Literatūrinė vakarienė: 6-asis Džeko gimtadienis

2012 m. rugpjūčio 23 d., ketvirtadienis

      Laiškuose Jūs nuolat manęs klausiat, kaip pavyko pirmasis Knygų klubas. O aš vis tyliu ir negaliu nieko Jums atsakyti. O ką čia ir rašysi, jeigu jis neįvyko. Gaila, bet ką padarysi. Gal ateityje bus daugiau norinčių dalyvauti.
   Kai kviečiau jus į "Knygų klubą", rašiau, kad turiu sugalvojusi įvairių įdėjų. Nors jų tuomet ir nepavyko įgyvendinti, bet rankų aš nenuleidžiu ir tas idėjas įgyvendinsiu vėliau. O vieną iš jų įgyvendinau ir šiandien.
   E. Donoghue knygą "Kambarys" pirmam susitikimui parinkau ne atsitiktinai. Tuoj suprasite kodėl. Tuo metu aš dar dirbau viešbutyje, jame turėjome tokį mažą kambariuką (kurį vadinome bokšteliu). Kambary buvo tik stalas, lova ir ... viskas (būčiau atnešusi mums kėdžių). Norėjau, kad pasijustume taip, kaip Džekas su Mama knygoje. Uždaryti mažoje patalpoje. Ir diskutuoti apie knygą sėdint prie to mažo staliuko. O ant staliuko maistas, kuris buvo paminėtas knygoje.
   Tie, kurie dar neskaitė šios knygos ir nežino, apie ką ji, galite paskaityti mano atsiliepimą ČIA. Trumpai priminsiu, kad tai istorija apie Džeką ir jo mamą, kurie buvo uždaryti Kambaryje. 5 metus jie gyveno atskirti nuo išorinio pasaulio. Kambaryje gimė ir Džekas. Ir viskas jam atrodo kitaip. O dar kitaip atrodė, kai jie pagaliau išsilaisvino.
  Tad šį vakarą aš nusprendžiau savo šeimynai surengti literatūrinę vakarienę. Knygoje rašo, kad Kambaryje Džekas šventė savo 5-ąjį gimtadienį. Aš manau, kad jis nusipelnė normalaus 6-ojo gimtadienio realiame pasaulyje. Tad vakarienės tema ir buvo - 6-asis Džeko gimtadienis. Visas maistas, kurį gaminau, buvo paminėtas knygoje. Žinoma buvo paminėta daugiau patiekalų, bet aš atrinkau labiausiai tinkamas vakarienei. 
 
   "-Paplūdimio Kamuolio nebeturime, - primenu Mamai. Jis sprogo, kai netyčia per smarkiai spyriau jį į Spintelę. Norėjau paprašyti Kamuolio, o ne tų kvailų kelnių." (36psl.)

  Kaip gi gimtadienis be dovanų? Per 5-ąjį gimtadienį Džekas labai norėjo paplūdimio kamuolio. Tad šiemet jis jį ir gavo. Dovanoms buvo skirtas net atskiras kampas ir nei vienas svečias neatėjo tuščiomis.


"Man patinka spagečiai dėl dainelės apie mėsos kukulį, dainuoju ją, kai Mama krauna spagečius į lėkštes." (27psl.)

  Kaip manote, kokį maistą jie dažniausiai valgydavo Kambaryje? Taip, spageti. O kadangi Džekui patinka dainelė apie kukulį, nusprendžiau pagaminti spageti su mėsos kukuliais.


"Po vakarienės vyksta nuostabus dalykas, mes kepame gimtadienio tortą. Žinau, kad jis bus delicioso, puikus, su tiek žvakelių, kiek man metų, jos degs tikra liepsna, kaip dar nesu matęs." (27psl.)

   Mamos mėgstamiausias pyragas yra šokoladinis. Jį ir kepė Džekui gimtadienio proga. Tačiau neturėjo žvakučių, dėl kurių Džekas labai supyko. Mama pasakė, kad maišelyje yra 5 spalvoti šokoladukai, kurie atstos žvakes.
  Aš taip pat nusprendžiau kepti šokoladinį pyragą tik su bananais. Su viena didele žvake ir iš spalvotų saldainių sudėliotu vardu. Dėliojau anglišką vardo variantą JACK (nes Džekui neužteko nei saldainių, nei vietos ant pyrago). Saldainių gal ir būtų užtekę, jeigu ne mano šeimyna, kuri paslapčiom, kol kepė pyragas, suvalgė kelis.


"Man ant lėkštelės padėjo tris pyragaičius, bet turiu nesipainioti po kojomis <...> Pirmas pyragaitis vadinamas kokosiniu, jis bjaurus. Antras citrininis, o trečias nežinau koks, bet skaniausias." (282psl.)

  Aš taip pat nežinau, koks tas trečias skaniausias pyragaitis. Kokosinio, bjauriausio, žinoma, negaminsim. Tad lieka vienas variantas - citrininiai pyragaičiai. Su citrinos žievelėm, citrinų sultim ir citrininiu glaistu. Ir... šiek tiek apdegusiais kraštais :)


   Kai maistas pagamintas, lieka tik paruošti stalą. Džeko mėgstamiausias animacinis filmukas buvo apie Dorą. Labai norėjau jos atributika papuošti visą stalą, tačiau niekur neradau pirkti. Tad teko naudotis gimtadienio kepurėlėmis su piratais. Stalas paruoštas, metas švęsti gimtadienį!


   Manau, kad vakarienė buvo visai vykusi. Žinoma, mano šeimyna knygos neskaitė ir prie stalo apie ją mes nediskutavom. Aš tik papasakojau apie ką knyga, kodėl toks maistas. Jie labai juokėsi, kad švenčiam išgalvoto personažo gimtadienį. Bet vis tiek labai smagiai praleidom laiką. Ypač jie džiaugėsi, kad aš gaminau, nes tai būna labai retai. Net pakėlėm arbatos puodelius už Džeką.  Iki kitų literatūrinių vakarienių. O jų dar tikrai bus !

12 komentarų:

 1. Išties juokingai, kai išgalvotas personažas persikelia į realybę, gal net kiek šiurpu, bet idėja vakarienei - super. Jeigu tokie yra jūsų Knygų klubo sumanymai, tikrai verta dalyvauti. Šis straipsnis - puiki reklama! :)
  O beje, jeigu jie gyveno (uždaryti, taip suprantu) kambaryje, kur buvo tik stalas ir lova, tai kaip ir kur mama gamindavo, gaudavo produktų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ieva, buvo toks dėdė Nikas (kuris juos pagrobė bei uždarė). Jis atnešdavo jiems maisto, o sekmadieniais ir kokio skanėsto. Knygoje aprašytame kambaryje buvo daugiau baldų ir krosnelė maisto gaminimui. Tik viešbutyje aš nebūčiau viso to rengusi, užtektų ir tos jausenos, kai esi uždarytas kelių kvadratų kambarėlį su keliais baldais :)

   Panaikinti
 2. Puiki idėja literatūrinei vakarienei. Ar galima tokią idėją pasiskolinti?

  daite

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žinoma, kad gali. Tik būtinai man pranešk, kaip sekėsi :)

   Panaikinti
 3. Super super! Mes kol kas švenčiam tik katinų gimtadienius, bet mielai švęsčiau kokio Mikės Pūkuotuko arba Karlsono!!! :))))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Bet ir netingi tu :D Is tikruju tai saunuole, idomi mintis, visai smagu butu sudalyvauti tokiame vakare.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai idomi ideja. Nekantriai laukiu sio blogo irasu, kai kurias idejas pasiskolinsiu musu knygiu vakareliui :) Aciu!

  AtsakytiPanaikinti
 6. o kaip gaila, kad neivyko susitikimas. as taip norejau sudalyvauti, bet neisejo :( ach, manau, daug kam koja pakiso lietuviskas neryztingumas, kuklumas ir tt

  AtsakytiPanaikinti
 7. Puiki mintis :) Man net truputėlį liūdna ir gaila, kad niekas nesusirinko ir prarado galimybę save nudžiuginti literatūrine vakariene, bei maloniu pokalbiu, bet manau po šio įrašo, knygų mylėtojai patys siūlys kuo greičiau daryti antrą susitikimą.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Liūdna tik, kad vakarieniautojai neskaitė knygos. Nors tu fetišistė :) Aišku, Džeko gimtadienio švęsti nenorėčiau, nes man knyga nepatiko, o ir vaikų gimtadieniai nemieli, bet lyg ir faina būtų susikviesti draugus ir iškilmingai pareikšti "tai va, šiandien švenčiame... Sukės Stehaus/Džeinės Eir/Danuko Dunduliuko gimtadienį".

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan