Literatūrinės idėjos Helovino vakarėliui

2012 m. spalio 16 d., antradienis

  Nors Lietuvoje ši šventė vertinama gana prieštaringai, tačiau kasmet vis daugėja įvairių vakarėlių, skirtų Helovinui. Iki jo liko dar porą savaičių, tačiau pasirūpinti tinkamu kostiumu, reikėtų kuo anksčiau. Ir ne bet kokiu, o literatūriniu. Juk nebūtina rengtis tik vampyrais, skeletais ar raganom. Tad jeigu šiemet dalyvausite Helovino vakarėlyje, štai Jums kelios idėjos, kokį kostiumą jam pasirinkti. 

   Miss Havisham iš Ch. Dickens knygos "Didieji lūkesčiai". Tai turtinga senmergė, gyvenanti apleistame dvare. Kino filmuose ji dažnai vaizduojama vyresnio amžiaus. Autorius ją apibūdino kaip ragana, perkopusią penkiasdešimtmetį, kurią sendina gyvenimas tarp vaškinių figūrų, skeletų, vartančių akis, bei saulės spindulių vengimas.
  Netekusi tėvų, jai lieka didžiulis palikimas. Nors daugelis perspėjo ją saugotis  vyro, vardu Compeyson, tačiau ji įsimylį jį ir ruošiasi vestuvėms. Vestuvių dieną, kai ji rengėsi suknelę, gavo laišką nuo jaunikio. Perskaičiusi jį, suprato, kad Compeyson ją apgavo ir palieka ją prie altoriaus. 
  Pažeminta ir sukrėsta, Miss Havisham nuo tos dienos užsidarė savo dvare, niekada nenusivilko vestuvinės suknelės ir avėjo tik vieną batelį. Ant stalo liko nesuvalgytas vestuvių tortas ir tik keli žmonės galėjo ją pamatyti.
  Surasti rūbų šiam kostiumui tikrai nėra sunku. Tiks bet kokia sena vestuvinė suknelė, kurią galite rasti ir skuduryne. Ją paplėšykite, šiek tiek supurvinkite. Būtinai užsidėkite seną vualį. Plaukus suvelkite, supurškite laku, jei turite galimybių padažykite pilka spalva (žinoma greit nuplaunais dažais). Spėju avėti vieną batelį vakarėlio metu nebus labai patogu. Bet jei norite tikrai įsijausti į personažą, galite nusilaužti vieno bato kulniuką. 

   Kita mama iš N. Gaiman knygos "Koralaina". Mano atsiliepimą apie šią knygą, galite paskaityti ČIA.  Tai istorija apie mažą mergaitę Koralainą, kurios tėvai niekaip neranda jai laiko. Atsikraustę į naują namą, Koralaina atranda kitą butą, kitą pasaulį. Pasaulį, kuriame visi laimingi, katės ir šunys gali kalbėti. Čia yra net kitas tėtis ir kita mama. Kurie vietoj akių turi sagas! Vėliau ji supranta, kad tikrieji jos tėvai yra pagrobti ir jeigu ji jų neišgelbės, taip pat vietoj akių turės sagas. 
  Iš tikrųjų, iš šios knygos, Halovino vakarėliui galima rinktis bet kurį personažą. Tiek Koralainą, tiek kitą mamą ar kitą tėtį. Nes svarbiausias akcentas čia yra SAGOS. Kaip pasidaryti jų kostiumus, galite paskaityti ČIA. Karolainos kostiumo pavyzdį galite rasti ir ČIA.
  Jeigu rinksitės šiuos personažus, labai, labai patariu ne tik perskaityti knygą, bet ir peržiūrėti filmą. Man jis pasirodė įtaigesnis ir baisesnis. Ir tikrai Jums padės renkantis aprangos detales.


    Tikriausiai lengviausia kostiumą sugalvoti yra vaikams. Juk tiek daug įdomių literatūrinių personažų jie gali perteikti. Štai kelios idėjos. Oliveris Tvistas iš Ch. Dickens knygos tokiu pačiu pavadinimu. Kostiumui reikės senų kelnių iki blauzdų, marškinėlių, kepurės,purvino makiažo veidui, suveltų plaukų. Labai tiks ir aliuminis puodukas, pakabintas ant virvutės. Jeigu norite švaresnio kostiumo, galite rinktis Šerloką Holmsą, žymiausią A. K. Doilio knygų personažą. Pagrindiniai kostiumo akcentai: balti marškinėliai, juodos/pilkos spalvos kelnės, batai, švarkas, skrybelė. Nupiešti ūsus, į rankas įduoti lupą ir pypkę (be tabako). Kita idėja - Heklberis Finas iš M. Tveno knygos "Heklberio Fino nuotykiai". Jo kostiumui reikės šiek tiek didesnio dydžio, nei vaikas nešioja, rūbų. Nebijokite prisiūti lopų marškinėliuose ar kelnėse. Galima dėtis nušiurusią medžiaginę arba šiaudinę skrybėlę, būtinai turėti drobinį maišelį.


    Vienas žymiausių ir labiausiai atpažįstamų amerikiečių rašytojų yra Edgar Allan Poe. Įkūnyti  šį rašytoją tikrai nėra sunku. Jeigu į vakarėlį einate vienas, Jums reikės juodo kostiumo, baltų marškinėlių, nupieštų/tikrų/priklijuojamų ūsų. Galite rankoje laikyti knygą, o ant peties - netikras varnas, pagal žymiausią jo poemą "Varnas". Garantuoju, bent jau knygų skaitytojai, tikrai iš karto Jus atpažins. O dar geresnė idėja yra, jeigu į vakarėlį eisite dviese, su antra puse. Tuomet vienas gali persirengti E. A. Poe, o kitas - varnu! Merginos, idėja kaip apsirengti pagal poemą "Varnas", gali rasti ČIA.


  Aleksas ir draugai iš A. Burgess knygos "Prisukamas apelsinas". Labai populiarūs ir įsimintini personažai. Sukomplektuoti visą kostiumą gal ir sunku, bet tikrai verta. Kaip ir knyga verta skaitymo, jeigu to dar nepadarėte. Knyga tiesiog persmelkta beprasmiu smurtu, sadizmu, prievarta ir Bethoveno muzika. Tačiau ne viskas taip paviršutiniška, kaip galėtų atrodyti. 
   Baltus marškinėlius, kelnes, juodą skrybelę ir lazdą įsigyti tikrai nesunku. Bet kitoms detalėms reikia atidumo, smulkmeniškumo ir rankdarbių pagalbos. Tačiau labai norint viskas įmanoma. Kaip detalę galite turėti Bethoveno muzikos diską. Skaitę knygą, supras kodėl.


  Ir tai tik kelios idėjos Jūsų literatūriniam Helovino vakarėliui. Juk tiek daug knygų, tiek daug veikėjų, pasirinkimų tikrai galybė. Ir kaip minėjau, nebūtinai rinktis blogo personažo, sutepto krauju ar baisiai atrodančio. Drąsiai galite rinktis poną Darsį iš J. Austen knygos, žymiąją  porą Deizę ir Getsbį iš knygos "Didysis Getsbis". Keletą idėjų galite rasti ir ČIA
   Dabar labai populiaru pasidarė persirengti kaip Ketnis iš "Bado žaidynės", jau klasika tapusia Alisa ar Hariu Poteriu. Tad kuo rengsitės Jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan