Philippe Delerm "Pirmas gurkšnis alaus ir kiti maži malonumai"

2012 m. spalio 3 d., trečiadienis

Žanras: romanas
Originalus pavadinimas: La Première gorgée de bière et autres plaisirs minuscules
Puslapių skaičius: 85
Leidykla: Tyto alba, 2000
Vertė: Lolija Spurgienė
Audio knyga
Perklausyta 2012 10 03
Pažintis: pirmoji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 2/5


"Viskas prasideda dar nepatekus į gerklę. Jau lūpomis pajunti putojantį auksą, virstančių putų gaivą, paskui gomuriu iš lėto nuslysta palaimos sušvelnintas kartumas. Pirmas gurkšnis atrodo toks skalsus!"

   "Mėgstamiausia prancūzų knyga, išleista milžiniškais tiražais ir dar pakartota, neiškrentanti iš perkamiausių knygų sąrašo" - tokios antraštės rėkia knygos viršelyje. Kas gi tokio stebuklingo aprašyta šioje knygoje? Susigundžiau ir aš. 
  Ar kada nors pagalvojot, kad nėra nieko geriau už bananų desertą? Džiovintų obuolių kvapą rūsyje? Žirnių gliaudymą? Kada paskutinį kartą susimąstėt, koks skanus būna pirmas gurkšnis alaus? Visas mūsų gyvenimas susideda iš didesnių ir mažesnių malonumų. Kartais tikrai reikia sustoti ir atkreipti dėmesį į kasdienius įvykius, kurie mums malonūs. Apie tai ir rašo knygos autorius. Malonumų žavesį įvilkęs į trumpų istorijų audeklą.  
  Labiausiai man patiko vienas pasakojimas -  apie skaitymo paplūdimyje malonumą. Štai ką autorius rašo: skaityti paplūdimyje nėra lengva, o tįsant ant nugaros beveik neįmanoma. Akina saulė, knygą reikia laikyti virš veido pirštų galais. Keletą minučių nieko, paskui vertiesi ant šono, pasirėmus alkūne, delną prispaudus prie smilkinio irgi gana nepatogu. Galiausiai atsiguli ant pilvo ištiestomis rankomis, palei pat žemę visuomet šiek tiek traukia vėjelis. Į knygą pribyra žėručio kristalų.
  Knyga tikrai paprasta, miela, tinkanti jaukiam vakarui. Tačiau ne visi tie malonumai man buvo suprantami ir įdomūs. O kartais ir nuobodūs. Kad ir lenktynių "Tour de France" žiūrėjimas. Susidariau nuomonę, kad ši knyga tinka tik prancūzams. Juk jeigu tūlas lietuvis aprašytų apie mūsų senesnius laikus, tarkim kaip piemenėliams būdavo malonu sukišti kojas į šiltą karvės blyną , kažin, ar užsieniečiai tai suprastų.  Tad nieko neprarasit, jeigu šios knygos ir neperskaitysit. O tai, kad reikia džiaugtis kasdieninėmis smulkmenomis, manau, žinote ir patys.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan