys žinomos. ;)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Visus atsakymus žinau, bet 3 iš 4 knygų esu skaičius, tai leisiu kitiems pasireikšt ;)

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan