Knygos apie knygas

2012 m. spalio 15 d., pirmadienis

  Man visad patinka skaityti knygas apie knygas. Supratot, ką nors? :) Tiesiog tokios knygos, kuriuose veikėjai yra dideli knygų mylėtojai, bibliotekininkai, skaitytojai. Kur minimos kitos knygos, rašytojai, knygų kapinės, skaityklos ir panašiai. Jau skaičiau arba planuoju/turiu šias knygas : "Popierinis namas", "Aleksandrijos biblioteka", "Šešėlių biblioteka", "Vėjo šešėlis", "Ponas Pipas", "Tryliktoji pasaka", "Panelė Žukas ir žmogžudystė bibliotekoje", "Flobero papūga", "Knygų vagilė", "451 Farenheito". Kokias tokio pobūdžio knygas žinote Jūs ir galėtumėte man rekomenduoti?

Sąrašo papildymas: "Firminas", "Begalinė istorija", "Rožės vardas", "Rašalo širdis" trilogija, "Reading Lolita in Teheran", "Kabulo knygininkas","Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija", "Pyragai ir alus arba skeletas spintoje".

10 komentarų:

 1. Cornelios Funke "Rašalo širdies" trilogija ("Rašalo širdis", "Rašalo kraujas", "Rašalo mirtis"). Bent jau pirma dalis - tobulai aprašoma meilė knygoms, skausmas, kai pamatai jas sužalotas, išniekintas ar, dar blogiau, sunaikintas. Kaip prie knygų puslapių prilimpa prisiminimai ir kaip svarbu visada su savimi turėti SAVO knygų, kad ir kur keliautum. Knygos personažai - knygrišys "knygų daktaras" Mo, gebantis "išskaityti" ką iš knygos ar į ją "įskaityti", jo dukra Megė (labiau už viską mėgstanti skaityti), bibliofilė Leonora, rašytojas ir dar visas tuntas.
  Be abejo - "451 Farenheito". Savąją praradau. Šniurkšt.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Geras, net nebūčiau pagalvojusi apie "Rašalo širdies" trilogiją. Didelis dėkui.

   Panaikinti
  2. Nėr už ką. Šiaip C. Funke smagu skaityti, žavi jos fantazija ir lengvas, tačiau nepaviršutiniškas stilius.

   Panaikinti
 2. Michael Ende „Begalinė istorija" - gal ir vaikams skirta knyga, bet labai įsiminusi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. perskaičiusi šį įrašą irgi pagalvojau apie ką tik tavo pasiūlytą knygą. skaičiau be galo seniai, o vis dar pamenu siužetą. (:

   Panaikinti
 3. Ai, dar Umberto Eco "Rožės vardas". Ir to paties R. Bradbury knygoje "Pradžios pabaiga" yra novelė "Geriausi laikai", kur berniukas pristojęs prie vyriškio, kuris greičiausiai yra C. Dickensas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija", "Reading Lolita in Tehran", "Firminas". neskaičiau dar, bet rodos, "Knygų vagilė" apie knygas. gal dar tiktų "Pyragai ir alus, arba Skeletas spintoje" - knyga apie rašytoją. "Forsaitų sagoje" vienas iš veikėjų dirba leidykloje.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dar tą temą galėtų būti idomios knygos: Umberto Eco "Paslaptingoji karalienės Loanos liepsna". Knygos veikėjas praranda atminti ir išvažiavus į savo vaikystės namą, bando atkūrti prisiminimus skaitydamas vaikystės/pauglystės knygas, komiksus, laikraščius ir žurnalus.
  Kita knyga yra "Ketverto taisyklė" Ian Caldwell & Dustin Thomason, knygoje literatūros studentas rašo diplominį darba analizuojant 15 а. išleista knygą "Hypnerotomachia Poliphili".

  AtsakytiPanaikinti
 6. "Džeinės Ostin knygų klubas" dar tiktų į sąrašą. Jau pavadinimas pasako apie ką knyga. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Jane Austen "Nortangerio abatija". Pagrindinė veikėja ten skaito Anės Vord Radklif gotikinį romaną "Ūdolfo paslaptys", minima ten ir daugiau knygų - tos pačios Radklif romanai, Henrio Fieldingo "Pamestinuko Tomo Džonso istorija", Metju Gregorio Luiso "Vienuolis", Fransis Bernis "Kamilė".

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan