Tess Gerritsen "Laikoma kalta"

2012 m. lapkričio 17 d., šeštadienis

Žanras: romanas
Originalus pavadinimas:Presumed guilty
Puslapių skaičius: 352
Leidykla: Svajonių knygos, 2012
Vertė: Eva Čepurnova
Knyga nuosava
Perskaityta 2012 11 11
Pažintis: vienuolikta autorės skaityta knyga
Vertinimas: 3/5  Žinot tą jausmą, kai reikia ruoštis kokiam svarbiam egzaminui, sesijai, o taip nesinori? Tada prisigalvoji begalės darbų, kad ir kambarius tvarkyt, kad tik nereikėtų mokytis. Taip ir aš, pažiūriu į savo atsivežtą knygų iš iššūkio krūvelę,  pavartau ir randu kokį pasiteisinimą bei pradedu skaityti ką nors lengvo. Taip ir perskaičiau šią T. Gerritsen knygą.
  Šį kartą autorė įpainioja mus į painią turtingo verslininko ir jo meilužės istoriją. Vedęs, turi du vaikus ir ne pirmą (bet jau tikrai paskutinę) meilužę. Vieną dieną randamas nužudytas. Ir ne bet kur, o meilužės Mirandos lovoje. Tad kas tampa pagrindine įtariamąją? Kas turėjo motyvą tai padaryti? Spėlioti daug nereikia -  Miranda.
  Pradėjus skaityti knygą, garsiai pasakiau sau - žudikas bus šitas! Ir visą knygą laikiau kumščius, kad tik būčiau atspėjusi. Dar niekad, skaitant detektyvą, to nepavyko. Kaip ir šį kartą, nusigrybavau į lankas su savo spėliojimu.
   Istorija man pasirodė šiek šiek kičinė, nuobodoka. Labai panaši į neseniai skaitytą "Melo kaina". Toks jausmas, kad rašyta pagal šabloną. Tik vietovardžiai, vardai ir kitos kelios detalės pakeistos. Kaip sakoma ta pati panelė tik kita suknelė. Jau žinai, kad dabar bus tas, šitas įsimylės aną, ten ją užpuls, ji bus nekalta, iš pradžių jis netikės ja, paskui patikės ir t.t.
  Ir ne pirmą kartą jau pastebiu, kad jeigu knygoje yra veikėjai dvyniai, tai juos taip ir vadina  dvyniais: mano dvyniams jau devyniolika, dvyniai kažkur išėjo, dvyniai visiškai skirtingi. Lyg jie neturėtų savo vardų ir nebūtų atskiros asmenybės (nors ir dvyniai).
  Iš visų vienuolikos autorės skaitytų knygų, pagal patikimą, ši būtų paskutinė. Nors kambariai sutvarkyti, bet būčiau geriau ėjusi pasimokyti. Tačiau tai vis tiek neatbaido nuo kitų jos dar neskaitytų knygų skaitymo. Kai myli, gali atleisti viską, juk taip sakoma?

1 komentaras:

  1. Mane irgi neapleido dežaviu jausmas, taip pat pirmiausia pagalvojau apie ''Melo kainą'', idėja panaši. Bet man labiau patiko ''Laikoma kalta" nei ''Melo kaina''.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan