Aleksandra Marinina "Bumerangas"

2012 m. lapkričio 10 d., šeštadienis

Žanras: detektyvas
Puslapių skaičius: 232
Leidykla: Jotema, 2004
Vertė: Diana Jokubonienė
Audio knyga
Perklausyta 2012 11 09
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 1/5


     
   A. Marininos knygos manęs niekad per daug nedomino. Net nežinau kodėl, visai neplanavau jų skaityti. Bet kai knyga audio formatu, o darbo metu geriau klausytis lengvo skaitalo, nei rimtos knygos, nusprendžiau susipažinti su autorės kūryba.
   Anotacija knygos nugarėlėje mane tikrai sudomino. Snaiperis, kiekvieną savaitę nužudantis po vieną vyrą, mafija, nepadarytais nusikaltimais apkaltintas pulkininkas ir kas, kaip, kodėl ir už ką visą tai įvykdė. Tačiau anotacija skambėjo įdomiau nei pati knyga. Nepatiko ir nesudomino visai. Veikėjai neįdomūs, detektyvinė linija nuobodi. Toks plaukimas pasroviui, nei intrigos, nei įtampos. Specialiai paskaičiau ir kitų atsiliepimus apie šią knygą. Atrodo man vienai ji taip nepatiko. Tikras nusivylimas. Popierinį knygos variantą būčiau numetusi po pirmo skyriaus, kadangi įsirašau tik po vieną knygą, tai neturėjau, kur dingti - išklausyti iki galo.  Jau geriau D. Doncovos ironiškus detektyvus skaityt.
  Galbūt ne nuo tos knygos pradėjau pažintį su šia rašytoja? Gal Jūs rekomenduotumėt tikrai gerą knygą? Nes ši keliaus į mano Metų nusivylimai sąrašą.

6 komentarai:

 1. Marininą priskiriu jau prie kiek sudėtingesnės literatūros nei kokia Gerritsen, ar pan. Ir tikrai ne visiems gali patikti. Man tai patinka. Gyvenimiška, artima ir sistema labai panaši į lietuvišką. Jokio idealizmo ir mėgstama herojė. O rekomenduot tai nieko nerekomenduočiau. Čia jau autorė arba patiks, arba ne. Bet man labai įdomu kaip ten su tomis audio knygomis. Pvz., kaip Saramago klausyt? Gi tuomet net nežinai, kad knyga be pastraipų parašytą. Kartą klausiausi vienos knygos. Visgi jaučiausi radio spektaklyje, net neaprašinėjau jos šiukšlynėlyje, nes na... neperskaičiau :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai juk audio knygos suskirstytos skirsniais, nesvarbu ar yra pastraipos, baigiasi tiek kitu skyriumi ir panašiai. Neklausiau dar Saramago, tai nežinau, kaip būtų, bet manau be problemų.
   Man daug svarbiau yra balsas, kas įgarsina knygą. Labai dažnai geros knygos negaliu klausytis tik dėl to, kad skaitovo balsas tiesiog erzina.

   Panaikinti
 2. Labas, "Aš skaitau" :)

  O gal gali trumpai parašyti, kas skaitovo balse (ar skaityme) tave erzina? Šiuo metu kaip tik ruošiu straipsnį apie audio knygų garsinimą savo bloge ir nors turiu gan gerą įsivaizdavimą, kas galėtų erzina (netaisyklinga tarmė, blogas intonavimas, bloga artikuliacija, šaižus balsas ir pan.), įdomu ar nieko svarbaus nepraleidau. Šios konkrečiai knygos neklausiau ir net nežinau, kur ją gauti, bet įdomu apskritai.

  Ačiū,
  Aurimas / Audioknygos.lt

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas,

   Mane labiausiai erzina balso intonacija, neraiškus skaitymas, burbuliavimas po nosim. Kartais skaitovo balsas tiesiog migdo, jokios intonacijos skaitant. Yra buvę, kad klausantis girdžiu kaip skaitovas nusižiovavo. Arba junti, kad tam žmogui visiškai netinka įgarsinti knygas. Todėl labai dažnai knygą renkuosi ne pagal tai, ar noriu ją perklausyti, o kas ją skaito.
   Nepatinka, kuomet nežino elementarių prekinių ženklų (jų tarimo) ar kokių grupių pavadinimų. Suprantu, kad ne viską galima žinoti, bet JAV tarti "jot a vė" , gėrimą "7up" tarti "septyni up" ar grupę U2 - "u du". Na negi tikrai jie pirmą kartą girdi tai?

   Panaikinti
  2. Labai ačiū, tavo atsakymas tikrai labai pasitarnaus rašant straipsnį!

   Panaikinti
 3. Labas,

  manau A. Marininos knygos būtų įmanoma suskirstyti į skaitomas ir neįskaitomas. Vienas jos knygas gali perskaityti be jokio susidomėjimo, o kitas tiesiog pritaikyti savo gyvenime. Pati rašytoja išgyvenusi detektyvės laikotarpį nedirbo vien tik prie įdomių bylų, manau tik todėl ne visos jos knygos yra įdomios. Patarčiau paskaityti A. Marininos "Nukentėjusios vardas - niekas". Ją skaičiau tik jei išėjus į Lietuvos knygynus, netyčiom atrasdama tetos pirkinių krepšyje, bet tikriausiai niekada nepamiršiu kaip ji mane sudomino ir įtraukė. Sekmės :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan