196 šalys, 196 knygos, 196 istorijos

2012 m. lapkričio 5 d., pirmadienis

  Pamenat, kažkada Jums pasakojau apie Ninos Sankovič 365 projektą? Kiekvieną dieną perskaityti po vieną knygą. 
  Prieš kelias dienas radau dar vieną knygų projektą. Ann Morgan nusprendė perskaityti po vieną knygą iš kiekvienos pasaulio šalies. 
  Iš viso pripažintų valstybių šiuo metu yra 193, Ann'e dar įtraukė Taivaną, Palestiną ir Kosovą. Taip susidarė 196 šalių sąrašas. Spėju išsirinkti tik vieną šalies knygą iš tokios gausybės nebuvo lengvas darbas.
   Projektas buvo pradėtas šių metu pradžioje, tad iki pabaigos liko visai nedaug. Kaip manote, kaip jai sekėsi? Sužinoti visas naujienas galite projekto blog'e ČIA. Aš iš karto ėmiau tikrinti, ar Ann'e skaitė lietuvišką knygą. Manau ir Jums smalsu, kokią knygą ji pasirinko. O pasirinkimas mane šiek tiek nustebino - rinktinę anglų kalba "No men, no cry". Knygoje sudėta tik moterų rašytojų kūryba. Tarp autorių yra L. S. Černiauskaitė, U. Barauskaitė, J. Ivanauskaitė, R. Šepetys. Visą atsiliepimą skaitykite ČIA.
  Kaip ir Ninos, Ann'es iššūkis pavirs knygos formatu. 2014 m. pasirodys jos knyga "Reading the World: Postcards from my Bookshelf". Kokia Jūsų nuomonė apie šį projektą? Ar įveiktumėt jį?

4 komentarai:

 1. Thanks very much for the post. What would you Lithuanian recommendation be? If it's available in English translation, I'll add it to the list

  AtsakytiPanaikinti
 2. I think I would recommend Ricardas Gavelis or Jonas Mekas or something from an "old" literature, like Juozas Baltusis (Sakme apie Juza/Story about Yuza) or Ieva Simonaityte (Vilius Karalius, maybe). I'm not sure about the last one author but others should be translated.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Great, thanks I add them to the list when I next update it.

   Panaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan