Algimantas Čekuolis "Faktai ir šypsenos"

2012 m. spalio 9 d., antradienis


Žanras: enciklopedinė publicistika
Puslapių skaičius: 272
Leidykla: Alma littera, 2012
Perskaityta 2012 08 30
Knyga nuosava
Pažintis: trečioji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 5/5
"Ar girdėjai apie žmogų, kuris buvo labai išdidus, nes per du mėnesius jam pavyko sudėlioti dėlionę, nors ant dėžutės buvo užrašyta "nuo 2 iki 6 metų""

   Ką tik perskaitėte vieną populiariausių anekdotų, kuris labiausiai juokina įvairias žmonių grupes. Tai paaiškėjo po atlikto tyrimo. Kokie kiti populiariausi anekdotai? Sužinosite perskaitę naujausią A. Čekuolio knygą "Faktai ir šypsenos". Kurioje be skyriaus "Juoko anatoma" rasite dar 58 įdomias temas.
  Daugelis atsiliepimuose rašo, kad jo knygos skirtos tinginiams. Tiems, kurie patys tingi susirasti info internete ir nori viską gauti sukramtytą.  Gal iš dalies jie ir teisūs. Bet, kaip anksčiau esu minėjusi, sudominti skaitytoją temomis, kuriomis jis anksčiau nesidomėjo, papasakoti tai paprasta ir suprantama kalba - tikras talentas.
  O desertas, kaip visuomet, paliekamas pabaigai. Tai autoriaus prisiminimai iš kelionių vadovo darbo. Jas skaičiau negalėdama suvaldyti juoko. Skaičiau ir balsu aplinkiniams. Vėliau pasakojau kitiems ir dar kartą skaičiau.
  Temų spektras iš ties platus. Nuo Žalgirio mūšio, amerikiečių flirtavimo meno, mėnulio pilnaties burtų iki japoniškų skyrybų ar maisto trūkumo pasaulyje.
  Tikriausiai Jūs, kaip ir aš, žiūrėdami filmus apie mūšius, muziejuose apžiūrinėdami karių šarvus, įsivaizdavote, kad jie beprotiškai sunkūs ir nepatogūs. A. Čekuolis knygoje paneigia šiuos faktus ir teigia, jog: „Nereikia manyti, kad raitelis būdavo uždarytas į šarvus kaip į konservų dėžutę. Kvaili televizijos filmai dabar juos kaip tik taip rodo. Grūdinto plieno šarvai svėrė 20–25 kilogramus, mažiau negu visa šių dienų kario ekipuotė. Ne ką daugiau negu dvi neperšaunamos liemenės.“ Kita, mane nustebinusi, tema - apie kines mamas. Niekad nebūčiau pagalvojusi, kad jos taip griežtai auklėja savo vaikus. "Auklėjimą jie supranta kaip prievolę iškelti iš vaiko geriausia, ką šis turi" - taip, skamba gražiai, bet priemonės šiam tikslui pateisinti, kartais tikrai būna per žiaurios.
  Tad siūlau nieko nelaukti ir perskaityti šią knygą. Nepastebėsite, kaip greit prarysite 263 puslapius, pilnus čekuoliškos išminties, humoro, faktų ir, žinoma, šypsenų. 

4 komentarai:

 1. Turiu namie kelias jo knygas, bet niekaip neateina čekuoliška nuotaika..:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. va, kaip tik šiandien per lietuvių pamoką mums sakė, kad lietuvių kalboje nėra žodžio "jumoras"! :D Aš vienąsyk bandžiau skaityti jo knygą, tikriausiai prieš šitą išleista (nebeatsimenu pavadinimo). Buvo gana įdomi, tik turėjau gražinti, tai nespėjau baigti. :/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už pastabą, nors ir pati žinojau :) čia vertinys iš rusų kalbos :)

   Panaikinti
 3. O kaip norėčiau perskaityt šią knygą... Deja ji man per brangi...

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan