Knygų fetišas: nuo Edvardo kelnaičių iki Hemingvėjaus lego

2012 m. liepos 20 d., penktadienis

   Žinot, ne aš viena kaupiu viską, kas susiję su knygomis. Gaminu knygų atramėles,mini knygeles, ieškau literatūrinių paveikslėlių, statulėlių, puodelių, ženkliukų ir dar galėčiau vardint ir vardint. Nors Lietuvoje tai nėra labai populiaru, bet kitose šalyse galima rasti galybę knyginių dalykų. Tiek komercinių, tiek sukurtų pačių knygų mylėtojų. Esu radusi tiek grožybių, kad jeigu viską susipirkčiau, tai būčiau ne tik vaikščiojanti knyga, bet ir mieganti Alisos lovoj, gerianti J. Austen arbatą, rankas valanti į "Prisukamas apelsinas" rankšluostį ir į darbą eičiau su "Didysis Getsbis" marškinėliais.
  Viena iš žodžio "fetišas" reikšmių yra dievinamas daiktas. O ką skaitytojai labiausiai dievina? Todėl "Aš skaitau" skelbia kaip ir naują rubriką "Knygų fetišas", kurioje kas kartą parodysiu Jums literatūrinių įdomybių. Gal kai ką įsigysit, pritaikysit sau, o gal ir pasigaminsit patys.


   "Saulėlydžio" gerbėjams jau nebeužtenka tik perskaityti serijos knygas ar pažiūrėti jų ekranizacijas. Edvardo ir Belos manija apima ne tik skirtukus, puodelius ar vonios užuolaidas. Neseniai pasirodė nauji apatiniai su R. Pattinson atvaizdu, iš karto susilaukusių nemažai kritikos. Atrodo keistai? Nejaukiai? Atkreipkit dėmesį į paveikslėlį kelnaičių viduje. Ar nešiotumėte tokius?


   Kaip iš knygos pasigaminti laikrodį? Šią idėją aš kažkada esu bandžiusi, kol neištepiau knygos lapų savo krauju, nes nusirėžiau pusė piršto. Tik vėliau radau gerą patarimą, kad knygos lapus reikia suklijuoti klijais, tuomet jie lengviau ir lygiau pjaustosi. Visą instrukciją galite rasite ČIA. Jeigu tokį laikrodį Jūs pasigaminsit, būtinai praneškit ir parodykit man. 


    Kad iš Lego kaladėlių galima pastatyti ką tik nori, jau žinome ir patys. Bet tikrai buvo keista pamatyti savo mėgstamus rašytojus - Lego žmogeliukus. ČIA galite pamatyti kaip atrodo ne tik istorinės asmenybės, bet ir E. A. Poe, F. Scott Fitzgerald, M. Twain, W. Shakspeare  ir kitus.


    Kaip visada, neturite ką apsirengti? Dizainerių paslaugos per brangios? Kad ir Jūs pačios galite tapti dizainerėmis. Ir turėti tikrai vienetinį rankų darbo drabužį. Pažiūrėkite kokią suknelę sukūrė Evey Valentino dienos proga. Autorė rašo, kad stengėsi, jog popierius atrodytų kaip audinys, naudojo kelias tekstūras. Taip pat ji patobulino ir batelius, kad tiktų prie suknelės. Ar išdrįstumėt išeiti su tokia suknele?


   Norite kvepėti biblioteka? Ne, ne Jums nereiks joje praleisti visą parą, kad įsigertų knygų kvapas. Nes jau atsirado ir  bibliotekos kvapo kvepalai. Tinkantys tiek vyrams, tiek moterims. Jeigu nenorite kvėpinti savęs, galite įsigyti ir aliejaus  ar namų purškiklio.


1 komentaras:

  1. Bibliotekos kvepalai nustebino..:)
    Knyga man kvepia, bet kad namai, ar as pati istisai kvepeciau biblioteka... ko gero nenoreciau :)
    O jau Edvardo triusikeliai tai mmjooo... :D

    AtsakytiPanaikinti

CopyRight © | Theme Designed By Hello Manhattan