Esami ir būsimi literatūriniai apdovanojimai

2012 m. spalio 10 d., trečiadienis

  
  Šiomis dienomis skaitytojus pasiekė ne viena džiugi naujiena. Man labai smagu, kai mūsų autoriai pastebimi ir už valstybės ribų. Taip rašydama, turiu omeny Giedrą Radvilavičiūtę, kuri laimėjo ES literatūros premiją. Už esė rinkinį "Šiąnakt aš miegosiu prie sienos". Šią knygą aš skaičiau prieš metus ir iki šiol dažnai pagalvoju bei prisimenu ją. Autorė tapo ir mano praėjusių metų atradimu. Todėl dar neskaičiusiems šios knygos, drąsiai rekomenduoju. 
  Iki šiol vienintelė lietuvė, šios premijos laimėtoja buvo Laura Sintija Černiauskaitė. Plačiau apie premiją galite paskaityti ČIA.


  Anksčiau Jums jau rašiau, kad galime likti be vieno iš svarbesnių literatūrinių apdovanojimų - "Orange prize for fiction". Kadangi rėmėjai atsisakė skirti piniginius prizus, nes nori didesnį dėmesį skirti kino industrijai. Valdybos nariai ieškojo naujų rėmėjų ir tikėjosi, kad šie metai nebus paskutiniai, kada skelbs nugalėtoją. Ir jiems pavyko! Premijos įkūrėja,Kate Mosse, jau oficialiai pranešė, kad rasti nauji rėmėjai: "We were overwhelmed with interest from potential headline sponsors. However, it became clear sponsorship budgets for next year were already committed, so we took the decision to privately fund the Prize for 2013 while we finalised our arrangements for 2014 and beyond. We are delighted that such a wide range of people are supporting this exceptional year and thank them for their support".  Plačiau apie tai galite paskaityti ČIA.

  Rytoj! Jau rytoj mes sužinosim, kas laimės svarbiausią literatūrinį apdovanojimą - Nobelio literatūros premiją! "The Guardian" rašo, jog šiemet didelį šansą (10/1) laimėti turi Haruki Murakami.  Kitų rašytojų galimybės: Philip Roth ir Cormac McCarthy (16/1), Thomas Pynchon (20/1), Margaret Atwood (50/1), Bob Dylan (33/1), Ian McEwan (50/1).
  Aš kumščius laikysiu už M. Atwood. Kaip Jūs manote, kas šiemet laimės šią premiją?

8 komentarai:

 1. Kumščius, kaip ir pernai, laikysiu už Haruki Murakami — taip gaila buvo, kad kažkoks menkai girdėtas švedų poetas pernai gavo už gyvenimo nuopelnus (jei gerai pamenu) :/

  AtsakytiPanaikinti
 2. Hmmm.."kažkoks menkai girdėtas poetas"...Niekaip nesutikčiau su tokiu Tomas Tranströmer abibūdinimu.Juk jis vienas žymiausių skandinavų autorių, išverstas į 60 kalbų jau prieš Nobelio premijos gavimą.
  Juk ir Neustadt premiją yra gavęs 1990aisiais. Tą pačią premiją dar yrą gavę ir Marquez, ir Czesław Miłosz. Taip, kad jis tikrai nemenkai girdėtas, o atvirkčiai, sakyčiau

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Neimsiu teisintis dėl to, ką pasakiau :) Knygynuose ir bibliotekose apie tokį dėdę nieko nei mačiau, nei regėjau, nors ties skandinavų lentynomis trinuosi dažniau nei reikalauja sveikas protas.

   O gal nežinau ir dėl to, kad neturiu tiek metų kišenėj, jog būčiau mačius daug ir visko — kiek suprantu, visokių premijų ir apdovanojimų apipiltą literatūrą daugelis atranda tik brandesniame amžiuje, kai supranta, jog premijas gauna ne už bet ką :)

   Panaikinti
 3. Beabejo sirgsiu už H.Murakami ♥

  AtsakytiPanaikinti
 4. Tikiuosi, kad ne Murakami. Nes tada ant visų knygų pradės liopinti tą "Nobelio premijos laureatas" (tarsi tai keičia knygą, o jei knyga perkama tik dėl to, tai toks ten ir skaitytojas) ir dar pasikels kainas :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Manau, kad pasiseks Ian McEwan. :) Tiesiog tokia nuojauta. :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš vis gi manau, kad Murakami nelaimės :) Bent jau ne šiemet :)

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan