Jean-Christophe Grangé "Purpurinės upės"

2012 m. rugsėjo 16 d., sekmadienis

Žanras: detektyvas
Originalus pavadinimas: Les Rivieres Pourpres
Puslapių skaičius: 328
Leidykla: Baltos lankos, 2007
Vertė: Nijolė Simona Pukinskaitė
Elektroninė knyga
Perskaityta 2012 07 24
Pažintis: antroji autoriaus skaityta knyga
Vertinimas: 5/5


    "Prancūziškuoju Stivenu Kingu" - taip kartais vadinamas šis mistinių detektyvų autorius. J. Ch. Grange aš įsimylėjau perskaičiusi "Miserere", kuri praeitais metais buvo viena geriausių skaitytų knygų, o autorius - metų atradimas. Todėl su dideliu malonumu ėmiausi ir šios knygos. 
   Man labai patinka knygos, nuo kurių negali atsitraukti. Skaitai prieš miegą, važiuodama į darbą, iš darbo, valgydama ir net eidama. Taip, išmokau skaityti ir eidama gatve. Kadangi skaičiau elektroninę knygos versiją, tai eiti ir skaityti per skaityklę buvo patogu.
  Istorija mus nukelia į mažą Prancūzijos miestelį. Aplink kalnai ir ledas. Daug ledo. Du patyrę ir visko gyvenime matę policininkai atvyksta tirti keistų žmogžudysčių. Taip išniekintų ir embriono poza paliktų kūnų, jie dar nebuvo matę. Ir ką galėtų reikšti žudiko(ų) paliktas mirties ženklas - purpurinės upės? Ar tai tik miestelio vandalų darbas, o gal serijinio žudiko? Aišku tik viena - jei nepavyks rasti siūlo galo, žmogžudystės tęsis ir toliau.
   Detektyvų mėgėjai šioje knygoje ras visko, ko reikia gerai knygai: psichologinių žaidimų, mistikos, paslapčių, žiaurių nužudymų bei kankinimų. Intriga išlaikoma visos istorijos metu. Veiksmas vystomas palaipsniui, kaskart atskleidžiant vis daugiau šiurpių detalių. Man labai patiko ryškūs veikėjų portretai. Ne idealizuoti, ne didvyriai gelbėjantys pasaulį, abu su savo pliusais ir minusais.Visiškai nesitikėjau tokios pabaigos. Liūdna ir tokia netikėta. Nieko keista, kad filmo kūrėjai ją pakeitė.
  Negaliu sakyti, kad tobulas, esu skaičiusi ir geresnių, bet tikrai intriguojantis detektyvas, kurį rekomenduočiau visiems šio žanro (ir ne tik) mėgėjams.
    Ekranizacija. 2000m. skaitytojai išvydo ir knygos ekranizaciją. Pagrindinius vaidmenis atliko Jean Reno ir Vincent Cassel. Perskaičiui knygą, iš karto parsisiunčiau ir filmą. Tikriausiai nenustebinsiu Jūsų, pasakydama, kad knyga 100 kartų geresnė. Šiek tiek nusivyliau ekranizacija, ne viskas joje atskleista, nejutau tokios įtampos žiūrėdama, praleista nemažai svarbių detalių. Bet juk retai filmas prilygsta knygai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan