Karin Slaughter "Aklumas"

2012 m. lapkričio 25 d., sekmadienis

Žanras: detektyvas
Originalus pavadinimas: Blindsighted
Puslapių skaičius: 376
Leidykla: Alma littera, 2012
Vertė: Gabrielė Gailiūtė
Knyga nuosava
Perskaityta 2012 11 09
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 5/5


"Įsivaizduoji, koks siaubas, kai tave prievartauja?" 

    Viename straipsnyje perskaičiau, kad nei vienas interviu su autore neapsieina be klausimo, apie jos pavardę. Kadangi Slaughter iš anglų kalbos išvertus reiškia žudynės, skerdynės. Labai gera pavardė detektyvų rašytojai. Nors daugelis manė, kad tai leidyklos reklaminis triukas ar autorės literatūrinis pseudonimas. 
   Visas kūrinio siužetas suskirstytas savaitės dienomis: nuo pirmadienio iki sekmadienio. Veiksmas vyksta mažame Hartsdeilis miestelyje, kur visi vieni kitus pažįsta. Ir vieną dieną įvyksta žiaurus nusikaltimas - nužudoma jauna akla universiteto dėstytoja. Išsiaiškinti šio kraupaus nusikaltimo imasi pediatrė ir koronerė Sara, jos buvęs vyras Džefris bei nužudytosios dvynė sesuo detektyvė Lena. Ir nei vienas neįtaria, kad žiaurūs nusikaltimai ir žudiko motyvai susiję su Saros praeitimi, kurią ji itin kruopščiai slėpė.
  Kur yra ta žmogaus smalsumo riba? Riba, kai jau galėtume pasakyti, kad viskas, gana, jau tikrai per daug to žiaurumo? Tikriausiai tokia jau žmonių prigimtis, mūsų smalsumas beribis. Kai jau atrodo, kad perskaitei pačią žiauriausią prievartavimo sceną, kitame puslapyje autorė pateikia dar vieną. Dar šlykštesnę. Šlykštumas - toks jausmas apima skaitant. Iki šiol, kai pagalvoju apie šią knygą, mane nupurto.  Ir jeigu Jūs esate silpnų nervų, nemėgstate knygose daug smurto, žiauraus elgesio, seksualinio išnaudojimo, tai tikrai neskaitykite šios knygos. Aš puikiai suprantu, kodėl knygų maniakė nusprendė nebetęsti pažinties su šia rašytoja. O aš stipresnių nervų, iš tų, kur baisu, bet vis tiek įdomu stebėti pro rakto skylutę. Nors pati rašytoja, apie tokias scenas knygose teigia: "Kalbant apie visuomenei svarbius dalykus, tokius kaip žiaurus elgesys, smurtas šeimoje ar moterų seksualinis išnaudojimas, mano kaip rašytojos dėmesys sutelktas į prievartą tik kaip į pagalbinę išraiškos priemonę. Aš atvirai nagrinėju šiuos žmonėms opius klausimus, nes manau, kad skaitytojai turi pilną teisę žinoti, ne tik kas kiekvieną dieną vyksta šalia jų, bet ir kaip prievartos aukoms toliau sekasi gyventi su savo smurtautojais. Socialiniai aspektai visada buvo mano dėmesio centre ir aš niekada nesidomėjau smurtu vardan smurto." Aš labai tikiuosi (gal ir naiviai), kad tokie žiaurūs dalykai realiame gyvenime vyksta retai.
  Kai perskaičiau, apie knygą papasakojau savo kolegėms. Ir ne visos ištvėrė mano kalbas, tiesiog užsikimšo ausis. Kilo net diskusija, kam tokių knygų iš viso reikia? Kodėl žmonėms įdomu skaityti tokius žiaurumus? Kokiam maniakui ji gali tapti ir vadovėliu.
  Tikriausiai galvojate, kokio velnio čia įkėliau šunvyšnės nuotrauką? Nes perskaitę šią knygą tapsite jos ekspertais (beveik) ir suprasite knygos pavadinimo prasmę. 
  Knyga tikrai įdomi, trilerių ir detektyvų mėgėjams rekomenduoju. Tarp tų visų kraupių scenų įterpta ir dviejų žmonių santykių aiškinimosi peripetijos. Man tik pasirodė, kad žudikas per lengvai išsisuko, po tokių nusikaltimų, norėjosi, kad ir jis kiek pasikankintų (oi tas saldus keršto jausmas). Skaitosi lengvai, paprasti sklandūs sakiniai. Perskaitoma per porą vakarų, o jei labai įtraukia, tai ir per dieną. Aš tikrai skaitysiu ir kitą jos knygą "Širdies randai".

2 komentarai:

  1. Skaičiau šią knygą ir likau labai sužavėta, nors esu gan labai jautrus žmogus, bet šią knygą perskaičiau per kelias valandas. Ta visa intriga kai ieškojo maniako žudiko tiesiog labai didelė. Siūlau paskaityti šią knygą, ji verta tikrai didelio dėmesio..

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan