Suzanne Collins "Pavojinga meilė"

2012 m. liepos 13 d., penktadienis

Žanras: fantastika, grožinė literatūra jaunimui
Originalus pavadinimas: Catching fire
Puslapių skaičius: 352
Leidykla: Alma littera, 2010
Vertė: Simona Kaziukonytė
Elektroninė knyga
Perskaityta 2012 07 04
Pažintis: antroji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5


   Beprasmės mirtys, žiaurumai, meilės trikampis, mirties žaidynės, adrenalinas, fantastikos elementai - viskas ir dar daugiau, ką rasite perskaitę antrą trilogijos dalį "Pavojinga meilė". Po sulaukto nepaprasto pirmos knygos "Bado žaidynės" populiarumo, gausybės apdovanojimų ir įvertinimų gavimo, knygos autorė vėl kviečia skaitytojus stebėti pagrindinės veikėjos Ketnės gyvenimą ir netikėtus likimo vingius.
  Kai pirma knyga sulaukia sėkmės, parašyti gerą antrą dalį - dvigubai sunkiau. Mano nuomone, nors perspjauti "Bado žaidynių" autorei ir nepavyko, bet trilogijos gerbėjams nusivilti neteks. Laimingos istorijos apie Ketnės ir Pito (o gal Geilo?) gyvenimą čia nerasite.  Žaidynių nugalėtojų porelės veiksmai neliko nepastebėti. Ne tik Sostinės valdžios, bet ir paprastų apygardų žmonių. Sukilimo kvapą jau galima užuosti ore.
  Šiek tiek nuvilti gali likti gražių meilės istorijų gerbėjai. Ketnės neapsisprendimas tarp dviejų vaikinų bei pamąstymai iš serijos "mylių jį, gal aną, o gal abu, bet išgyvenčiau ir be jų" liks ir šioje dalyje. Kartais tai erzina, kartais juokina. Kaip ir pastovus Ketnės emocinis nestabilumas visose srityse.
  Antroji knygos dalis nustebins netikėtu siužeto vingiu. Jei skaitant šiek tiek ištemptą pirmą dalį, pagalvojote apie knygos skaitymo atidėjimą, to nedarykite. Įdomumas ir intriga tik prasideda. The show must go on arba sužaiskime žaidynes dar kartą! Tik.... nepykit, taisyklės bus kitokios...
   Knygoje autorė daug dėmesio vėl skiria veikėjų psichologiniams portretams, kokią įtaką žaidynės (per 74 metus) padarė tolimesniam nugalėtojų gyvenimui. Ar galima užmiršti tai ką patyrei? Nesapnuoti košmaruose savo paties ranka nužudytų kitų paauglių? Nebevertinti savo gyvybės ir pasiaukoti dėl kito? 
  Labiausiai knygoje man nepatiko pabaiga. Jau tokia nukirsta, tokia nukapota. Lyg greitai eitum iš prekybos centro ir nepastebėtum stiklinių durų. Atsitrenki visa jėga ir nesupranti, kas vyksta. 
  Kadangi knygą skaičiau skaityklėje, tai perskaičius paskutinius sakinius, ėjau net tikrinti tikslaus puslapių skaičiaus. Puslapių netrūko. Ir man tai pasirodė kaip nevykęs bandymas pereiti į trečiąją trilogijos dalį.

4 komentarai:

  1. O man ši knyga labai patiko. Nors neperspjovė 1 dalies, bet iš ties paliko daug klaustukų. Skaičiau visas trilogijos dalis, ir galiu pasakyti, kad trečioji, pati geriausi. Įtūžį, perskaičiau per 2 dienas. Teko ir liūdėti ir džiaugtis ir verkti skaitant trečiąja dalį, bet sakau, tikrai nepasigailėsit skaitydami :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Nuostabios visos trys trilogijos dalys. Sedėjau ir negalėjau akių atplėšt.

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan