Suzanne Collins "Liepsnojantis įtūžis"

2012 m. liepos 16 d., pirmadienis

Žanras: fantastika, grožinė literatūra jaunimui
Originalus pavadinimas: Mockingjay
Puslapių skaičius: 376
Leidykla: Alma littera, 2011
Vertė: Simona Kaziukonytė
Elektroninė knyga
Perskaityta 2012 07 13
Pažintis: trečioji autorės skaityta knyga
Vertinimas: 4/5


   Ką darytumėt, jeigu ateityje vyktų realybės šou, kurio metu vaikai būtų parengti kovoti vieni prieš kitus iki mirties? Kur politika, karas ir pramogos taptų neatsiejami vienas nuo kito. Kur žmogaus gyvybė niekinė, o valdžiai reikia žaidimų. Tokie klausimai ir iškyla žiaurioje S. Collins trilogijos knygose.
  Turiu pripažinti, kad trilogijos knygos man buvo kaip amerikietiški kalneliai.  Kartais erzinančios, kartais nuobodžios bei ištęstos, o kartais intriguojančios ir įtraukiančios. Trečioji knyga "Liepsnojantis įtūžis" - didysis finalas. Pagaliau! Nes knygos siužetą autorė lengvai galėjo ištempti iki dar dviejų knygų. Finalas, kuriame netrūko nei gyvenimą keičiančių sprendimų, pažadų dalijimo ir jų laužymo, džiaugsmingų akimirkų bei sielvarto. 
  Dėl knygos pavadinimo norėčiau pabambėti ir aš. Nesuprantu tokio leidyklos sprendimo. "Strazdas giesmininkas" - vieni gražiausių lietuviškų žodžių, kuriuos mėgstu jau nuo H. Lee knygos "Nežudyk strazdo giesmininko" laikų. Tuo labiau, kad toks pavadinimas puikiai atspindėtų visą knygos esmę ir prasmę.  Kai Ketnė tampa strazdu giesmininku - sukilimo simboliu. Pati nesuprasdama nori ji to, ar ne. Manipuliacija jos emociniu nestabilumu tęsiama toliau.
  Knygoje sarkastiškai vaizduojamas ir pašiepiamas įžymybių kultas, puikiai atskleisti antraplanių veikėjų portretai. Kai kurie man tapo mielesni nei Ketnė bei du jos vyrai. Abu  atsidavę jai, drąsūs, gražūs, patikimi. Ir niekada neleidžiama kažkuriam įgyti pranašumo. Tik aš niekaip nesuprantu, kaip galima mylėti du žmones vienu metu? Ir šitaip nesugebėti apsispręsti: kadangi ryt mirsiu, tai galiu jį pabučiuoti. Ech, likau gyva. Na ryt jau tikrai mirsiu, tai galiu bučiuoti kitą. Velnias, vėl išgyvenau. Tai kurį man čia rinktis? Ir taip ji blaškosi tarp jų iki pat paskutinių knygos puslapių. Nors knyga priskiriama fantastikos žanrui, kai kur man jos pasirodė per daug. Įvairūs mutantai, dilbyje ištatuiruotos dienotvarkės, ginklai.
   Jaunų žmonių vienas kito žudymo stebėjimas gali atrodyti liguistai ir trikdančiai. Ypač kai beprasmės mirtys sukuria normalumo įvaizdį. Mirė ir tiek. Kaip K. Vonnegut'as pasakytų "Nieko nepadarysi". Bet gal iš tikro prie to pripranti, emociškai atbunki? Ir tuomet supranti Ketnės žodžių "There are much worse games to play" prasmę.  Knygos pabaiga mane įtikino ir džiaugiuosi, jog viskas taip baigėsi. Visi taškai sudėlioti ant I, antroji pusė pasirinkta (pagaliau!) ir kurį laiką, kiek tai įmanoma, galima ramiai gyventi.
 Labiausiai knygoje man patiko dainos "Pakaruoklio medis" žodžiai, kuriuos išmokau mintinai ir sukūrusi savo melodiją, kasdien niūniuoju.  Vieno posmo žodžiais ir norėčiau užbaigti.

"Ar tu, ar tu
Dar ateini po tuo medžiu,
Su virvės vėriniu ant kaklo - supkis su manim kartu.
Keisti dalykai dėjos čia,
Nebūtų keista, kad iš ties
Jei susitiktume tam pakaruoklio medy vidury nakties."

9 komentarai:

 1. Prisimenu pakaruoklio daina ir as, patiko..:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. O manęs tai nė kiek nestebina meilė dviems vyrams. Ypač tokiame amžiuje. Juk reta kuri visą gyvenimą ir gyvena su pirmuoju. Būna jaunystėje tie blaškymaisi, šitas geras, bet noriu ano, bet šitas liūdės, bet vistiek noriu, bet su šituo taip gera, bet anas koks gražus :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sandra, dabar laikas Fifty shades of grey griebtis :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puikus įrašas: informatyvu ir puikiai atskleista Tavo asmeninė nuomonė. Mėgstu paskaitinėti Tavo blog'ą. :)))

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sandra, neee. Kazkaip kai suzinau, kad knyga kokia trilogija, ketrologija ir panasiai, man rankos link jos nebekyla. O ten dar soft pornas kazkoks, ka zinau. Visokie puslapiai tik kisa ka, bet, ai, vampyrai praejo, badas praeis, ir siota praeis, as neskaitysiu ir nemanau, kad ka prarasiu labai :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. kzl , taip daug ką prarasi. ši trilogija , o ypatingai trečioji dalis tikrai verta skaitytojo dėmesio. trečioji knyga pranoko pirmąją. veiksmas sulydytas su jausmais. išties , ką galiu pasakyti , knygoje atsiskleidžia visi nuslėpti jausmai. ir dar , kzl , jei nemėgsti skaityti trilogijų , filmą pažiūrėk :))

  AtsakytiPanaikinti
 7. Omg, negalejau atsitraukti nuo knygos ir nuo pirmuju daliu, bet sia knyga perskaicius liko keli nepadeti taskai. Tai kaip ten su tuo Geilu? negi jis taip lengvai ja atidave Pitui?

  AtsakytiPanaikinti
 8. sveiki, gal kas turi treciaja dali pdf formatu? jei nesunku pasidalinkite inetule20@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan