Trečiadienio konkursas: pirmas pavadinimas

2012 m. liepos 18 d., trečiadienis

   Kaip tyčia, trečiadienis man sunkiausia darbo diena, todėl praeitą savaitę teko praleisti konkursą. Smagu, kad pasigedot ir rašėt man klausdami, ar jie dar vyks. Tikrai vyks, pagal mano jėgų ir laiko galimybes.
  Šios savaitės konkurso tema - pirmasis pavadinimas. Rašytojai rašant knygą turi sugalvoję jai pavadinimą. Kuris kartais pakeičiamas prieš išleidžiant. Kartais leidyklos pageidavimu, kartais patys autoriai persigalvoja. O būna, kad skirtingose šalyse, knygos leidžiamos skirtingais pavadinimais. Tik nesusimaišykit, čia ne tas atvejas, kai originalus knygos pavadinimas "Mockingjay", o lietuviškai išverčia "Pavojinga meilė". Pavyzdžiui Amerikoje, leidėjų pageidavimu, Ernesto Hemingvėjaus knyga išleista pavadinimu "The sun also rises". Kitose šalyse ji vadinasi "Fiesta". Bet tai ta pati knyga. J. Joyce knygos "Dubliniečiai" pirminis pavadinimo variantas buvo "Ulysses in Dublin".  Ar aiškiau?
  Jums bus pateikti 4 knygų pirminiai pavadinimų variantai, kurie vėliau keitėsi. Jūs turėsite atspėti kokiu originaliu pavadinimu jos buvo išleistos ir iki šiol žinomos skaitytojams. Kaip visada, knygos tikrai visiems žinomos. Atsakymus siųskite adresu asskaitau@gmail.com iki liepos 22 dienos. Sekmadienio, kai turėsiu antrą išeiginę per mėnesį :) Burtų keliu bus išrinktas vienas nugalėtojas, kuriam atiteks jo paties išsirinkta knyga. Linkiu visiems sėkmės!
Pirmas pavadinimas
 1. Šis autorės romanas - vienas geriausių anglų literatūros klasikos pavyzdžių. Jos romanų stiprybė - personažai, ypač moterys. Iš pradžių savo žymiausią romaną ji pavadino "Pirmieji įspūdžiai". 1959m. tokiu pavadinimu buvo sukurtas miuziklas, paremtas knygos motyvais. Koks pavadinimas buvo sugalvotas vėliau?
 2. Kai autorius atnešė į leidyklą savo antiutopinį romaną, leidėjas pasakė, kad jo pavadinimas "Paskutinis vyras Europoje" yra siaubingai komercinis ir rekomendavo pakeisti kitu. Kokiu?
 3. Šiai knygai amerikiečių rašytojas buvo sugalvojęs galybę pavadinimų. Jeigu jis nebūtų likęs prie originalaus varianto (kokį žinome dabar), tai skaitytojai šią knygą žinotų kaip "Balta ir mėlyna", gal kaip "Tarp pelenų krūvos ir milijonierių", o gal ji vadintųsi "Trimalchio". Pagal šią knygą šiemet pasirodys ir filmas. Kokia tai knyga?
 4. Iš pradžių autorė knygą norėjo pavadinti vieno iš veikėjų vardu - "Atikus", tačiau vėliau suprato, kad jis netinka ir pakeitė kitu. Kokiu?
Išsirinkite knygą, kurią norėtumėt gauti laimėjimo atveju

4 komentarai:

 1. Ideja konkurso - superine, tik gaila, kad galima per 5 min isgooglint atsakymus... :]

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kaip gerai, kai per 5 min sugebėjo rast atsakymus! Aš su viena užduotimi jau antra diena vargstu... :(

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Su kuria tiek vargsti?
   Sprendžiat iš gautų atsakymų, konkursas nėra sunkus :)

   Panaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan