Tess Gerritsen "Dingusios"

2012 m. rugpjūčio 28 d., antradienis

Žanras: detektyvas
Originalus pavadinimas: Vanish
Puslapių skaičius: 336
Leidykla: Jotema, 2010
Vertė: Paulina Kruglinskienė
Knyga nuosava
Perskaityta 2012 08 27
Pažintis: aštuntoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5


"Mano vardas Mila, ir štai tokia yra mano kelionė"

  Ką daugiau gero galima pasakyti apie rašytoją ir jos kūrybą, jeigu skaitai jau aštuntą jos knygą? Nieko, tik skaičiuoji, kiek dar liko neskaitytų jos knygų ir kiek dar turėsi skaitymo malonumo.
  Autorė savo skaitytojus nenuvylė ir šia knyga. Nors aš nelabai mėgstu kičinių bei šabloniškų užrašų anotacijose, kaip kvapą gniaužiantis romanas, prikaustantis detektyvas. Bet turiu sutikti su S. King'u ir kitais rašytojais, kurie liaupsiną T. Gerritsen šiais žodžiais.  Knyga "Dingusios" tikrai jus prikaustys ir užgniauš kvapą. Aš skaitydama taip įsitempdavau, kad jusdavau kaip stipriai sukandu dantis. Kartais tekdavo lėčiau atsikvėpti, atgniaužti kumštį ir atpalaiduoti skaudantį žandikaulį.
  Šį kartą autorė paliečia dar vieną skaudžią mūsų visuomenės problemą - jaunų mergaičių pardavinėjimą bei prostituciją. Manau nereikia turėti didelės fantazijos įsivaizduojant, kas dedasi, kai durys užsidaro. Durys, už kurių girdėti tik merginų klyksmai ir vyriški balsai.
  Man labai patiko knygoje pasakyta mintis, kad blogiausias eksportas iš Amerikos į Europą buvo filmas "Graži moteris".  Nes Europoje šis filmas dievinamas ir visos jaunos merginos, kurios gal ir supranta, kad ne indų plautį ar kambarių tvarkyti jas kviečia dėdės į Ameriką, tikisi, kad vieną gražią dieną sutiks savo Ričardą Girą ir gyvens laimingai bei turtingai.
  Kaip visada savo vaidmenis gerai atliko Mora su Džeine. Knygoje keliama ir šeima ar karjera problema. Tiksliau kaip suderinti vaiko gimimą bei darbą, kurį labai mėgsti. Ar didelis noras vėl dirbti, nenorėjimas/nemokėjimas būti su vaiku jau rodo, kad esi prasta mama? Ir kas šiame gyvenime yra svarbiau? Ir ar mes, moterys, kartais nepersistengiam įrodinėdamos, kad viską sugebam suderinti? 
  Pasikartosiu, bet jei dar neskaitėte šios autorės knygų, tikrai rekomenduoju. Veikėjų gyvenimo peripetijos, pagardintos meilės prieskoniais, intriguojantys siužetai, kraujo klanai ir kvapą, taip tikrai kvapą gniaužiančios istorijos jus tikrai įtrauks.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan