Filomena Taunytė "7 nuodėmės ir 12 ligų"

2012 m. rugsėjo 25 d., antradienis


Žanras: publicistika ir medicina
Puslapių skaičius: 406
Leidykla: Tyto Alba, 2006
Knyga nuosava
Perskaityta 2012 09 23
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5"Nugriebojus pradėjo reikalauti žuvies, tvirtindamas, kad joje esąs fosforas sėkmingai kels potenciją. - Kokią potenciją?Nuo fosforo ne stojasi, o šviečia, - atšovė išmintingoji moteris"
     
    Šeimai nesutverta vyriausia gydytoja Lietuvoje - taip save apibūdina  F. Taunytė. Šešių knygų autorė, sulaukianti ne tik pagyrų, bet ir prieštaringų vertinimų už gana griežtus ir tiesmukus pasisakymus. Man ją matyti tekdavo per TV, kalbančią kokia intriguojančia tema arba per Knygų mugę, tiksliau stebint ilgą žmonių eilę su jos knyga rankose, laukiant parašo. Tad pasitaikius progai, nusprendžiau ir aš perskaityti nors vieną jos knygą. 
  Ar galėtumėt išvardinti septynias didžiąsias nuodėmes? Aš irgi neprisiminiau, jog tai puikybė, rūstumas, pavydas, paleistuvavimas, tingėjimas, godumas, persivalgymas ir persigėrimas. Ir visos jos sukelia daugybę ligų. Knygoje autorė pasakoja, kaip atsikračius šių nuodėmių, sustiprėja ne tik mūsų sveikata, bet ir siela.
  Perskaičiusi knygą, susidarė įspūdis, kad pagrindiniai vaistai nuo visų (beveik) ligų yra trys: dėlės, klizma ir vanduo. Taip, perskaitėte tikrai teisingai. Dėlių, nors gydytojai vis dar vertina skeptiškai,  pakeisti negali jokie brangiausi vaistai. Jos puikiausiai tiks turintiems problemų su kraujotaka, nes dėlės skystina kraują. Klizma tikriausiai tinka visų ligų atvejais. Susirgai sloga, angina, bronchitu, skrandžio problemos? Tegul klizma kurį laiką pabūna geriausiu tavo draugu.  Ir galiausiai vanduo. Labai norėčiau pasiklausyti A. Čekuolio ir F. Taunytės diskusiją, kiek vis gi reikia per dieną išgerti vandens. A. Čekuolis teigia, kad 2l vandens per dieną gėrimas yra tik verslininkų prasimanymas, kad galėtų kuo daugiau jo parduoti. Knygos autorės nuomone, be vandens nei dienos. Geriausiai jei vieną dieną per savaitę pabadautume, išgerdami 4-5l vandens. Arba kas tris mėnesius badautume 7-10 dienų. Vandenį galima paskaninti citrina. Apskritai, badavimas mus visiems labai naudingas. Kelis knygos skyrius skaičiau su šypsena veide, autorei rašant apie kalinių streikus dėl prasto maisto. Ir tegul nevalgo, tegul pabadauja, jiems tai tik į naudą. Organizmas išsivalys, protas prašviesės, gal nebenusikals.
   Knygoje rasite tikrai nemažai įdomių ir gerų patarimų. Nesudėtingų ir kasdieniškų. Kai kas jau buvo žinoma, kai kas visiškai nauja ir negirdėta. Perskaičiusi apie greipfruto naudą, jau kitą dieną jis buvo mano pirkinių krepšyje. 
  Patiko ir rašymo stilius, lengvai juntama ironija, cinizmas. Tik knygoje man pasirodė per daug politikos ir sekso revoliucijos hiperbolizavimo. Toks jausmas, kad didžiausia gyvenime problema yra politikų lovos reikalai. Ir kurios partijos nariai pakeitė daugiau žmonų. Aplink tik seksas, seksas ir dar gėjai niekadėjai. "Esu seno auklėjimo, į davatkystę linkusi pertvarkų niekinama Lietuvos pilietė"- taip apie save kalba autorė ir galiu pritarti kiekvienam jos žodžiui.
  Žinot kas man labai patiko? Jog autorė, minėdama žinomus žmones, nerašo jų tikrų pavardžių. Pakeičia jas, bet taip, kad vis tiek gali suprasti, kas jie. O Jūs ar suprastumėt, kas yra Prudis Nikovas, Nelaba Čiovienė, Paulas Slauskas, Kubas Bilius arba Glavis Veckas? 
  Šioje šalyje tikrai nėra vietos senukams - pagalvojau skaitydama eilinį pasakojimą, kaip valkatos/paaugliai/narkomanai apiplėšė autorę ar jos draugę. Negi tikrai taip blogai Lietuvoje? Rodos tik iškiši koją iš namų ir užpuola kas nors atimti paskutinių 5 litų. 
   Alų gerti sveika, pramisti už šešiasdešimt litų per mėnesį įmanoma, išvaryti velnią taip pat. Netikite? Perskaitykite šią knygą ir įsitikinsite tuo patys.
  

3 komentarai:

 1. Linksmas postas. bet knygos neskaityciau, itariu, kad nervai neatlaikytu :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. įdomi recennzija. ačiū. Įdomi politikų pavardžių koduotė :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tai kad jos visi tie teiginiai nera pagristi moksliniais faktais.
  Ir juokinga, kad ji visus kaltina seksualine fiksacija, kai pati nesugeba nieko pasakyti tos temos neliesdama.

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan