Charlaine Harris "Miręs iki sutemų"

2012 m. rugpjūčio 20 d., pirmadienis

Žanras: fantastika
Originalus pavadinimas: Dead until dark
Puslapių skaičius: 400
Leidykla: Obuolys, 2009
Vertė: Rūte Steponavičiūtė
Knyga leidyklos dovana
Perskaityta 2012 06 10
Pažintis: pirmoji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 3/5


   Ar reikia pristatyti šią knygą? Manau, kad ne. Ar reikia pasakoti apie ką ši knyga? Ne. Ar man patinka vampyrai? Irgi ne. Ar man patiko ši knyga? Ir taip, ir ne. Tikriausiai esu viena iš nedaugelio skaitytojų, kurie tik dabar griebėsi pirmosios dalies, kai knygynuose nuo lentynų šluojama jau devintoji serijos knyga. Bet tokia jau esu, ne tik knygų srityje. Kai kas nors staiga išpopuliarėja, aš visada atsitraukiu ir teigiu, kad masiniai dalykai ne man. Po kiek laiko nesusilaikau ir pagalvoju mintyse: gerai, įdomu ir man sužinoti, dėl ko čia alpsta visas pasaulis. Taip ir nutinka, kad perskaitau tokias knygas.
  S. Meyer "Saulėlydis" man labai nepatiko, iki šiol net nupurto, kai pagalvoju apie šią knygą. Tad ko tikėjausi iš šios knygos? Kažko daugiau, įtikinamiau ir nebanaliau. Ir, kad pagrindinė veikėja nebūtų skystablauzdė višta. Smagu, kad visa tai gavau. Man patiko Sukė. Ji nesiseilėjo ant kiekvieno kampo, jei reikia, pasako ir kokį keiksmažodį. Patiko ir mistiniai dalykai knygoje, vampyrai (ypač Erikas), pati tikro kraujo buteliukuose idėja. Nors ir nesitikėjau, bet man visai netrukdė ir atviresnės sekso scenos.
   Teko skaityti atsiliepimą, kuriame skaitytoja teigia, kad iš knygos tikėjosi daugiau logikos ir išminties. Atleiskit, kokios išminties Jūs tikitės iš tokio pobūdžio knygų? Kokios dar logikos? Man ši knyga visada asocijuosis su neskaitadieniais. Tiksliau jų užbaigimu. Buvo laikas, kai mesdavau šalin kiekvieną pradėtą knygą. Šiltą vasaros dieną, į sodą, nusprendžiau pasiimti šią knygą. Nuravi lysvę agurkų, paskui pusvalandį gulėdama ant žolės paskaitai skyrių. Vėl paravi, vėl paskaitinėji. Rašymo stilius paprastas, sakiniai nesudėtingi, tad toks lengvas skaitalas puikiai tinka. Ir sodas nuravėtas, ir knyga užbaigta, ir neskaitadieniai nutraukti.
  Nors ir nepeikiu labai knygos, bet kitų dalių skaityti neplanuoju. Kaip pasakytų Salomėja, nesu tokių knygų tikslinė auditorija ir nesinori per daug gaišti joms laiko. Tačiau serialą, pagal autorės knygas, parsisiunčiau net neužbaigusi skaityti knygos. Ir žiūriu jau 5 sezoną. Žinau, kad serialas nėra visiškai pagal knygas, bet turi jis kažkokio žavesio. Tiksliau gerų komedijos elementų, kadangi dažnai žiūrėdama juokiuosi balsu.

7 komentarai:

 1. Man pačiai neteko nė vienos dalies perskaityti iš šių knygų serijos, bet serialą taip pat žiūriu. :) Nors vampyrai nėra labai prie širdies, bet fantastika tai pats tas. :D

  AtsakytiPanaikinti
 2. Serialą ir aš žiūriu, pradėjau net nežinodama, kad jis pagal šią knygą sukurtas. Knygos neskaičiau ir neketinu, bet serialas patraukė sarkazmu, tradicinių filmų klišių apie vampyrus ir antgamtines būtybes pašiepimu. Tiksliau pirmieji sezonai tokie buvo, paskutiniai prarado žavesį.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O gal kas turit pdf formatu? :)))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš turiu :) parašyk man į mailą, atsiųsiu tau.

   Panaikinti
  2. O kur rasti tavo mailą? Nes ir aš norėčiau pabandyti paskaityti šitą knygą :)

   Panaikinti
  3. Parašyk man assskaitau@gmail.com

   Panaikinti
 4. labi įdomini knyga perskaičius 1,2,3,4 negaliu sustot laukiu nesulaukiu kada galėsiu į rankas paimti ir 5 dalį :D bijau kad perskaičius visa jų serija nebežinosiu kur dėtis:D

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan