Lloyd Jones "Ponas Pipas"

2012 m. lapkričio 30 d., penktadienis

Žanras: romanas
Originalus pavadinimas: Mister Pip
Puslapių skaičius: 208
Leidykla: Metodika, 2012
Vertė: Agnė Šeibokaitė
Knyga nuosava
Perskaityta 2012 10 30
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 3/5„Negali apsimesti, kad skaitai. Tave išduos akys. Taip pat ir kvėpavimas, nes knygos užburtas žmogus paprasčiausiai pamiršta kvėpuoti.“

   Jau esu minėjusi, jog man patinka knygos apie knygas. Ir iš jų visad tikiuosi kažko neįtikėtino, kažko tokio įtraukiančio bei intriguojančio. Bet ne visada mano lūkesčiai pasiteisina. Taip nutiko ir su L. Jones knyga "Ponas Pipas".
  Tikrais istoriniais faktais pagrįstas romanas, 2007m.  pateko į trumpąjį Booker'io premijos sąrašą. Anotacija skelbia, jog tai knyga apie lemtingą knygą. Apie kokią knygą iš karto pagalvotumėt? Biblija? Haris Poteris? O gal Mažasis princas? Aš irgi nebūčiau pagalvojusi, jog tai Ch. Dickens knyga "Didieji lūkesčiai"
  Mažoje Bugevilio saloje, netoli Australijos, vyksta pilietinis karas. Siaučiantys neramumai nepalieka pėdsakų. Dingus salos mokytojai, juo tampa vienintelis salos baltaodis - ponas Votsas arba Išverstaakis, kaip jį vadina vaikai. Kiekvieną dieną naujasis mokytojas skaito vaikams ištraukas iš knygos "Didieji lūkesčiai" ir juos tiesiog užburia. Taip, kad net dingus knygai, visi pasakoja tai, ką prisimena ir iš naujo perrašo knygą. Lemtingoji knyga tikrai keičia salos gyventojų gyvenimus. Labai patiko pagrindinė knygos veikėja Matilda, jos vaizduotėje sukurtas Pipo personažas.
  Vertinant visumą, man knyga patiko, tačiau tikėjausi iš jos žymiai daugiau. Vietomis atrodė per daug ištęsta, nuobodoka. Pritrūko to cinkelio, to nenuspėjamumo.  Tik ir šioje knygoje be žiaurumų neapsieita. Viename puslapyje autorius aprašo mokyklą, vaikus, skaitomos knygos ištrauką, o kitame jau netrūksta tokių sakinių kaip išdulkinsiu per šikną. Ir tokie dalykai man pasirodė tiesiog neskanūs.
  Tikėjausi ir įdomesnės pabaigos, o dabar taip viskas užsukta, kad ir lieki nesupratęs, čia gerai, ar negerai. Ir jeigu skaitydami J. Barnes "Flobero papūga" galite būti neskaitę "Ponia Bovari", tai prieš imdamiesi šios knygos, patarčiau perskaityti "Didžiuosius lūkesčius". Nes knygoje atskleista nemažai jos siužeto. Tačiau įtraukiau jau ją į kitų metų knygų iššūkį.
  Norisi tik pagirti gerą knygos vertimą, dizainą bei viršelį. Knyga neprasta, bet kažko įspūdingo irgi nerasite ir nieko neprarasite, jeigu neperskaitysit. Kino mylėtojus galiu pradžiuginti, kad jau pradėta filmuoti šios knygos ekranizacija, kurioje poną Votsą vaidins puikiai visiems pažįstamas daktaras Hausas.

3 komentarai:

 1. Kažkaip tikiu, kad vis kitam žmogui lemtinga gali tapti vis kita knyga. :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. manau priešingai, daug prarasite jei neperskaitysite. Gal tik reiktų "užaugti" iki šios knygos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikra tiesa, "užaugti" iki šios knygos tikrai reikia. Tada ir suprasite tikrąją šio kūrinio vertę.

   Panaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan